Üsküdar, İstanbul Bölge Raporu

Üsküdar satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları %0.59 artış gösterdi. Üsküdar ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 4.968 TL olurken, geri dönüş süresi 21 yıl olarak hesaplanmaktadır.
Buna göre, 2020 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Üsküdar ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 372.572 TL ile 621.000 TL arasında oldu. Daha Fazla
  • Satılık
  • Kiralık

Üsküdar - Satış Fiyatları Trendi

Üsküdar - Kira Fiyatları Trendi

Üsküdar - Satış Fiyatları Değişimi

0.59%
1 Aylık Değişim
7.1%
3 Yıllık Değişim
54%
5 Yıllık Değişim

- Kira Fiyatları Değişimi

1.64%
1 Aylık Değişim
13.3%
3 Yıllık Değişim
39.1%
5 Yıllık Değişim

Bu sayfada yer alan fiyat, nüfus bilgileri ve grafikler REIDIN verileri baz alınarak oluşturulmuştur.

Geceleri güvenli bir şekilde yürüyebilirim
8.67
86.7%
Toplu taşımayla kolayca ulaşabilirim
10.00
100%
Market ve kafelere yürüyerek ulaşabilirim
8.00
80%
Değerlendirme, bölgeye ilişkili gerçek kişiler tarafından yapılmıştır.
Onaylı kullanıcı değerlendirmesi gösteriliyor.
Puan Yok
Emar Square Satış U.
Diğer
2 yıl önce
Emar Square Avm'nın benzersiz olması bölgeye katkı sağlamıştır.
Puan Yok
Reidin Saha S.
Diğer
2 yıl önce
Sahile yakın ve boğazdan görülen bölgeler imar açısında genellikle Boğaziçi Öngörünüm Müdürlüğüne bağlı olduğundan 14 Aralık 1974 tarihli karar ile inşaat yapılamamaktadır. Öngörünümde kalan kısımlarda sadece restorasyon yapılabilir. Bir yapı yıkılır ise yeşil alan olarak değerlendirilebilir.
Puan Yok
TAHA K.
Diğer
2 yıl önce
ÜSKÜDAR CAN'DIR! HUZURU, TADI, İMKANLARI ve BİNLERCE YILLIK TARİHİ İLE BAMBAŞKA BİR HAVA ve RUH KATAR ALABİLENE. ULAŞIM İMKANLARI, ÇARŞI PAZARI, DENİZİ NERDEYSE HERKESİ MUTLU EDEBİLİR. KENDİNE HAS MAHALLELERİ ve İNSANI VARDIR. GAYRİMENKUL AÇISINDAN HEM YATIRIMLIK HEM YAŞAMALIK BELLİ SEVİYE ÜSTÜ HER KESEYE GÖRE TATMİNKAR İMKANLAR SUNAR. BURALI OLMAKTAN, BURADA GAYRİMENKUL UZMANLIK ÇALIŞMAKTAN MEMNUNUM! :)
Puan Yok
Reidin Saha S.
Diğer
2 yıl önce
Bölgede en yoğun inşaat yapılan bölgeler Acıbadem bölgesi ve Bahçelievler mahallesidir. Bahçelievler mahallesinde markalı konut projeleri ve cadde üzerinde 4-5 katlı tek bloktan oluşan projeler yapılmaktadır. Acıbadem bölgesinde genellikle tek bloktan oluşan cadde üstü ve ara sokak konumlu 4-5 katlı projeler yapılmaktadır.
Puan Yok
Reidin Saha S.
Diğer
2 yıl önce
Üsküdar ilçe merkezinin bulunduğu bölge tarihi olması sebebiyle imarlaşma açısından kısıtlı bir bölge, çoğunlukla küçük proje alanları kentsel dönüşüm kapsamında yenilendiği gözlemlenmiştir. 2013 yılında tamamlanan Marmaray projesiyle İstanbul'un önemli ulaşım ve ticaret merkezi olmuştur. Altunizade, Kısıklı, Çengelköy ve Kandilli bölgelerinde daha çok markalı konut projeleri ve villa tarzı konut projelerinin yapıldığı görülüyor. Üsküdar bölgesinin sosyo ekonomik durumuna bakıldığında ise üst gelir seviyesinde olduğu görülüyor.
Puan Yok
Elysium Serenity K.
Diğer
2 yıl önce
Kandilli, merkezi konumu, rahat nefes aldıran doğayla iç içe yapısıyla İstanbul’un yoğunluğundan bunalan ve huzurlu bir yaşamı arzulayanların tercih noktasıdır. Bölge uygun metrekare birim fiyatıyla muazzam bir yatırım imkânı veriyor.
Puan Yok
Pırlanta Koru Satış S.
Diğer
2 yıl önce
Çamlıca, her yaştan öğrenci için kaliteli eğitim seçenekleri, uluslararası yetkinlikte sağlık kurumları, seçkin alışveriş merkezleri ve şehrin en önemli ulaşım araçlarıyla İstanbul'da yaşamanın avantajlarını sonuna kadar hissedildiği bir bölge. Ayrıca İstanbul'un doğal kalabilen son bölgelerindendir.
Puan Yok
Çengelköy Park Satış S.
Diğer
2 yıl önce
Üsküdar’ın Boğaz'a bakan bir yamaçta bulunması, her iki köprüyü de (Boğaziçi Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü) gören bir manzaraya sahip olmasını sağlıyor. Bölge konumu nedeniyle köprülere ve çevre yollarına kolayca bağlanabileceğiniz, ulaşım yönünden de avantajlı bir konumda.
7 / 10
Ziyaretçi
Diğer
bir yıl önce
oturulması keyifli bölge

Öne Çıkan Satılık İlanlar - Üsküdar

Tümü

Öne Çıkan Projeler - Üsküdar

Tümü

Nef Kandilli Nef tarafından Üsküdar'da geliştirilen lüks konut projesidir. Projede 406 konut yer almaktadır....

Projeyi İncele

Validebağ Konakları Validebağ Konakları, Dap Yapı tarafından Üsküdar'da geliştirilen bir kentsel dönüşüm projesidir. 12 blokta toplam 319 daire ve 47 mağazadan oluşmaktadır. ...

Projeyi İncele

Nev Bahar Üsküdar Nev Bahar Üsküdar, Kalyon İnşaat tarafından geliştirilen bir projedir. 4 bloktan oluşan projede 188 adet daire ve 138 adet ticari alan bulunmaktadır....

Projeyi İncele

Antwell Life Care Residence Ant Yapı tarafından geliştirilen konut projesidir. Tek bloktan oluşan projede 157 daire bulunmaktadır....

Projeyi İncele