Kuleli Evleri’ne yabancı yatırımcı ilgisi!

Kuleli Evleri’ne yabancı yatırımcı ilgisi!

Markalı projeler yabancı yatırımcıların gözdesi oldu.

Yabancı yatırımcıların Türkiye’deki markalı projelere ilgisi devam ediyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Şubat ayında yurtdışından gelen talepler geçen yıla oranla yüzde 15,8 artış gösterdi. Türkiye’deki markalı projelere ilgili gösteren ülkeler listesinin başında ise Irak, Kuveyt, Suudi Arabistan, Afganistan ve Rusya Federasyonu yer aldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, yabancı yatırımcıların Kuleli Evleri Poyraz II ve Kuleli Evleri Bomonti projelerine de yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Yabancılar birinci el konut tercih ediyor

2017’nin ikinci yarısına kadar tamamlanacak olan bin 200 dairelik Kuleli Evleri Bomonti projelerinin özellikle yabancı yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördüğünü belirten Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, “Yabancı yatırımcılar özellikle birinci el konutlara ilgi gösteriyor. Bu nedenle de kentsel dönüşümle birlikte yenilenen yapılara daha çok ilgililer. TÜİK verilerinin de bizlere net bir şekilde gösterdiği gibi bu rakamların önümüzdeki yıllarda artarak devam etmesini bekliyoruz. Türkiye özellikle inşaat sektöründe uzun yıllar devam edecek bir ivme kazandı ve Türkiye’yi yabancı yatırımcılar için bir cazibe merkezi haline getirdi” dedi. 


Yeni projenin lokasyonu Beyoğlu

Son yıllarda sağlanan düşük faizli ve konut alımına teşvik edici fırsatların yeni konutlara talebi olumlu yönde etkilediğini söyleyen Yıldırım şu şekilde konuştu; “Biz de Yıldırım Yapı Grubu olarak talebi azalan ikinci el konutları yeni bir mimari ile yeni bir yaşam alanına dönüştürüyoruz. Sağlanan bu fırsatlar ile yurtiçi dinamikleri her zaman canlı kalırken, yaşam kalitesini artıran bu projeler yurtdışı taleplerini de artırıyor.” Yıldırım, 2017 yılında Beyoğlu’nda bin 100 konutluk bir proje gerçekleştireceklerini de söyledi.