• Aramayı Kaydet
  • HaritaListe
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Tokat Kiralık Daire İlanları

: 18 Adet İlan Bulundu.
  • Tümü
  • Liste
  • Galeri
  • Harita

Piyasa Bilgisi Tokat

100 m² Kira Aralığı464 - 774 TL
19,58 Yıl
Zingat Enerji ile öne çıkan ilan
İlan No:1108075Topçam, Merkez
1 /12YAZICIOĞLUNDA UYGUN FİYATA KİRALIK DAİRE
400 TL
Daire
110m²
2 + 1
2gün önce
aradığın evi
bulamadın mı?
SİZ YORULMAYIN! Aradığınız evi bulmanıza biz yardımcı olalım
Zingat Enerji ile öne çıkan ilan
İlan No:1067720Celal, Turhal
1 /5TURHAL MERKEZ KONUMDA 2+1 SOBALI KİRALIK DAİRE
325 TL
Daire
90m²
2 + 1
27.10.2017

Tokat Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2017 yılları arasında Tokat kiralık daire fiyat artışı %61,62 olarak gerçekleşti.

2016 yılında Tokat ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 502,00 TL iken, bu yıl için Tokat ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 545,00 TL oldu.

Tokat ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %8,57 artış gösterdi.

Tokat Kiralık Daire


Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Tokat, yarım milyonu aşan bir nüfus topluluğuna sahiptir. Birçok ile göre oldukça kalabalık olan şehir, Tokat kiralık daire ilanlarının artmasını doğrudan sağlıyor. Ancak Tokat nüfus konusunda ilginç bir tablo çiziyor. Zira 1965 yılından itibaren düzenli olarak artış gösteren ve 2000 yılında neredeyse bir milyona ulaşan nüfus 2007 yılına kadar olan zaman zarfında yoğun bir şekilde azalmış ve altı yüz yirmi bine düşmüştür. 2000 yılından sonra kademli olarak düşüş yaşayan Tokat, son sayımda beş yüz altmış bine gerilemiştir. Tokat yıl içerisinde farklı şehir ve ilçelerden göç alıyor olsa da kalıcı nüfus yoğunluğunda ciddi bir düşüş yaşanmıştır. Öğrenci göçleri, memurların tayinleri, ekonomik sebeplerden yapılan göçler gibi çeşitli etkenler tokat nüfusunun azalmasına yol açmıştır. Günümüzde hala kalabalık kabul edilen bir nüfusa sahiptir elbette. Şehrin yöneticileri Tokat’ın gelişmesi için daima yeniliklere imza atıyor. Tokat kiralık daire yapılarının gün geçtikçe modernleşmesi bu çalışmaların kanıtıdır. Dışarıdan gelen öğrenci, memur ve çalışan kesim için Tokat kiralık daire seçenekleri epey fazladır. 


Tokat’ın ekonomisi tarım, hayvancılık ve ticarete dayalıdır. Şehir halkı geçmişten bu yana bu üç ana faaliyet alanında gelir elde ederek şehir ekonomisine destek sağlıyor. Şehrin merkezinde bulunan Tokat Organize Sanayi Bölgesi haricinde sanayi faaliyeti yoktur. Tokat topraklarının ve ikliminin tarıma olan yatkınlığı üretimin bu yönde gelişmesine zemin hazırlamıştır. Biber, vişne, kiraz, domates, şekerpancarı gibi ürünlerin üretiminde Tokat’ın ülke genelindeki payı baskındır. Tokat’ın genel görüntüsünde dikkat çeken en önemli şey düzenli kentleşme yapısıdır. Birçok şehrin aksine Tokat aşırı yüksek binalarla donatılmamış doğanın olabildiğince korunduğu, manzaraların kapatılmadığı modern binalarla çevrelenmiştir. Doğal güzellikleri ve enfes manzarasıyla huzurlu bir atmosfer sağlayan şehir, Tokat kiralık daire ilanlarında şehir güzelliklerinin nasıl korunduğunu gösteriyor. Tokat Kalesi etrafında kurulmuş olan şehir, belli bir düzene göre yapılaşmış ve günümüzde düzenli bir yerleşim merkezi haline ulaşmıştır. Tokat kiralık daire arayışında kentin yapılaşma sürecinde doğal güzelliklerini nasıl koruduğunu görmek mümkündür. Sahip olduğu coğrafik güzelliklere ek olarak halkın da çok yönlü olmasına karşın uyumla yaşıyor olması Tokat’ı kaliteli yaşam merkezine dönüştürüyor. Toplulukların bir arada mutlulukla, huzurla yaşadığı yegâne yerlerden biridir Tokat. Tokat kiralık daire arayan insanlar şehirdeki etnik farklılıkları ve inanç çeşitliliğini yakından görüyor, hayran kalıyor. 


Tokat on beş hastanesi, yüzlerce tarihi noktası, kaliteli ulaşım yolları, eğitim noktaları, resmi kuruluşları ve gezip görülecek doğal güzellikleriyle küçük bir şehirde huzurla yaşamayı hayal edenlerin noktası olmaya aday bir şehirdir. Tokat her ne kadar nüfus kaybına uğruyor olsa da artış yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir. Üniversite öğrencileri ve memurlar şehrin nüfusunu artıracak olan en önemli gruplardır. Öğrenci ve yalnız yaşayan, şehre atanan memurlar için minimal küçük evler tasarlanmıştır. Tokat kiralık daire yapıları bu sayede 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 şeklinde çeşitlilik gösterir. 


Tokat Kiralık Daire Piyasası ve İlanları


Tokat kiralık daire piyasası hakkında net bir bilgi sunan internet sitemiz, sizi gayrimenkul ofislerinde dolaşmaktan kurtarıyor. Tamamen ücretsiz olup özel bir yazılım ile pratik site anlayışıyla tasarladığımız web sitemizde, Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde bulunan kiralık daire ilanlarını görebilirsiniz. Her gün yüzlerce yeni ilanla sürekli güncellenen web sitemiz sizlere çok geniş bir ilan skalası sunuyor. Hemen Tokat kiralık daire aramasını başlatın ve fotoğraflı ilanlardan istediğiniz evleri inceleyin. 


Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım