Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Tokat Kiralık Daire

(90 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Tokat

100 m² Kira Aralığı552 - 920 TL
19,81 Yıl
500 TL
Tokat Merkez Kaşıkcıbağları'da Kiralık Daire
Nurullah Emre Şimşek
Kaşıkcıbağları, Merkez
2+1
120 m²

Tokat Kiralık Daire Fiyatları

Tokat şehrinde kiralık daire fiyatları Tokat Merkez bölgesinde 736 TL'den başlayarak, Tokat Merkez taraflarında 736 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Tokat geneli ortalama fiyatı 758 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 741 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %12,87, son 10 yılda ise %92.17 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 20 yıl olarak görülmüştür.

Tokat Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Tokat şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 1 ilçeye göre bakarsak:

Tokat kiralık daire
Tokat kiralık daire seçenekleri sizi bekliyor. Kriterlerinizi karşılayacak kiralık evler için ilanlara göz gezdirmeniz yeterli.

Karadeniz ve İç Anadolu Bölgeleri'nde yer alan Tokat'ın büyük bir kısmı Karadeniz Bölge-si'nde olmakla beraber; Yeşilyurt ve Sulusaray ilçeleri, İç Anadolu Bölgesi'ndedir. Orta Ka-radeniz kıyılarını, İç ve Doğu Anadolu Bölgesi ile bağlayan önemli yolların kavşağında, eski bir yerleşim yeri olan Tokat; kuzeyde Samsun, kuzeydoğuda Ordu, doğu ve güneyde Sivas, güneybatıda Yozgat ve batıda Amasya illeriyle komşudur. 1923 yılında il statüsüne ka-vuşan Tokat ili; Bizans döneminde Komana, İran döneminde Kah-Cun, Selçuklu Devleti döneminde Dar Ün-Nusret, Moğollar döneminde ise Sobaru isimleri ile anılmakta idi. Top-lam 10 bin 071 kilometrekarelik yüz ölçümüne sahip ilde; merkez ilçe ile beraber 12 ilçe, 64 belde ve 583 köy bulunmaktadır. Tokat'ın en büyük ilçesi Zile; en yüksek nüfusa sahip ilçesi ise Erbaa’dır. Tokat ekonomisi; tarım, hayvancılık ve ticarete dayanmakla beraber; sanayileşme, il merkezinde yoğunlaşmıştır. Tokat Organize Sanayi Bölgesi şehrin, sanayi faaliyetinin sürdürüldüğü tek alandır. Tokat'a karayolu, demiryolu ve havayolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Tokat'a en önemli ulaşım biçimi Erbaa ile Reşadiye ilçe merkezleri içinden geçen, Tokat şehir merkezine bağlantısı olan E-80 yoludur. Sivas-Samsun Bölgesel Tren Hattı, kuzeyde Samsun, güneyde Sivas'a kadar uzanmaktadır.
Şehir merkezinde yer alan Tokat Kalesi ile Zile, Niksar ve Turhal kaleleri; Latifoğlu Konağı, Saat Kulesi, Gök Medrese, Tokat Ulu Camii, Pazar Kervansarayı ve Ballıca Mağarası en önemli tarihi ve turistik yerlerdir. Maşathöyük Çivi Yazıları, Halaçlı Köyü Yazlıkları, Hıdırlık Köprüsü, Sümbülbaba Zaviyesi, Taşhan Çarşısı, Komana Pontika Antik Kenti, Koza Han, Sulusaray Sebastopolis Antik Kenti, Niksar'daki Yağıbasan Medresesi, Zile'deki Elbaşıoğlu Camii, Boyacı Hasanağa Camii, Bedesten Camii, Osmanlı Evleri ve Konakları, Serçe Sarayı, Tacettin İbrahim Paşa Hamamı ile Reşadiye Zınav Gölü, Delik Kaya Mağarası, Reşadiye Kaplıcaları, Çamiçi Yaylası, Başçiftlik Yaylaları Kelkit ve Esvap Çayı görülmeye değer diğer turistik yerler arasındadır.

Neden Tokat kiralık daire seçeneklerini değerlendirmelisiniz?
Karadeniz’in önemli şehirlerinden biri olan Tokat, önemli değişimlerden geçmekte; şehir, birçok yeni projeye ev sahipliği yapmaktadır. Tokat'ta; tarihi evlerin yanında modern ve teknolojik imkanlarla projelendirilen konutlar, şehre yeni bir soluk getirmiştir. İl genelinde devam eden alt yapı çalışmaları ve yeni projeler sayesinde; kiralık daireler daha fazla değer kazanmıştır. Düzenli şehir yapısına sahip olan şehirde, her aileye ve her bütçeye uygun Tokat kiralık daire alternatiflerini bulmak mümkündür. İsteyenler klasik ve tarihi Tokat evlerini; isteyenler de yeni ve modern projeleri tercih etmektedir. Stüdyo tipi dairelerden, 5+1 seçeneğine uzanan geniş yelpazede kiralık evler sunulmaktadır. Kente gelen üniversite öğrencileri de konaklama için uygun fiyatlı Tokat kiralık daire seçeneklerini tercih etmektedir. Kentsel düzenleme projeleri nedeni sayesinde şehirdeki evler yenilenip, modernleşirken; yeni yapıların inşası sürecinde kiraya çıkanların sayısında artış olması nedeni ile kiralık evlere talep çoğalmıştır.

Tokat'ta üniversite ve okullara yakın kiralık evler nerededir?
Tokat ilindeki Gaziosmanpaşa Üniversitesi'ne bağlı tüm fakülteler ile yine üniversiteye bağlı Tokat Sağlık Yüksek Okulu; merkez ilçedeki Taşlıçiftlik Köyü'de yer almaktadır. Tokat Teknik Bilimler Yüksek Okulu, Almus ilçesindeki Çiftlik Köyü'ndedir. İl genelinde orta öğrenime yönelik devlet okulu ile özel okullar da bulunmaktadır. Bu okullardan; TED To-kat Koleji, Bedestenlioğlu OSB Mahallesi'nde; Tokat Bilgi Okulları, Vali Zekai Gümüşdiş Bulvarı'ndaki Yeniyurt Mahallesi'nde; Uğur Okulları Tokat Kampüsü, Yenişehir Caddesi'n-deki 600 Evler Mahallesi'nde; Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Tokat Gazi-osmanpaşa Lisesi, Gaziosmanpaşa Bulvarı'nda; Düzey Koleji ise Gültekin Topçam Bul-varı'ndaki Doğancıbağları Mahallesi'ndedir. İl genelinde ayrıca birçok ilkokul ve ortaokul bulunmaktadır. Okul çevresi cadde, bulvar ve sokaklardaki Tokat kiralık daire alter-natifleri özellikle çocuk sahibi aileler tarafından tercih edilmektedir.

 

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım