Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Üsküdar Kiralık Dükkan / Mağaza

(41 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.334 - 2.223 TL
22,05 Yıl
Etiketli İlanlar

İstanbul / Üsküdar Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Üsküdar kiralık daire fiyat artışı %359,02 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İstanbul kiralık fiyat artışı %399,40 oldu.

2018 yılında Üsküdar ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.738,00 TL iken, bu yıl için Üsküdar kiralık ev ortalama fiyatı 1.711,00 TL oldu.

Üsküdar ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %-1,55 azalış gösterdi.


Üsküdar kiralık dükkan/mağaza
Üsküdar kiralık dükkan/mağaza seçenekleri sizi bekliyor. İstanbul’un en gözde ilçelerinden olan Üsküdar’daki kiralık mağazalar içinden cadde üzerinde ve metroya yakın, uygun kira ücretleri olan, birçok iş türüne uyan, değişen büyüklüklere sahip olan dükkanı seçebilirsiniz.

Kocaeli Yarımadası’nın batı bölümünde bulunan Üsküdar İlçesi, doğuda Ümraniye ilçesi ile güneyinde Kadıköy ilçesi ve kuzeyinde de Beykoz İlçesi ile komşudur. İlçenin Batısı ve kuzeybatısı İstanbul Boğazı’na bakmaktadır. İstanbul ilinin Anadolu Yakası’na dahil olan Üsküdar, karayolu ile sağlanan ulaşım ağının yanı sıra, denizyolu ile sağlanan ulaşım ağının da bağlantı kesiminde yer almasıyla ve Marmaray’ın da açılmasıyla değeri katlanan bir ilçe olduğu için Üsküdar kiralık dükkan/mağaza seçenekleri değerlendirilebilir. Ulaşımın bu denli olanaklı olduğu merkezi bir yerde kiralık mağaza tutmak istiyorsanız bütçenize uygun fiyatlara hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Neden Üsküdar’da mağaza kiralamalısınız?
İstanbul’un oldukça eski yerleşim yerlerinden sayılan Üsküdar, aynı zamanda tarihi yapıların bulunduğu bir ilçe. Eski Valide Camii ile Beylerbeyi Camii ve Mihrimah Sultan Külliyesi ilçe sınırları içinde bulunmakta. Beylerbeyi Sarayı ile Çamlıca Kasrı ve Büyük Selimiye Camii de yine Üsküdar’ın ilçe sınırlarına dahil. İlçenin en meşhur eseri olan Kız Kulesi’nde hizmet veren restoranda yemek yemeniz veya kafeterya bölümünde boğaz manzarası eşliğinde çay ya da kahve içmeniz olası. İstanbul’un olağanüstü boğaz manzarasını gözlerinizin önüne seren Büyük Çamlıca ve Küçük Çamlıca tepeleri en beğenilen mesire yerleri arasında. Üsküdar’ın doğal ve kültürel bölgelerinin getirisinden faydalanmak istiyorsanız Üsküdar kiralık dükkan/mağaza seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Altunizade semtinin Mahir İz Caddesi'nde Capitol Alışveriş Merkezi bulunuyor. Acıbadem semti Çeçen sokakta Akasya AVM, Ünalan semti Libadiye Caddesi'nde Emaar Square AVM, Ferah semti Dereci sokakta Üsküdar AVM yer alıyor. Ulaşım ağlarının merkezinde olması, kıymetli bir ticari merkez olmasında etkili olmuş durumda. Böyle ticari hareketlilik söz konu iken Üsküdar kiralık dükkan/mağaza alternatifleri göz önünde bulundurulabilir. Özellikle Marmaray’dan sonra Üsküdar’ın Boğaz bölgesinde yer alan Salacak, İhsaniye, Selimiye, Beylerbeyi, Kuzguncuk ve Çengelköy semtleri, günden güne gelişen gayrimenkul sektörüyle birlikte modern bir döneme adım atmış oldu. Bu nedenle Marmaray civarında bulunan kiralık dükkanlar iş kurmak için ideal olabilir. Selimiye semtinin Tıbbiye caddesinde bulunan Haydarpaşa Numune ve Sultan Abdülhamid Han eğitim ve araştırma hastaneleri yakınlarında açılacak bir mağaza ile iş koluna bağlı olarak yüksek iş hacmi yakalanabilir.

Üsküdar’da mağaza kiralarken nelere dikkat etmelisiniz?
Üsküdar kiralık dükkan/mağaza seçeneklerine göz atanların dikkat etmesi gereken hususlar var. Bir ilçede mağaza kiralamadan önce yapılması gerekli ilk iş, o ilçedeki ortalama mağaza kira ücretlerini araştırmak olmalıdır. Bu, kiralayacağınız dükkanın nitelikleri ile fiyatı arasında mantıklı bir orantının varlığını anlamanızı sağlar. Kriterlerinize göre yapacağınız iş için size neyin en çok gerekeceğine karar verin. İşlek bir cadde üzerinde bulunan kiralık dükkanlar arasından tercih yapacaksanız toplu taşıma güzergahlarının kiralamayı düşündüğünüz dükkana olan uzaklığı dikkat edilmesi gerekli bir noktadır. Dükkanı kiralamadan önce tadilata ihtiyaç duyulan bir yerinin olup olmadığını iyice inceleyin. Taşındıktan sonra yapılacak tespit, dükkan sahibi ile problemli bir başlangıç yapmanıza neden olabilir. Dükkanın bulunduğu apartmanın aidat ücretinin ne kadar olduğunu öğrenin ve bütçenizi sarsmayacağından emin olun. Sözleşme kısmına geçmeden önce hukuksal yükümlülükleriniz konusunda bilgi edinin ya da bir bilenden yardım alabilirsiniz. Dükkan kirasının tutarı, ödeneceği gün, depozito miktarı, dükkanın teslim edilme koşulları, kiranın yıllık artışı gibi sözleşmede muhakkak yer alması gereken hususları atlamayın. Gerekli olan ama sözleşmeye koymayı unuttuğunuz herhangi bir şey, daha sonraki dönemlerde dükkan sahibiyle anlaşmazlığa düşmenize yol açabilir. Sözleşmenin noter huzurunda hazırlanarak imza edilmesi en doğrusu olacaktır. Kira bedelini hiçbir koşul altında elden ödemeyin. Dükkan sahibinin banka hesabına yatırın ve ödeme dekontlarını saklamaya özen gösterin. Tüm bunlara dikkat ederek Üsküdar kiralık dükkan/mağaza seçeneklerini en iyi şekilde değerlendirmek sizin elinizde.

 

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım