Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Bursa Ataevler Kiralık Daire

(46 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
1.550 TL
BURSA NİLÜFER BALAT EMAFLATS'de KİRALIK 1+1 DAİRE & OFİS
Caner Taşer
Ahmet Yesevi, Nilüfer
1+1
3gün önce
70 m²
1.750 TL
E  Ş  Y  A  L  I  ACIBADEM HAS VE METROYA YAKIN 2+1 DA
Sebahattin Erdil
Barış, Nilüfer
2+1
6gün önce
140 m²
1.250 TL
Nilüfer Cumhuriyet'te Kiralık 3+1 daire
Serkan Uyumaz
Cumhuriyet, Nilüfer
3+1
7.9.2019
120 m²
1.800 TL
Nilüfer Ataevler'de Kiralık Daire 1800tl
Salkım Emlak
Ataevler, Nilüfer
3+1
29.8.2019
140 m²
4.750 TL
PREMAR BALAT DAN BALAT DA KİRALIK LÜKS 4+1
Premar Balat
Ahmet Yesevi, Nilüfer
4+1
3gün önce
200 m²

Bursa Ataevler kiralık daire ararken nelere dikkat edilmeli

Bursa Ataevler kiralık daire ararken bütçenize ve ailenizin ihtiyaçlarına uygun olmasına dikkat etmelisiniz. İnsan için ev, her zaman ihtiyaçtır. Bu yüzden ihtiyacınıza uygun özelliklere sahip kiralık daireyi aramalısınız. Kiralık daire aramayı kolaylaştıran Zingat.com ile daha hızlı istediğiniz yeri bulabilirsiniz. Bursa Ataevler kiralık daire ararken dikkat edilmesi fayda sağlayacak bilgileri şöyle sıralayabiliriz.
- Kiralanacak olan kiralık dairenin kullanıma uygun olması gerekir. Yeni yapılmış bir bina yani sıfır daire alacaksanız içinde yaşamaya hazır halde olmasına dikkat etmelisiniz. Tüm demirbaşlarının tamamlanmış, tesisatının döşenmiş olması gerekir. Yıllanmış yapılarda ise parkelerin veya yer döşemelerinin, mutfak dolaplarının, tezgâhının, pencerelerinin sağlam ve sağlıklı olmasına dikkat etmelisiniz.
- Bursa Ataevler kiralık daire araştırması yaparken bulunduğu hinterlandına dikkat etmelisiniz. Seçmek istediğiniz kiralık daire konumu olarak işe, okula, hastaneye, şehir merkezine, markete, alışveriş merkezine ve toplu taşıma araçlarına ya da duraklarına yakın mesafede olmalı ki size yarar sağlayabilsin.
- Bunlar dışında ki kiralayacağınız dairenin sizin ve ailenizin sağlığına zarar verecek tesislere ve sanayi bölgelerine uzak olmasına dikkat etmelisiniz.
- Tutmak istediğiniz kiralık dairede ısı izolasyonu olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü ısı yalıtımı sayesinde evdeki ısı kaybı önlenir. Böylece enerji tasarrufu sağlanmış olur. Bu durum size fatura tutarlarınızın az gelmesi konusunda fayda sağlayacaktır. Ayrıca ısı yalıtımı sayesinde kiralık dairede rutubet sorunları yaşanmasına engel olunur.
- Oturmak istediğiniz Bursa Ataevler kiralık dairenin gün ışığı alıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Gün ışığı alan daireler aydınlık olur ve daha kolay ısınır. Bu yüzden kiralık dairelerin güneşe göre bulunduğu cephesel özelliklerine dikkat etmek fayda sağlayacaktır.
- Kiralık daire büyüklüğü seçim yapmanızı etkileyecek bir diğer özelliktir. Yaşayacağınız kiralık dairenin 1+1, 2+1 gibi oda sayıları olması ihtiyaçlarınızla doğru orantılı olmalı. Çünkü evde yaşayacak kişi sayısına göre geniş bir ev seçmeniz fayda sağlayacaktır. Ayrıca kiralık daire büyüklüğü ve oda sayısının yanı sıra, odaların genişliğine de dikkat etmelisiniz. Eşyalarınızın sığmayacağı ama çok odalı bir ev hiçbir işinize yaramaz. Bu yüzden seçeceğiniz evin kullanışlı olmasına dikkat etmelisiniz.
- Seçilecek olan Bursa Ataevler kiralık dairenin ara katlarda olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü bodrum katlar ve çatı katlar kullanım olarak biraz sorun yaratabilir.
- Yaşanacak olan kiralık dairenin komşularını, muhitini kolaçan etmelisiniz. Güvenilir ve huzurlu bir ortam olması gerekir. Çevresiyle yaşam şeklinize uyum sağlayan ilanlara bakmalısınız.
- Kiralık daire araştırırken beğendiğiniz yerlerin depreme dayanıklı olmasına ya da deprem yönetmeliğine uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Kötü durumda, yıpranmış, bina yapım malzemeleri kalitesiz olan yapılardan uzak durmalı ve sizin ve ailenizin can güvenliğini tehlikeye atacak aday dairelerle vakit kaybetmemelisiniz.
- Kiralık daire ararken mutlaka aylık aidat bakım gibi yan giderlerin olup olmadığını araştırmalısınız. Sizi sıkıntıya sokacak tutarlarda olan giderleri bulunan yerleri tercih etmemelisiniz. Depozito gibi tutarlar isteniyorsa da size uygun olmasına dikkat etmelisiniz.
- İstediğiniz niteliklere sahip kiralık daireyi bulduğunuzda mülk sahibi ile noter tarafından onaylanmış kira sözleşmenizi yapmalısınız. Karşılıklı hakların korunması açısından bu sözleşme şarttır.
- Kira sözleşmesinde genel hükümler dışında yıllık kira artış oranı gibi özel hükümleri de yazdırmalısınız. Bu artışı baştan konuşup net rakamlar üzerinde anlaşmanız daha avantajlı olacaktır.
- Önemli olan ve dikkat edilmesi gereken bir başka konu ise kira bedellerinin elden teslim edilmemesi gerektiğidir. Bu durum hem ev sahibinin doğru vergilendirilmesine engel olabilir hem de oluşabilecek sorunlara karşı sizi zor durumda bırakabilir.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım