Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul Kayışdağı Satılık Daire

(228 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
385.000 TL
ATAŞEHİR İNÖNÜ ULUSU ACİLİYETTEN SATILIK 3+1 KOMBİLİ DAİRE
İnönü, Ataşehir
3+1
16.9.2019
115 m²
367.500 TL
KAYIŞDAĞI MERKEZDE SATILIK 2+1 ARAKAT SIFIR DAİRE
Kayışdağı, Ataşehir
2+1
5Gün Önce
75 m²
365.000 TL
Yeditepe Ünv. Ana Girişe 2 dk Arakat 2000 TL Kira Getirili 2+1
Emlak Store Ataşehir
Kayışdağı, Ataşehir
2+1
3Gün Önce
90 m²
180.000 TL
İstanbul Caddesinde 1+0
Ali Riza Işik
Kayışdağı, Ataşehir
1+0
6Gün Önce
40 m²
260.000 TL
Emlak Store'dan 1500TL Kiracılı Kelepir Eşyalı 3+1 Satılık Daire
Emlak Store Ataşehir
Kayışdağı, Ataşehir
3+1
3Gün Önce
120 m²
285.000 TL
ERBİLAYDAN SATILIK 1+1 DAİRELER
İnönü, Ataşehir
1+1
7.10.2019
66 m²

İstanbul Kayışdağı satılık daire
İstanbul Kayışdağı satılık daire seçenekleri size konforlu bir yaşamın kapısını aralıyor. Ataşehir’e bağlı bu semtte taleplerinize yanıt verecek satılık daireler için ilanlara göz atabilirsiniz.

Neden İstanbul Kayışdağı’ndan satılık daire almalısınız?
Öncelikle Kayışdağı civarında yaşıyorsanız ya da çalışıyorsanız, bu semtin gayet sakin ve Anadolu'yu andıran bir havası olduğunu bilirsiniz. Adını 438 metre yüksekliğe sahip olan Kayışdağı'ndan alan bu semt, İstanbul ilinin en yüksek üçüncü noktası olması ile bilinir. Yani İstanbul'u “Yeditepe” yapan tepelerden birisi de Kayışdağı'dır. Kayışdağı semt olarak bu tepenin eteklerinden kuzey doğuya doğru yayılmıştır. 2000 yılında Kayışdağı Ormanı’nın hemen çıkışına Yeditepe Üniversitesi'nin kurulması daha sonra da Fenerbahçe’nin antrenman tesislerinin ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kayışdağı Darülaceze tesislerinin yine aynı cadde üzerine açılması, semte hareketlilik kazandırmanın yanında, çehresini de değiştirmiştir.
Yirmi bini aşkın Yeditepe Üniversitesi öğrencisinin semtin nüfusuna eklenmiş olması ve dahası burada çalışan fakülte görevlilerinin de Kayışdağı civarında kiralık ya da satılık daire arıyor olması, Kayışdağı civarında yatırım amaçlı bir daire satın almanız için iyi bir neden teşkil edebilir. Üniversite öğrencilerinin genellikle stüdyo daire ya da 1+1 daireleri tercih ettiği de göz önüne alınırsa, Kayışdağı caddesi üzerinde yer alan İstanbul Kayışdağı satılık daire seçeneklerine göz atmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Kayışdağı satılık daire fiyatları
Fiyat konusuna gelince, hemen her bölgede geçerli olduğu gibi konutun üniversiteye yakınlığı ya da uzaklığı, İstanbul Kayışdağı satılık daire fiyatlarını doğrudan etkileyen kriterlerden bir tanesi. Tahmin edebileceğiniz üzere, Yeditepe Üniversitesi’ne yürüme mesafesinde yer alan konutların fiyatı Kayışdağı'ndaki ortalama konut fiyatlarının üzerinde. Ancak fiyatların böyle yüksek olması gözünüzü korkutmamalı çünkü Yeditepe Üniversitesi’ne yürüme mesafesinde bir evi normal değerinin daha üstünde kiralamanız hiç de zor olmayacaktır. Bu civardaki satılık ev ya da kiralık emlak ilanlarını incelediğinizde, öğrenciler için dayalı döşeli olarak gönderilmiş onlarca ilanla karşılaşmanız mümkün.

Kayışdağı semtinde hangi satılık evler daha hızlı kiraya verilir?
İstanbul Kayışdağı satılık daire seçeneklerinden birini yatırım amaçlı satın aldığınızda evinizi ağustos ayı sonu ve eylül ayı başlarında, (yeni kayıt döneminde) kiraya vermeniz çok da zor olmayacaktır. Öğrenci odaklı düşünmüyorsanız 2+1, 3+1, 4+1 ya da daha geniş dubleks konutları da yatırım amaçlı olarak değerlendirebilirsiniz.

Kayışdağı’ndan satılık ev alırken dikkat etmeniz gerekenler?
Öncelikle, ev aramaya başlamadan önce satın almak istediğiniz konut için bir size en uygun semti ve ideal konumu belirlemenizde fayda var. Ardından, satın almak istediğiniz ev ya da daire için ayırabileceğiniz bütçeye de karar verdiyseniz, atacağınız bir sonraki adım sahibinden, gayrimenkul danışmanından ya da projeden mi ev almak sizin için daha karlı olur araştırmak olabilir. İlk bakışta bir gayrimenkul uzmanı ile çalışıp, evinizi satın alırken bir de ekstradan %2 + KDV ödemek sizi maddi olarak olumsuz etkileyecek gibi görünse de, aslında güvenilir bir gayrimenkul uzmanı ile çalışmak sizi bazen evi değerinden daha yüksek fiyata satın almaktan, ipotekli, miraslı ya da hacizli bir konuta yatırım yapmaktan kurtarabilir. Bir de son yılların yükselen trendi olan daha proje aşamasında bir evi satın alarak, bitmiş konuta vereceğiniz ücretin daha altında bir fiyatla daire ya da işyeri satın alma seçeneğiniz var. Tabii ki henüz temeli bile atılmamış, sadece proje maketi, 3B çizimleri ve kat planı mevcut olan bir evi almaya karar vermek kolay değildir. Projeden ev satın almak istiyorsanız, inşaat firmasının daha önce gerçekleştirdiği projelerin vaktinde ve anlatıldığı şekilde sonuçlanıp sonuçlanmadığına bakmanız gerekebilir. İnşaat firması tecrübesi ve kalitesi ile gerçekten güven veriyorsa kat planları içinden kendinize en uygun olan daireyi seçip, satın alma işlemlerini başlatabilirsiniz.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım