Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Silivri Satılık Daire

(288 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Satış Aralığı182.247 - 303.745 TL/m²
20,28 Yıl
385.000 TL
ENGİN KENT SİTESİNDE 3+1 HAVUZLU KREDİYE UYGUN
Aziz Kalaman
Yeni, Silivri
3+1
2Gün Önce
150 m²
215.000 TL
SATILIK DUBLEX DEĞİRMENDURAĞINDA
Aziz Kalaman
Alibey, Silivri
3+2
4Gün Önce
175 m²
228.000 TL
SİLİVRİ ALİBEY MAHALLESİ SATILIK 2+1 10 YILLIK DAİRE ACİLL
Atila Dermenci
Alibey, Silivri
2+1
3Gün Önce
105 m²
580.000 TL
YENİ FİYAT !  Denize Sıfır Güvenlikli Sitede Tadilatlı Villa
Aslıhan Arıkan
Selimpaşa, Silivri
3+1
5.2.2020
200 m²
180.000 TL
Silivri çanta bahadırhan sitesi satılık 3+1 daire
Metin Özdoğan
Sancaktepe, Silivri
3+1
16.2.2020
135 m²
300.000 TL
Silivri Yeni Mh. Satılık 2+1 Ebeveyn Banyolu Daire
Metin Özdoğan
Yeni, Silivri
2+1
11.2.2020
110 m²

Silivri Satılık Daire Fiyatları

İstanbul şehrinde satılık daire fiyatları Alibey bölgesinde 213.316 TL'den başlayarak, Yeni taraflarında 266.494 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Silivri geneli ortalama fiyatı 250.306 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 244.590 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %-3,07, son 10 yılda ise %191.41 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 20 yıl olarak görülmüştür.

Silivri Satılık Evlerin Bölge Fiyatları

Silivri şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 2 ilçeye göre bakarsak:

Silivri Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Silivri şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 5 örnek projenin fiyat ortalaması:

Silivri satılık daire
Silivri satılık daire seçenekleri herkesi mutlu edebilecek geniş seçeneklere sahiptir. Siz de hayallerinizi süsleyen, kriterlerinize en uygun evi Silivri’de bulabilirsiniz. İlanlar arasında sıkı bir araştırma yaparak düşlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Silivri İstanbul’un Marmara Denizi sahilinde bulunan ilçesidir. İstanbul 67 km uzaklıkta olup İstanbul’un batısında yer almaktadır. İlçenin tüm yüzölçümü 860 kilometre karedir. İlçenin doğusunda Büyükçekmece, kuzeyinde Çatalca, batı kısmında ise Çorlu ve Marmara Ereğlisi, güneyinde Marmara Denizi bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük ticaret ve sanayi merkezlerinin girişinde bulunmaktadır. TEM Otoyolu ile İstanbul’dan ve Edirne ya da Tekirdağ’dan kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. Çorlu Havalimanı’na yakınlığı Silivri’nin önemini artırmaktadır. Silivri’de önceleri yapılan tarım ve hayvancılık şimdilerde azalmıştır. Bunun en büyük sebebi de tarım ve hayvancılık için kullanılan arazilerin yazlıklara kucak açmış olmasıdır.

Silivri’de satılık daire ararken nelere dikkat etmelisiniz?
İstanbul’un yoğun şehir hayatından kaçanların tercih edebileceği sakin tabiat ortamına sahip olması sebebiyle Silivri’yi tercih edecek ve burada satılık daire alacak olanların dikkat etmesi gereken en önemli nokta satın alacakları daireyi ve çevresini önceden gidip görmeleridir. Yeni yerleşim alanlarının yoğun olduğu bu bölgede özellikle ulaşım konusunda ve çevre düzenlemesi konusunda hazır olan satılık daireleri seçmeniz; yeni hayatınıza daha kolay bir başlangıç yapmanızı sağlayabilir. Silivri satılık daire seçeneklerine göz atıyorsanız şehir merkezini veya yazlık amaçlı siteleri de tercih edebilirsiniz. İkamet amacınıza göre seçeneğiniz de oldukça bol. Satılık daireler özellikle Yeni Silivri olarak adlandırılan yerleşim yerlerinde yoğun olarak bulunuyor. Bu daireleri yazın tatil yapmak için kullanabileceğiniz gibi yaz kış oturmak ve yıl boyunca ikâmet etmek için de kullanabilirsiniz.
İstanbul şehir merkezinin ilçelere doğru genişlemesi sebebiyle Silivri de yeni yerleşim alanlarından biri olarak çok fazla tercih edilmeye başlamıştır. Büyük sitelerin yapıldığı projelerin Silivri civarında da çok yoğun bir şekilde devam ettiği görülmektedir. Silivri satılık daire konusunda araştırma yapanların yeni yapılmakta olan projeleri araştırmaları uygun olabilir. Bu bölgede başlatılmış olan farklı projeler içerisinde bölgeye göre daha uygun fiyata satılık daire seçenekleri bulabilirsiniz.

Silivri’de hangi satılık daireler daha hızlı kiraya verilir?
Silivri satılık daire konusunda satın alınan daire yatırım amaçlı alınıyorsa ve kiraya verilecekse bu dairenin şehir merkezide olmasına veya denize yürüme mesafesindeki sitelerden alınması dikkat edilmelidir. Bu yerlerden alınan satılık evler kiraya verildiğinde kısa sürede kiracı bulunması söz konusu olmaktadır. Silivri’de yeni Silivri bölgesinde, Piri Mehmet Paşa, Selim Paşa, Alibey mahallelerinde kira fiyatları oldukça yüksek seyretmekte olup burada alınacak bir dairenin yüksek fiyatlarla kiracı bulacağı da bilinmektedir. Yine de bölgedeki amortisman sürelerini iyi incelemenizde fayda var. Silivri ilçesinin çok uzun sahil bölgesinin bulunması sebebiyle tatil dönemi için kiraya verilebilecek daire satın alma seçeneği de yatırım yapmak isteyenler için değerlendirebilir.

Silivri’de uygun satılık ev seçenekleri nerelerde?
Silivri satılık daire konusunda araştırma yapıyorsanız öncelikle İstanbul’a yakın ama sakin bir yerleşim imkanına sahip olabilirsiniz. Silivri’de satılık daire almak isteyenleri bekleyen en uygun yerler Sancaktepe, Cumhuriyet, Fatih, Alibey mahalleleridir. Bu semtlerde satılık daire fiyatları diğer bölgelere göre daha uygun bir skaladadır. Bunun yanında fiyat olarak çok yüksek ve yerleşim alanı olarak da lüks satılık daire seçenekleri de Silivri’nin çeşitli semtlerinde yer almaktadır. Bu lüks konutların projelerinin en yoğun olduğu bölge Yeni Silivri denilen bölgedir. Yeni Silivri civarında hazırlanan projeler içerisinde özel güvenlikli ve lüks sitelerin bulunması bu bölgeye olan ilgili arttırmıştır. Bunun dışında özelikle yazlıkçıların satın aldıkları denize nazır bölgelerde de yüksek fiyata satılık daireler bulunmaktadır. Bu semtler Cumhuriyet, Fatih, Mimarsinan gibi mahallelerdir. Bu semtlerden alacağınız satılık daireleri yazlık olarak da kullanabilirsiniz.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım