Avcılar, İstanbul Bölge Raporu

Avcılar satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları %1.29 artış gösterdi. Avcılar ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2.652 TL olurken, geri dönüş süresi 16 yıl olarak hesaplanmaktadır.
Buna göre, 2020 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Avcılar ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 198.893 TL ile 331.500 TL arasında oldu. Daha Fazla
  • Satılık
  • Kiralık

Avcılar - Satış Fiyatları Trendi

Avcılar - Kira Fiyatları Trendi

Avcılar - Satış Fiyatları Değişimi

1.29%
1 Aylık Değişim
14.9%
3 Yıllık Değişim
40.6%
5 Yıllık Değişim

Avcılar - Kira Fiyatları Değişimi

1.72%
1 Aylık Değişim
29%
3 Yıllık Değişim
42%
5 Yıllık Değişim

Bu sayfada yer alan fiyat, nüfus bilgileri ve grafikler REIDIN verileri baz alınarak oluşturulmuştur.

Geceleri güvenli bir şekilde yürüyebilirim
3.60
36%
Toplu taşımayla kolayca ulaşabilirim
3.80
38%
Market ve kafelere yürüyerek ulaşabilirim
3.20
32%
Değerlendirme, bölgeye ilişkili gerçek kişiler tarafından yapılmıştır.
12 Onaylı kullanıcı değerlendirmesi gösteriliyor.
Puan Yok
Garden Ispartakule S.
Diğer
2 yıl önce
Bölgede inşaatı devam eden metronun 2019 yılında tamamlanmasının projeler için büyük değer yaratacağını ve 3. Havalimanı bağlantı yollarının aynı yıl içinde bitmesinin bölgeye değer kazandıracağı bekleniyor.
Puan Yok
Reidin Saha U.
Diğer
2 yıl önce
Merkez ve Üniversite mahallesini ağırlıklı olarak öğrenciler tarafından talep görmektedir, merkezde genel olarak kentsel dönüşüm projelerine yer verildiğini söyleyebiliriz.
Puan Yok
Reidin Saha U.
Diğer
2 yıl önce
Ambarlı bölgesinde limanın etkili olduğunu ve yoğun sanayi tesisinin bulunduğunu söyleyebiliriz.
Puan Yok
Veli C.
Diğer
2 yıl önce
Projelerinde ağırlıklı yatay mimariyi tercih etmelerinin bölgede yeralan dikey mimarilerden farklılaşmalarını sağlıyor ve Sur Yapı isminin tüketicide yaratmış olduğu güvenin projelerdeki satış rakamlarına yansıdığı, ağırlıklı beyaz yakalı çalışanların bu tarz projeleri tercih etmeleride normal karşılanıyor.
Puan Yok
Serdar E.
Diğer
2 yıl önce
Projelerinin İstanbul Üniversitesi’ne olan yakınlığı sayesinde dikkat çektiği metrobüs ve E 5’e 800 metre mesafede olmasının lokasyon avantajı sağladığı ayrıca Göl manzarası ile diğer projelerinde önüne geçtiği Firuze Konakları bu açıdan bu bölgede herkesin gözdesi.
Puan Yok
Ömer S.
Diğer
2 yıl önce
Tahtakale bölgesinde (Ispartakule) ağırlıklı markalı konut projelerinden oluşan yoğun bir yapılaşma var ve bu bizi mutlu ediyor.
Puan Yok
Adnan S.
Diğer
2 yıl önce
Avcılar bölgesi genelinde çok katlı yapılar mevcut değil ,ağırlıklı 5- 6 katlı yapılar yeralmaktadır. Bu yönden daha çok tercih ediliyor.
Puan Yok
Emre D.
Diğer
2 yıl önce
İstanbulda yaşıyorum, biraz birikimim var yatırım için ev almak istiyorum. Ancak İstanbulda merkeze uzak bölgelerden mi ev almalıyım yoksa İzmirde ev yatırımı yapmak daha mı doğru olur bilemiyorum. Bu konuda yardımcı olur musunuz?
Puan Yok
Hıdır G.
Diğer
2 yıl önce
avcılar tahtakale mahallesinde toki kentsel dönüşümle konut projesi yapacakmış. bilginiz var mı ne zaman başlayacak bu kentsel dönüşüm.
Puan Yok
Gül İnşaat Satış S.
Diğer
2 yıl önce
Avcılar'da sosyal donatılı markalı projelerin bulunmaması sebebiyle bölgede projemizin inşa edilmesiyle birlikte konutlarda iki kat değer artışı sağladık.
Puan Yok
Toya Yapı Satış S.
Diğer
2 yıl önce
Bölgenin yüzde 80'ni göçmen ve Avcılar'ın yerlisi çok fazla dışarıdan göç almıyor, genelde semt içinde daire takası şeklinde daire satışları oluyor. Belediye kat ittifak konusunda çok fazla kata müsaade etmediği için inşaat arsası bulmak zor.
Puan Yok
Doruk GYO Satış S.
Diğer
2 yıl önce
İstanbul'da yeni yapılan siteler şehir içindeki arsa sorunu nedeniyle, şehrin batısına yöneliyor. Avcılar bu noktada İstanbul'un merkeziyle köprü konumunda olacak. Avcılar, aks olarak metro ve metrobüsün kesiştiği bir konumdadır.

Öne Çıkan Satılık İlanlar - Avcılar

Tümü

Öne Çıkan Projeler - Avcılar

Tümü

Banu Evleri Ispartakule 1- 2.Etap Hasanoğlu İnşaat tarafından geliştirilen konut projesidir. 2 ana blok ve 3 kent villası konseptinde olan projede 140 adet konut bulunmaktadır. ...

Projeyi İncele

Bizim Evler 8 İhlas Holding tarafından geliştirilen konut projesidir. Projede 236 adet daire ve 29 dükkan bulunmaktadır....

Projeyi İncele

Collet Avcilar Collet Avcilar , Batı Yapı tarafından İstanbul Avcılar'da geliştirilen karma kullanımlı bir konut projesidir. 4 bloktan oluşan projede 269 adet daire, 52 adet ofis, 75 adet mağaza......

Projeyi İncele

Sur Yapı Bahçeyaka Sur Yapı tarafından Ispartakule 'de geliştirilen konut projesidir. 8 bloktan oluşan projede 327 adet daire ve 10 adet mağaza bulunmaktadır. ...

Projeyi İncele