Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Ataşehir Kiralık Daire

(475 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.617 - 2.695 TL
19,2 Yıl
1.450 TL
KAYIŞDAĞINDA YENI BINA'DA,ARA KAT LÜX 3+1 KIRALIK DAIRE
Yusuf Karaca
Kayışdağı, Ataşehir
3+1
130 m²
2.750 TL
Ataşehir Teb okuluna yakın 3+1 kiralık daire
Nazlı Sadıgova Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık Hizmetleri
Atatürk, Ataşehir
3+1
120 m²
4.000 TL
HAVUZLU,GÜVENLİKLİ YENİ SİTEDE YÜKSEK KAT FULL EŞYALI 2+1 DAİRE
Nazlı Sadıgova Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık Hizmetleri
Atatürk, Ataşehir
2+1
110 m²
1.600 TL
İÇERENKÖY MERKEZDE
Erol Eryılmaz
İçerenköy, Ataşehir
3+1
130 m²

Ataşehir Kiralık Daire Fiyatları

İstanbul şehrinde kiralık daire fiyatları Yeni Çamlıca bölgesinde 1.212 TL'den başlayarak, Barbaros taraflarında 2.808 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Ataşehir geneli ortalama fiyatı 2.221 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 2.170 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %-10,62, son 10 yılda ise %198.56 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 19 yıl olarak görülmüştür.

Ataşehir Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Ataşehir şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 5 ilçeye göre bakarsak:

Ataşehir Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Ataşehir şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 5 örnek projenin fiyat ortalaması:

Ataşehir kiralık daire arayanlara yardımcı olabilecek özellikler
Özellikle büyük şehirlere göç çok fazla oluyor. Bazen okul, bazen iş, bazen de sosyal imkânlardan dolayı taşınmak zorunda kalıyor. Öğrencilerin, memurların sıkça karşılaştığı kiralık daire aramak uzun ve yorucudur. Zingat.com sitesi hızlıca bulduğunuz Ataşehir kiralık daireler istediğiniz özellikleri sunar. Sitede kendinize uygun özellikte bir seçenek bulabilirsiniz. İstediğiniz konforda ve istediğiniz özellikteki Ataşehir kiralık daireyi bulmak için Zingat.com sitesini ziyaret etmelisiniz. Buradan bakacağınız ilanlarda ise şunlara dikkat etmelisiniz;
- Yaşamak istediğiniz kiralık dairenin cephesel özelliklerine dikkat etmelisiniz. Oturacağınız kiralık daire odalarının güneş ışığı alıyor olması size fayda sağlayacaktır. Güneş ışığı alan kiralık daire hem aydınlık olur hem de daha kolay ısınır.
- Kiralayacağınız dairenin bakımlı ve masrafsız olmasına dikkat etmelisiniz. İçerisinde tadilat gibi masraflar olan yerlerden uzak durmalısınız. Kiralık dairenin yer döşemeleri, parkeleri, kapıları, dolapları sağlam olmalı. Tesisat sistemlerinin kontrol edilmiş ve bakımlı olmasına dikkat etmelisiniz.
- Ataşehir kiralık daire sıfır bir yapıysa tüm demirbaşların takılmış, ihtiyaçların tamamlanmış ve oturulmaya hazır halde olmasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralık daire ararken seçeceğiniz yerin sağlığı olumsuz etkileyecek tesislere ve sanayi bölgelerine uzak olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca seçeceğiniz dairenin konumu okula, işe, hastaneye, markete, ulaşım için kullanacağınız toplu taşıma araçlarına yakın mesafede bulunmalı. Böylece hayatınızı kolaylaştıracak imkânlar sunacaktır.
- Kiralık daire ararken ara kat olmasına dikkat etmelisiniz. Bodrum kat ve çatı katlardan ziyade arada kalan katlar daha konforlu ve avantajlı olacaktır.
- Kiralık daire seçerken büyüklük olarak ihtiyaçlarınızı göz önüne almalısınız. Oturacağınız kiralık dairenin çok büyük olması ya da küçük olması biraz da maddi durumla ilgilidir. Kiralık daire büyüklüğü arttıkça fiyatının da artacağını hesaba katmalısınız.
- Kiralamak istediğiniz Ataşehir kiralık dairede ısı yalıtımı olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü ısı yalıtımı bir evde ısı kaybı olmasını engeller. Böylece tasarruf yapmanıza yardımcı olur ve evinizin daha iyi ısınmasına destek sağlar. Bunlar dışında ısı yalıtımı sayesinde kiralık evin duvarlarında küf, mantar gibi rutubet sorunları da yaşamazsınız.
- Kiralık daire ararken deprem yönetmeliğine uygunluğunu ve depreme dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralık dairenin aidat ve bakım giderlerini, depozito gibi istenen bedellerini de araştırmalısınız. Baktığınız yer site içerisinde bir daire ise mutlaka ortak alanlar için harcanan giderler olup olmadığını da araştırmalısınız.
- Ataşehir kiralık dairenin ödenmemiş fatura borçlarının olup olmadığını öğrenmelisiniz. Sonradan mağdur olmamak için bu araştırmaları yapmalısınız.
- Kiralık dairenin bulunduğu bina, bulunduğu çevreyi öncesinde biraz araştırmalısınız. Güvenilir bir yere taşınmalı ve alıştığınız yaşam tarzınıza uygun olup olmadığına bakmalısınız.
- Muhatap olduğunuz kişilerin gerçek mülk sahibi olup olmadığını araştırmalısınız. Ayrıca mutlaka ev sahibi ile kira sözleşmesi düzenlemelisiniz.
- Hazırlayacağınız bu kira sözleşmesinde evi teslim aldığınız şartlar ve geri teslim etme şeklinize yer vermelisiniz. Ayrıca depozito gibi bedeller ödediyseniz tutarları ile birlikte sözleşmeye yazdırmalısınız.
- Kira sözleşmenize, yıllık kira artış oranını da yazdırmanız ev sahibinin keyfiyetine göre zam yapmasına engel olacaktır.
- Kiralık dairenin kira bedellerini banka aracılığıyla ödemeniz faydalı olacaktır. Yasal olarak kira bedelinin bankadan yatırılması gerektiğini unutmayınız.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım