Ataşehir, İstanbul Bölge Raporu

Ataşehir satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları %3 artış gösterdi. Ataşehir ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 35.897 TL olurken, geri dönüş süresi 17 yıl olarak hesaplanmaktadır.
Buna göre, 2023 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Ataşehir ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 2.692.305 TL ile 4.487.200 TL arasında oldu. Daha Fazla
  • Satılık
  • Kiralık

Ataşehir - Satış Fiyatları Trendi

Ataşehir - Kira Fiyatları Trendi

Ataşehir - Satış Fiyatları Değişimi

3%
1 Aylık Değişim
642%
3 Yıllık Değişim
630.6%
5 Yıllık Değişim

- Kira Fiyatları Değişimi

3.08%
1 Aylık Değişim
716.1%
3 Yıllık Değişim
614.3%
5 Yıllık Değişim

Bu sayfada yer alan fiyat, nüfus bilgileri ve grafikler REIDIN verileri baz alınarak oluşturulmuştur.

Geceleri güvenli bir şekilde yürüyebilirim
4.27
85.39999999999999%
Toplu taşımayla kolayca ulaşabilirim
3.65
73%
Market ve kafelere yürüyerek ulaşabilirim
4.32
86.4%
Yeterince yeşil alana sahiptir.
3.40
68%
Aracımı kolayca park ederim
3.42
68.39999999999999%
Çocuklar için oyun ve park alanları yeterlidir
3.67
73.4%
Gürültüden uzak, sessiz bir bölgedir
2.92
58.4%
Sokaklar geceleri yeterince aydınlıktır
3.93
78.60000000000001%
Bölgede insan ilişkileri iyidir
3.42
68.39999999999999%
Değerlendirme, bölgeye ilişkili gerçek kişiler tarafından yapılmıştır.
22 Onaylı kullanıcı değerlendirmesi gösteriliyor.
Egal İstanbul S.
Diğer
5 yıl önce
Projeler, yapımı devam eden metro istasyonunun yakınında ve merkezi konumda olmasıdan dolayı büyük ilgi görüyor.
Asli G.
Diğer
5 yıl önce
Ataşehir bölgesinde yeni bir proje başlayacak olsa sizde yatırımcı veya oturumcu gözüyle bir yer almak isteseniz tercihiniz ilk etapta hangi tip ünitelerden yana olurdu? Bölge olarak evet yatırım gözüyle de bakılsa da oturmak için alım yapan müşteri kitlesinin de fazla olduğunu görüyorum
Mehtap G.
Diğer
5 yıl önce
Kayışdağı Küçükbakkalköy ilçelerinde Üniversitelerin Çoğalmasıyla birlikte kira fiyatlarıda oldukça arttı. Emlak ofisleri aile yerine öğrenciye kiralamayı tercih ediyor.
Korhan N.
Diğer
5 yıl önce
Anadolu yakasında, Bostancı’ya kadar Bağdat Caddesi çevresi, Bostancı’dan sonra sahile veya minübüs yoluna yakınlık derecesi projelerin değerlerini belirliyor. Maltepe bölgesinde E-5’in üstü de, istenen seviyede olmasa bile bir satış rakamı yakalayabilmekte. Özel olarak; Çamlıca, Ümraniye, Çekmeköy talep gören bölgeler arasında.
Belma d.
Diğer
5 yıl önce
Kat mülkiyeti tapusu alabilmek için binanın iskânlı olması şart. Eğer Daire yeni yapılmış ise Daire sahipleri bireysel olarak iskân başvurusu yapamıyor. İskân işlemleri sadece müteahhitin elinde olan belgelerle yapılabiliyor. - Binanın iskânı varsa, bina yöneticisi bütün dairelerin belgelerini toplayıp tapuya verecek. Cins tashihi yapılarak kat irtifakı kat mülkiyetine dönüştürülecek.Cins tashihi yaptırmak kaç liraya malolur derseniz 750 liradan fazla masrafı olur.
Cemil n.
Diğer
5 yıl önce
Eğer arsa tapulu bir ev satın alacaksanız şunlara dikkat edin. Arsa hissesi olarak diyelimki %20 hisseniz olacak ve daire tapuda görünmüyorsa mutlaka noterden hangi dairenin size ait olduğuna dair satıcıyla gidip anlaşma yapın. Bir de şu var: Diğer hissedarlar evi satın aldıktan sonra şufa davası açabilir. Diyelimki siz evi 70bine alacaksınız ama tapuda rayiç bedeli olarak 20bin gösterdiniz. İşte diğer hissedar dava açıp, rayiç bedelini öder ve evi alır. Siz de bu durumda rayiç bedelini alır 50 bin ytl zarara uğrarsınız. Bu yüzden evi satın alırken gerçek bedeli üzerinden gösterin.
Ata S.
Diğer
5 yıl önce
Merhaba, İstanbul anadolu yakasında ev arayışı içindeyim , bütçe kısıtlı olunca (kredi almayı düşünmüyorum) arsa tapulu dairelerle karşılaşıyorum, bu sektörde çalışan yada daha önce arsa tapulu ev almış kişilerden fikir ve öneri almak istiyorum, Arsa tapulu ev almanın riskleri nelerdir nelerle karşılaşabiliriz tecrübelerinizi dikkat etmem gerekenleri yazarsanız sevinirim , benim gibi belki bir çok kişinin merak ettiği bir konu olabilir...
Gökhan Ö.
Diğer
5 yıl önce
Novada civarında ev almayı planlıyorum, birkaç güzel site farkettim ve evleri gezdim..Şu an ikamet ettiğim Şişli bölgesine göre gayet ferah, temiz ve eğlenceli bir mekan olduğunu düşünüyorum..
Reidin Saha S.
Diğer
5 yıl önce
Yenisahra mahallesinde mevcutta 1/5000’lik imar planının bulunmaktadır ve 1/1000’lik planların onaylandığı andan itibaren yeni proje çalışmalarına start verilecektir. Birçok inşaat firmasının kentsel dönüşüm için proje alanları belirlediği gözlemlenmiştir. İçerenköy, Küçükbakkalköy, Atatürk ve Yenişehir mahallelerinde yoğun olarak karma projeler bulunmaktadır. Ataşehir’de genel olarak satışların düşük ve inşaat faaliyetinin bölgedeki büyük projeler haricinde yoğun olmadığı gözlemlenmiştir. Yoğunlukla tek bloktan oluşan kentsel dönüşüm-Yenileme projeleri Yeşilköy mahallesi tarafında yoğunluk göstermektedir.
Saliha G.
Diğer
5 yıl önce
İstanbulda ev almak için doğru yeri arıyorum. Ataşehir ile ilgil hazırladığınız bu rapor gerçekten çok işlevselmiş. Satılık ev fiyatlarının son 5 yıldaki artışı muazzam. Ataşehir'den ev almak, kısa sürede ev için verdiğim fiyatı çıkarttıracak türden. Kiraya vermek de çok daha avatajlı gibi.
Ahmet A.
Diğer
5 yıl önce
Ataşehir yaşamaktan keyif aldığım bir yer. Kadıköy, Ümraniye,Sancaktepe, Üsküdar ve Maltepe gibi lokasyonlara yakınlığı özellikle Anadolu yakasında oturanlar için büyük bir rahatlık. İlçenin yeni yerleşim alanı Batı Ataşehir, bölgenin fiyat ortalamasını yükseltmiş, kira getirisi lokasyonundan dolayı her zaman iyi seviyede olmasına rağmen, yeni projeler, finans merkezi ve Ülker Sports Arena'nın etkisi ile fiyatlar oldukça yükselmiş. Kira + aidat düşünüldüğünde bence studio daire yatırımı hala mantıklı.
Beyaz Park Satış M.
Diğer
5 yıl önce
Bayrampaşa yeni eğitim, kültür, alışveriş ve ticaret merkezi olmaya aday durumdadır. TEM otoyoluna E-5 bağlantı yollarına 3 dakika mesafede yer almaktadır. Bölgede yakın zaman içerisinde 3 adet özel Üniversite açılmıştır. Koç Üniversite Hastanesi yine bölge içerisinde yer almaktadır.
Gizem K.
Diğer
4 yıl önce
Üniversitelerin açılması ve metro inşaatı konut fiyatlarını arttırdı
Ömer S.
Diğer
3 yıl önce
Bölgenin hızla gelişmekte olduğu okul ve hastaneye yakın olmalarının tercih edilmelerini sağladığı, büyük lokasyon avantajı yarattığı ağırlıklı olarak ikamet edenlerin ve yatırım için düşünenlerin tercih ettiği aşikar.
Rukiye E.
Diğer
3 yıl önce
Kayışdağı Küçükbakkalköy ilçelerinde Üniversitelerin Çoğalmasıyla birlikte kira fiyatlarıda oldukça arttı. Emlak ofisleri aile yerine öğrenciye kiralamayı tercih ediyor.
3.25 / 5
İrem A.
Diğer
3 yıl önce
Yapılmakta olan yeni projeler ve ulaşım imkanlarının arttırılmasıyla Ataşehir en çok tercih edilen semtlerden olmaya devam ediyor. Yeni açılacak metro ile daha da değerli hale gelmeye gün sayıyor.
3.3 / 5
Murat A.
Diğer
3 yıl önce
Varyap Meridian, Uphill Court gibi yapıların bulunduğu konut ve ofis projelerinin yaygın olduğu bölgedir.
3.45 / 5
Soyda T.
Diğer
3 yıl önce
Toplu taşıma ile kolayca ulaşabileceğiniz bölgededir. E-5 ve tem yoluna çok yakındır.
Seray K.
Diğer
3 yıl önce
Semt olarak büyük, çok güvenli bir semt. Çoğunlukla yerleşim apartmandan çok site olduğu için düzenli ve güvenli. Her sitenin kendine ait yakın bir marketi parkı oluyor. Çok temiz. Sokaklar da aydınlık fakat toplu taşımayla kolayca ulaşılabilen bir yer değil hala. Bir otobüs veya dolmuş geçiyor onun için de uzun süre beklemeniz gerekebilir.
3.7 / 5
Derya O.
Diğer
3 yıl önce
Anadolu yakasının gelişmiş, nezih ve gözde semtlerinden biri. Gün geçtikçe değer kazanıyor, projeleri harika. Güvenli bir bölge fakat yıllardır tek sıkıntısı toplu taşıma ile ulaşım asla kolay olmuyor..
3.75 / 5
Peknur C.
Diğer
3 yıl önce
Güvenli bir bölge. Çoğunlukla sitelerden oluşuyor. Güzel, her şeyi bulabileceğiniz yerler var. Fakat gürültülü, sesli bir yer...
4 / 5
Uğur D.
Diğer
3 yıl önce
Güzel ve kaliteli bir bölge. İnsan profili iyi. Projeler değer katıyor, güvenli bir yer. Ulaşım açısından toplu taşıma ile ilgili eksiklikler hala var..

Öne Çıkan Satılık İlanlar - Ataşehir

Tümü

Öne Çıkan Projeler - Ataşehir

Tümü

Ataşehir Modern Ataşehir Modern, Ilk Yapi Insaat tarafından İstanbul Ataşehir'de geliştirilen bir projedir. 3 bloktan oluşan projede 979 adet daire ve 44 adet ticari alan bulunmaktadır....

Projeyi İncele

İstanbul Finans Merkezi YDA Prime YDA Prime, YDA İnşaat tarafından geliştirilen bir ofis projesidir. 3 bloktan ikisi zemin+17 kat olup YDA’ya, diğer blok ise zemin+28 kat olup BDDK’ya ait olacaktır. ...

Projeyi İncele

Avrupa Office Ataşehir Artaş Grup tarafından Alaşehir'de geliştirilen ofis projesidir. 38 kattan oluşan projede 30.000 metrekare ofis alanı bulunmaktadır....

Projeyi İncele

Vogue Business Center Vogue Business Center, Ataşehir/İstanbul'da geliştirilmekte olup; projede 105 Adet ofis bulunmaktadır....

Projeyi İncele