Ataşehir, İstanbul Bölge Raporu

Ataşehir satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları %0.49 artış gösterdi. Ataşehir ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 4.940 TL olurken, geri dönüş süresi 20 yıl olarak hesaplanmaktadır.
Buna göre, 2020 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Ataşehir ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 370.494 TL ile 617.500 TL arasında oldu. Daha Fazla
  • Satılık
  • Kiralık

Ataşehir - Satış Fiyatları Trendi

Ataşehir - Kira Fiyatları Trendi

Ataşehir - Satış Fiyatları Değişimi

0.49%
1 Aylık Değişim
4.5%
3 Yıllık Değişim
11.3%
5 Yıllık Değişim

- Kira Fiyatları Değişimi

2.29%
1 Aylık Değişim
17%
3 Yıllık Değişim
11.7%
5 Yıllık Değişim

Bu sayfada yer alan fiyat, nüfus bilgileri ve grafikler REIDIN verileri baz alınarak oluşturulmuştur.

Geceleri güvenli bir şekilde yürüyebilirim
8.67
86.7%
Toplu taşımayla kolayca ulaşabilirim
8.40
84.00000000000001%
Market ve kafelere yürüyerek ulaşabilirim
9.20
92%
Değerlendirme, bölgeye ilişkili gerçek kişiler tarafından yapılmıştır.
Onaylı kullanıcı değerlendirmesi gösteriliyor.
Puan Yok
Egal İstanbul S.
Diğer
2 yıl önce
Projeler, yapımı devam eden metro istasyonunun yakınında ve merkezi konumda olmasıdan dolayı büyük ilgi görüyor.
Puan Yok
Asli G.
Diğer
2 yıl önce
Ataşehir bölgesinde yeni bir proje başlayacak olsa sizde yatırımcı veya oturumcu gözüyle bir yer almak isteseniz tercihiniz ilk etapta hangi tip ünitelerden yana olurdu? Bölge olarak evet yatırım gözüyle de bakılsa da oturmak için alım yapan müşteri kitlesinin de fazla olduğunu görüyorum
Puan Yok
Mehtap G.
Diğer
2 yıl önce
Kayışdağı Küçükbakkalköy ilçelerinde Üniversitelerin Çoğalmasıyla birlikte kira fiyatlarıda oldukça arttı. Emlak ofisleri aile yerine öğrenciye kiralamayı tercih ediyor.
Puan Yok
Korhan N.
Diğer
2 yıl önce
Anadolu yakasında, Bostancı’ya kadar Bağdat Caddesi çevresi, Bostancı’dan sonra sahile veya minübüs yoluna yakınlık derecesi projelerin değerlerini belirliyor. Maltepe bölgesinde E-5’in üstü de, istenen seviyede olmasa bile bir satış rakamı yakalayabilmekte. Özel olarak; Çamlıca, Ümraniye, Çekmeköy talep gören bölgeler arasında.
Puan Yok
Belma d.
Diğer
2 yıl önce
Kat mülkiyeti tapusu alabilmek için binanın iskânlı olması şart. Eğer Daire yeni yapılmış ise Daire sahipleri bireysel olarak iskân başvurusu yapamıyor. İskân işlemleri sadece müteahhitin elinde olan belgelerle yapılabiliyor. - Binanın iskânı varsa, bina yöneticisi bütün dairelerin belgelerini toplayıp tapuya verecek. Cins tashihi yapılarak kat irtifakı kat mülkiyetine dönüştürülecek.Cins tashihi yaptırmak kaç liraya malolur derseniz 750 liradan fazla masrafı olur.
Puan Yok
Cemil n.
Diğer
2 yıl önce
Eğer arsa tapulu bir ev satın alacaksanız şunlara dikkat edin. Arsa hissesi olarak diyelimki %20 hisseniz olacak ve daire tapuda görünmüyorsa mutlaka noterden hangi dairenin size ait olduğuna dair satıcıyla gidip anlaşma yapın. Bir de şu var: Diğer hissedarlar evi satın aldıktan sonra şufa davası açabilir. Diyelimki siz evi 70bine alacaksınız ama tapuda rayiç bedeli olarak 20bin gösterdiniz. İşte diğer hissedar dava açıp, rayiç bedelini öder ve evi alır. Siz de bu durumda rayiç bedelini alır 50 bin ytl zarara uğrarsınız. Bu yüzden evi satın alırken gerçek bedeli üzerinden gösterin.
Puan Yok
Ata S.
Diğer
2 yıl önce
Merhaba, İstanbul anadolu yakasında ev arayışı içindeyim , bütçe kısıtlı olunca (kredi almayı düşünmüyorum) arsa tapulu dairelerle karşılaşıyorum, bu sektörde çalışan yada daha önce arsa tapulu ev almış kişilerden fikir ve öneri almak istiyorum, Arsa tapulu ev almanın riskleri nelerdir nelerle karşılaşabiliriz tecrübelerinizi dikkat etmem gerekenleri yazarsanız sevinirim , benim gibi belki bir çok kişinin merak ettiği bir konu olabilir...
Puan Yok
Gökhan Ö.
Diğer
2 yıl önce
Novada civarında ev almayı planlıyorum, birkaç güzel site farkettim ve evleri gezdim..Şu an ikamet ettiğim Şişli bölgesine göre gayet ferah, temiz ve eğlenceli bir mekan olduğunu düşünüyorum..
Puan Yok
Reidin Saha S.
Diğer
2 yıl önce
Yenisahra mahallesinde mevcutta 1/5000’lik imar planının bulunmaktadır ve 1/1000’lik planların onaylandığı andan itibaren yeni proje çalışmalarına start verilecektir. Birçok inşaat firmasının kentsel dönüşüm için proje alanları belirlediği gözlemlenmiştir. İçerenköy, Küçükbakkalköy, Atatürk ve Yenişehir mahallelerinde yoğun olarak karma projeler bulunmaktadır. Ataşehir’de genel olarak satışların düşük ve inşaat faaliyetinin bölgedeki büyük projeler haricinde yoğun olmadığı gözlemlenmiştir. Yoğunlukla tek bloktan oluşan kentsel dönüşüm-Yenileme projeleri Yeşilköy mahallesi tarafında yoğunluk göstermektedir.
Puan Yok
Saliha G.
Diğer
2 yıl önce
İstanbulda ev almak için doğru yeri arıyorum. Ataşehir ile ilgil hazırladığınız bu rapor gerçekten çok işlevselmiş. Satılık ev fiyatlarının son 5 yıldaki artışı muazzam. Ataşehir'den ev almak, kısa sürede ev için verdiğim fiyatı çıkarttıracak türden. Kiraya vermek de çok daha avatajlı gibi.
Puan Yok
Ahmet A.
Diğer
2 yıl önce
Ataşehir yaşamaktan keyif aldığım bir yer. Kadıköy, Ümraniye,Sancaktepe, Üsküdar ve Maltepe gibi lokasyonlara yakınlığı özellikle Anadolu yakasında oturanlar için büyük bir rahatlık. İlçenin yeni yerleşim alanı Batı Ataşehir, bölgenin fiyat ortalamasını yükseltmiş, kira getirisi lokasyonundan dolayı her zaman iyi seviyede olmasına rağmen, yeni projeler, finans merkezi ve Ülker Sports Arena'nın etkisi ile fiyatlar oldukça yükselmiş. Kira + aidat düşünüldüğünde bence studio daire yatırımı hala mantıklı.
Puan Yok
Beyaz Park Satış M.
Diğer
2 yıl önce
Bayrampaşa yeni eğitim, kültür, alışveriş ve ticaret merkezi olmaya aday durumdadır. TEM otoyoluna E-5 bağlantı yollarına 3 dakika mesafede yer almaktadır. Bölgede yakın zaman içerisinde 3 adet özel Üniversite açılmıştır. Koç Üniversite Hastanesi yine bölge içerisinde yer almaktadır.
Puan Yok
Gizem K.
Diğer
8 ay önce
Üniversitelerin açılması ve metro inşaatı konut fiyatlarını arttırdı
Puan Yok
Ömer S.
Diğer
4 ay önce
Bölgenin hızla gelişmekte olduğu okul ve hastaneye yakın olmalarının tercih edilmelerini sağladığı, büyük lokasyon avantajı yarattığı ağırlıklı olarak ikamet edenlerin ve yatırım için düşünenlerin tercih ettiği aşikar.
Puan Yok
Rukiye E.
Diğer
3 ay önce
Kayışdağı Küçükbakkalköy ilçelerinde Üniversitelerin Çoğalmasıyla birlikte kira fiyatlarıda oldukça arttı. Emlak ofisleri aile yerine öğrenciye kiralamayı tercih ediyor.

Öne Çıkan Satılık İlanlar - Ataşehir

Tümü

Öne Çıkan Projeler - Ataşehir

Tümü

Marmarams Rams Yapı tarafından İstanbul Ataşehir'de geliştirilen konut projesidir. 7'şer katlı 6 bloktan oluşan projede 240 adet daire ve 12 adet ticari alan bulunmaktadır....

Projeyi İncele

Cityloft 161 Giray Yapı tarafından geliştirilen konut ve otel konseptli projedir. Tek bloktan oluşan projede 161 adet daire bulunmaktadır....

Projeyi İncele

Egal İstanbul Egal İnşaat tarafından İstanbul Ataşehir'de geliştirilen konut projesidir. 5 bloktan oluşan projede 162 adet daire bulunmaktadır....

Projeyi İncele

Watergarden İstanbul Watergarden İstanbul, Ziylan Gayrimenkul tarafından İstanbul Ataşehir'de geliştirilen modern bir alışveriş ve eğlence merkezidir. Watergarden İstanbul'da gastronomi merkezi,......

Projeyi İncele