Esenyurt, İstanbul Bölge Raporu

Esenyurt satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları %13.27 artış gösterdi. Esenyurt ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 7.766 TL olurken, geri dönüş süresi 13 yıl olarak hesaplanmaktadır.
Buna göre, 2022 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Esenyurt ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 582.482 TL ile 970.800 TL arasında oldu. Daha Fazla
  • Satılık
  • Kiralık

Esenyurt - Satış Fiyatları Trendi

Esenyurt - Kira Fiyatları Trendi

Esenyurt - Satış Fiyatları Değişimi

13.27%
1 Aylık Değişim
255.2%
3 Yıllık Değişim
315.6%
5 Yıllık Değişim

- Kira Fiyatları Değişimi

7.15%
1 Aylık Değişim
331.2%
3 Yıllık Değişim
394.7%
5 Yıllık Değişim

Bu sayfada yer alan fiyat, nüfus bilgileri ve grafikler REIDIN verileri baz alınarak oluşturulmuştur.

Geceleri güvenli bir şekilde yürüyebilirim
3.16
63.2%
Toplu taşımayla kolayca ulaşabilirim
3.47
69.4%
Market ve kafelere yürüyerek ulaşabilirim
3.84
76.8%
Yeterince yeşil alana sahiptir.
3.09
61.8%
Aracımı kolayca park ederim
3.83
76.6%
Çocuklar için oyun ve park alanları yeterlidir
3.85
77%
Gürültüden uzak, sessiz bir bölgedir
2.62
52.400000000000006%
Sokaklar geceleri yeterince aydınlıktır
3.62
72.39999999999999%
Bölgede insan ilişkileri iyidir
3.37
67.4%
Değerlendirme, bölgeye ilişkili gerçek kişiler tarafından yapılmıştır.
21 Onaylı kullanıcı değerlendirmesi gösteriliyor.
Murat Kozan .
Diğer
4 yıl önce
İstabulun gelişen bölgelerinden biri olmasıyla birlikte, Esenyurt gayrimenkul yatırımı yapmak isyetenlerin tercihi dahilinde popüler bir konumda. Bölgedeki gayrimenkul değerleri artıyor.
Hep İstanbul S.
Diğer
4 yıl önce
2019’da açılması planlanan metro projesi bölgeyi gayrimenkul yatırımı düşünenler için cazip hale getiriyor.
Aris Grand Tower S.
Diğer
4 yıl önce
Bölge sürekli gelişimini sürdürmekte ve 2017 sonu itibariyle planlanan metro çalışması projeleri çok cazip hale getirecektir.
Zinnur ç.
Diğer
4 yıl önce
Esenyurt'ta konut projelerine bakıyoruz. Nerede konut projeleri var, yardımcı olabilir misiniz?
z.
Diğer
4 yıl önce
Merhabalar, Esenyurt İstanbul'un değeri yükselen semtlerinden biri. Bölgede özellikle bu dönemde Atatürk Mahallesi'nde konut projeleri devam ediyor. Ayrıntılı Esenyurt konut projeleri için Zingat/ Projeler kısmına bakabilirsiniz. https://www.zingat.com/konut-projeleri?page=1&page_size=20&locationId=394&deliveryYear=2016&listType=grid&target=
Veli G.
Diğer
4 yıl önce
Birkaç lüks site hariç gayet güzel bir fiyat analizi olmuş, tam evler alıp sürümden kazanmalık semt valla :)
z.
Diğer
4 yıl önce
Merhaba, lüks siteler ve kentsel dönüşüm projeleri bölgede fiyatları arttırıcı etkiye sebep olmaktadır, fiyatlar tamamen bölge ortalamasına göre düzenlenmiştir. Geri dönüş süresi bir çok bölgeye kıyasla daha az olduğundan yatırıma açık bir bölge olduğu göze çarpmaktadır.
Gizem K.
Diğer
2 yıl önce
Birçok yeni konut yapılıyor yatırım için uygun bir yer. Yeni metro yapılacak. Bu yapılmadan önce yatırım için konut almak mantıklı
3.05 / 5
Filiz Y.
Diğer
2 yıl önce
Sürekli olarak kendini yenileyen ve farklı projelerle değerlenen bir semttir. Şu an Makyol santral, Radius, Fly Family gibi projeler ile gündemdedir.
3.4 / 5
Derya O.
Diğer
bir yıl önce
Gelişmekte olan güzel bir bölge. Yapılan siteler ve yeni olan projeler ile lüks ve cazibeli bir yaşam yeri. En iyi avantajı ise uzak olmasına rağmen ulaşımı kolay.
4 / 5
Kayra Ö.
Diğer
bir yıl önce
Bölgede yapılan siteler, avm ler ve yaşam alanları ile gün geçtikçe daha da değerlenen bir yer. Ulaşım açısından da Bahçeşehir'e göre çok daha kolay.
3.4 / 5
Sude Ö.
Diğer
bir yıl önce
Çok gürültülü. Hatta İstanbul nüfusuna bakılında en kalabalık ilçe burası. Bu yüzden tercih etmem. Fakat olanaklar ve yakın çevre açısından evet işlek bir yer.
3 / 5
Aydın Y.
Diğer
bir yıl önce
Çok kalabalık bir bölge, fazla insan olduğundan çok ses gürültü oluyor. Fakat yapılan siteler ile daha düzenli bir yer olmaya başladı.
2.8 / 5
Beyza T.
Diğer
bir yıl önce
İstanbul'un ulaşıma en zor en uzak bölgesiydi. Fakat ulaşım olanaklarının artması ve yapılan siteler ile değerlenen bir bölge. Tek sıkıntı fazla kalabalık gürültülü.
3.12 / 5
Tarık G.
Diğer
bir yıl önce
İstanbul'un hızla gelişen büyüyen en kalabalık ilçesi.. Her türlü pazar, market, hastane, okul, eğlence merkezleri, alışveriş merkezleri bulunmakta. Pek güvenli bir yer olduğunu düşünmüyorum.
3.67 / 5
Bayram G.
Diğer
bir yıl önce
Çarpık kentleşme vardı fakat yeni yeni ulaşımın ve güzel sitelerin yapıların artmasıyla değerli bir bölge haline geldi. Tek sıkıntısı fazla kalabalık.
3 / 5
Deniz G.
Diğer
bir yıl önce
İstanbul'un en hızlı gelişen, büyümekte olan bölgelerinden biri. Aynı zamanda en kalabalık bölgesi, bu yüzden her türlü insanla karşılaşabiliyorsunuz.
3.29 / 5
Buket A.
Diğer
bir yıl önce
Gayrimenkul yatırımı açısından düşünülebilecek bölgelerin arasında yer alıyor. Gün geçtikçe daha farklı ve kapsamlı yaşam alanları yapılıyor.
3.83 / 5
Serpil K.
Diğer
bir yıl önce
Gelişmekte olan ve hızla büyüyen bir bölge. Yapılan siteler, projeleri alışveriş ve yaşam alanları ile değerlenen bir yer.
3.86 / 5
Emre G.
Diğer
bir yıl önce
Günden güne gelişmekte olan, büyümekte olan güzel bir bölge.
3 / 5
Anıl T.
Diğer
bir yıl önce
Yatırım amaçlı düşünülen ve gün geçtikçe değişen, yenilenen büyüyen kalabalık bir bölge.
Esma S.
Diğer
bir yıl önce
belde nüfusunun büyük bir kısmını kars, ığdır, ardahan ve erzurum 'dan göçenler oluşturuyor tesbitlerime göre.mesela bir sokakta ardahan 'a sefer düzenleyen otobüs firmasının yeri var
Selim S.
Diğer
bir yıl önce
Fena değil, yeni yeni gelişmekte olan bir bölge. Yatırım amaçlı düşünebilirsiniz, fiyatlar toplu taşıma arttıkça daha da yükselecektir

Öne Çıkan Satılık İlanlar - Esenyurt

Tümü

Öne Çıkan Projeler - Esenyurt

Tümü

Alya 4 Mevsim Boss4 Gayrimenkul tarafından geliştirilen konut projesidir. 4 bloktan oluşan projede 217 adet konut ve 6 adet ticari ünite bulunmaktadır....

Projeyi İncele

Gümüş Panorama Gümüş Panorama Uçar Group tarafından İstanbul Esenyurt'ta geliştirilen bir projedir. 4 bloktan oluşan projede 991 adet konut, 97 adet ticari alan bulunmaktadır....

Projeyi İncele

Olcay Point Residence Olcay Yapı tarafından geliştirilen konut projesidir. 1 bloktan oluşan projede 269 adet konut ve 15 adet ticari alan bulunmaktadır. ...

Projeyi İncele

Delta Dubai Comfort-Water Park Delta Dubai Comfort-Water Park, Delta İzsiz Holding tarafından geliştirilmiş olup, içerisinde bir gösteri, bir alışveriş merkezi, bir otel, ofisler ve konut daireleri......

Projeyi İncele