Bu tatil evleri yüzüyor!

Yazıyı paylaş:

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte tatil planları da yapılmaya başlandı. Bu yaz bir değişiklik yapıp, yüzen tatil evlerinde konaklamaya ne dersiniz? Tatilin yeni trendlerinden olan yüzen tatil evleri, tatilcilere farklı bir alternatif sunuyor. Denizin üzerinde çelik ya da ahşaptan inşa edilen bu yüzen evlerde sıra dışı bir tatil yaşayabilirsiniz. İşte dünyanın dört bir yanından dikkat çeken yüzen tatil evleri…  

 


Modern Bot – Berlin

Güney Berlin’de Spree Nehri üzerinde bulunan ve “Modern Bot” olarak adlandırılan bu yüzen tatil evi, güverte üzerinde konumlanıyor. Bu ev çift kişilik yatak odası, oturma odası ve açık bir mutfaktan oluşuyor. Ev mükemmel bir manzara da sunuyor.

 


Yüzen tatil evi – IJlst

Hollanda’nın IJlst şehrinde inşa edilen bu yüzen tatil evi, sürdürülebilir bir tasarımla inşa edilmiş. Tahtadan yapılan evde güneş enerjisinden yararlanılıyor. 2011 yılında hayata geçirilen evin tasarımı Zijlstra Mimarlık’a ait. Ev iki kişilik olarak tasarlanmış ancak eklemelerle dört kişilik hâle de getirilebiliyor.

 


Liman X – Prag

Çek Cumhuriyeti’nin mükemmel şehirlerinden biri olan Prag’da konumlanan bu prefabrik tek katlı tatil evi Atelier Sad tarafından tasarlandı. “Liman X” adı verilen bu modern yüzen tatil evleri modüler bir konseptle hazırlanmış. Yani isterseniz tatil evinizin yanına bir stüdyo ya da toplantı odası ekleyebilirsiniz. Bu evin içinde 4 kişini kalabileceği bir yaşam alanı, mutfak ve banyo da bulunuyor. Liman X, kıyıda bulunduğu için istediğiniz zaman kafelere, restoranlara ya da müzelerin olduğu bir mahallede bulunuyor.


X-Float – Kançanaburi

Tayland’ın Kançanaburi şehrindeki Kwai Nehri kıyısında inşa edilen ve X Float olarak adlandırılan bu yüzen tatil evleri çevredeki tatil köyüne ek olarak inşa edilmiş. Çelik taşıyıcıların kullanıldığı ve 14 adet inşa edilen X Flot’ta evin iç dekorasyonun ise ahşap kullanılmış.

Kaynak: thespace.com

 


BENZER YAZILAR