TOKİ’den kira öder gibi konut satışı!

Yazıyı paylaş:

TOKİ’nin 2016 sonu hedefi 60 bin konutu ihale etmek… TOKİ’nin uzun vadeli ve kira öder gibi konut satışından faydalanmak için ne yapmak gerekiyor? Bu sorunun cevabını, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Esenler’deki Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen konut ve iş yerlerinin hak sahiplerine teslim edildiği törende yaptığı konuşmayla verdi.

TOKİ 2023 hedefi 500 bin yeni konut

Esenler Belediyesi’nin T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü ve inşaatını Emlak Konut GYO’nun üstlendiği Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen konut ve iş yerleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen törenle hak sahiplerine teslim edildi.

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, törenin açılışında yaptığı konuşmada, “Önümüzdeki süreçte TOKİ olarak inşa edeceğimiz konutların yüzde 40’ını kentsel dönüşüm içerikli projeler oluşturacaktır. Toplumumuzda dayanışma kültürünü esas alan, farklı gelir gruplarının aynı semtte buluşabildiği, semt sakinlerinin ve esnafın iç içe olduğu, ‘mahalle kültürü’ kavramında vücut bulan kentsel alanlara önem ve öncelik veriyoruz. İstanbul’da ihale ettiğimiz yeni projelerimiz bu konseptle planlanmıştır. Sayın Cumhurbaşkanım, verdiğiniz talimatlar çerçevesinde Kentsel Yenileme projeleri başta olmak üzere, nitelikli, kaliteli ve yatay mimariyi ön plana alan sosyal konut üretmeye, uzun vadeli ve kira öder gibi konut satışına devam edeceğiz. Bu yıl içinde hedefimiz 60 bin konutu ihale etmektir. Mayıs sonu itibari ile bu hedefin yarısını yakalamış durumdayız. 2023 hedefimiz ise 500 bin yeni konut üretmek ve toplamda 1 milyon 200 bin konut rakamına ulaşmaktır.” dedi.


BENZER YAZILAR