Yeni nesil projelerde “yeşil” yarış

Yazıyı paylaş:


Büyükşehirlerde yeni konut projeleri birbiri ardına yükselerek, yeni yaşam merkezleri oluştururken, firmaların en büyük kozu yeşil alan ve peyzaj oluyor.
Ankara’da 50 yıldan beri inşaat çalışmaları yapan BESA Grup’un Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, geçmişte apartmanların altında sadece peyzaj amaçlı bulunan çok küçük yeşil alanların, bugün insanların nefes alacakları, spor yapacakları, aileleri ve komşuları ile sohbet edecekleri, hatta misafirlerini ağırlayacakları konsepte dönüştüğünü belirtti.

Ankara daha yaşanabilir bir şehir olacak
Diğer büyükşehirlere göre Başkent’te yapılan yeni nesil projelerde yeşil alan kurgusunda sınırların zorlanmasını memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Bezci, şunları söyledi:
“İnşaat kalitesinin yanı sıra sosyal donatılar ve komşuluk ilişkilerinin artacağı çalışmalara yeni projelerde yer verilmesi, gelecekte Ankara’nın daha da yaşanılır bir kent olacağına işaret ediyor. Biz Başkent’in öncü firmalarından biri olduğumuz için bu gelişime de öncülük etmenin onurunu yaşıyoruz. Örneğin Ankara’nın gözde yerleşim merkezlerinden İncek’te inşaat çalışmaları devam eden Kent İncek projesinde peyzaj alanını biraz da abartarak kişi başı 14 metrekare yeşil alan düşecek şeklide planladık. Dünya standardının 13 metrekare olduğunu düşünürseniz 5 milyon nüfuslu bir şehirde bu kadar yeşil alan ciddi bir oran. Yeni projelerimizde de yeşile olan hassasiyetimizi sürdüreceğiz.”


BENZER YAZILAR