2020’yi başarılı bir yıl olarak tamamlamanın 5 yolu

Yazıyı paylaş:


Emlak danışmanları yılın son bir aylık dönemine adım attı. Bu süre, aynı zamanda 2020 hedeflerini gerçekleştirmek ve 2021’i mesleki açıdan başarılı bir yıl olarak karşılamak için en iyi şekilde değerlendirilmeyi bekliyor.

İşte 5 adımda 2020 henüz geride kalmadan, başarılı bir yıla dönüştürmenin ve 2021’e hazır olmanın yolları…

 

1. adım: Ne istediğinize karar verin

1 Ocak 2021 günü geldiğinde işinizle ilgili nasıl bir tabloyla karşı karşıya kalmak istiyorsunuz? Emlak sitesinde 2020 yılından 2021’e devreden kaç ilanınız olabilir? Bekleyen kaç adet satış işleminiz olacak?

Pandemi süreci herkese olduğu gibi emlak profesyonellerine de zorlu aylar yaşattı ve en çok da teknolojiye yatırımın önemini gösterdi. Uzaktan görüntülü ev gösterimi, uzaktan emlak satışı gibi pek çok deneyime çok hızlı bir zaman diliminde uyum sağlanmak zorunda kalındı. Bu yaşanılanların da yeni yılla ilgili kararlarınızda yol gösterici olmasına izin verin.

Bu konuda hedeflerinizle uyumlu bir eylem planınız şimdiden olmalı.

 

2. adım: 3 temel hedef belirleyin

2020 yılını en iyi şekilde tamamlamak için 3 temel hedef belirleyin. Bu hedefleri görselleştirip görünür bir yerde bulundurun. Bu sizde aciliyet duygusu ve güçlü bir yıl sonu bitirişi motivasyonu uyandıracaktır.

Örneğin;

• Yıl sonundan önce ev gösterimi için 20 müşteri randevusu

• Yıl sonunda önce 20 emlak ilanı girişi

• Yıl sonuna kadar 10 emlak satışı

 

Emlak ilanında bu 15 kelimeyi kullanan kazanıyor

 

3. adım: Neyi, ne zaman yapmanız gerektiğini yazın

Hedeflerinizi gerçekleştirmek ya da işletmenizi büyütmek için iş planını hazırlamanız gerekiyor. İş planı hazırlarken şunlara dikkat edin:

• Öncelikle neyi, ne zaman yapmanız gerektiğini yazın.

• Bunları yazarken işler ve hedeflerle ilgili bilgilendirici notlar eklemeyi de unutmayın! Ve başarı için oyuna sokacağınız öğelere sahip olduğunuzdan emin olun.

• Bu iş planına sizi başarısızlığa sürükleyebilecek, yapmamanız gereken şeyleri de yazmalısınız.

 

4. adım: “2020 son 1 ay + 2021 Ocak” pazarlama planınızı geliştirin

2020 yılının son günlerini güçlü bir şekilde bitirmek elbette önemli. Diğer yandan 2021’e nasıl bir başlangıç yapacağınız da oldukça kritik…

Hedeflerinizi belirlediniz, peki nasıl başaracaksınız? Bu hedeflere sizi ulaştıracak pazarlama faaliyetleriniz hazır olmalı. Özellikle mevcut ve potansiyel müşterileriniz ile iletişiminizi doğru yönetmek, bu konuda size önemli avantajlar sağlayacaktır.

Ne tür bir pazarlamayı tercih edeceğinizi belirleyin. Kariyerinizde ya da şirketinizde pazarlama yaparken kime hitap edeceksiniz? Mesela daha çok satıcılarla çalışıyorsanız, bu hedef kitleye göre pazarlama araçlarını kullanmalı ve buna göre bir iş planı çıkarmalısınız.

 

5. adım: Kişisel zamanınızı planlayın

Eğer yılbaşı ile ilgili bir tatil planınız varsa, verimli ve keyifli bir tatil süresi için ajandanızda zamanınızı işaretleyin. Müşterilerinizi tatil planınızla ilgili bilgilendirmeniz de doğru olacaktır. Eğer yılbaşı öncesi, yani 2020’nin son haftasında bir tatil planınız varsa, 2020 hedeflerinize ulaşmanız için size kalan gün sayısını da en iyi şekilde planlamayı ihmal etmeyin.

 

Gayrimenkul danışmanlarının 10 süper gücü!

 


BENZER YAZILAR

Yorum Yap