Hayatınızı kolaylaştıracak pratik ev dekorasyon fikirleri

Yazıyı paylaş:


Evde kullanılmayan eşyaların değerlendirilmesi hem evin ekonomisine katkı sağlar hem de ortama farklı bir hava katar. Pratik ev dekorasyon fikirleri ile birbirinden ilginç ve şık eşyalara sahip olabilirsiniz. Tahta kasalardan sehpa ya da vazolardan şık şemsiyelik yapabilirsiniz. Evinizde kullanmadığınız eski mobilyalarınızı boyayıp ortama renk katabilir, kullanılmayan cam kavanozlarıyla birbirinden farklı dekor objeleri oluşturabilirsiniz. İşte evinizin havasına farklılık katacak ve hayatınızı kolaylaştıracak olan pratik ev dekorasyon fikirleri…

 

Yatak odası için yaratıcı kitaplık önerileri!

 

• Bir kitaplık almak konusunda kararsızsanız ve sıra dışı bir tasarım arıyorsanız size pratik ve yaratıcı bir önerimiz var! Her yerden kolayca temin edebileceğiniz tahta kasaları birbirine dekoratif şekilde birleştirerek hoş ve değişik bir kitaplık yaratabilirsiniz.

Pratik dekorasyon fikirleri ile küçük odalarınızı daha kullanışlı bir hâle getirebilirsiniz. Mesela; odanızda boy aynası koymak için yeterli alan yoksa, gardrobunuzun iç kapağına özel ölçülerde yaptırabileceğiniz bir aynayı monte edebilirsiniz.

Pratik ev dekorasyonu.1.

 

* Halıların zemin üzerinde kayması sık rastlanılan bir durumdur. Bunu önlemek için halınızı uçlarından silikon tabancasıyla parkeye yapıştırabilirsiniz. Halının yerini değiştirmek adımı, silikon zeminden kolayca ve iz bırakmadan sökülecektir.

• DVD’leriniz için koyacak yer kalmadıysa, evinizde kullanmadığınız mobilyaların çekmecelerini istediğiniz renge boyayarak duvara monte edebilir, DVD’lerinizi buraya yerleştirebilirsiniz. Maliyetsiz bir raf sistemine sahip olursunuz böylece.

 

Yatak odası dekorasyonu

• Banyonuzda şampuan, sabun gibi malzemeleri koyacak bir yeriniz yoksa, aynı tipten alacağınız birkaç ucuz kalemliği yan yana birleştirip duvara yapıştırdığınıza değişik ve yeni bir raf elde edebilirsiniz.

• Yine eski kalemliklerinizi üzerini kaplayabileceğiniz özel aksesuar ve kumaşlarla, evinizin herhangi bir köşesinde farklı amaçlarla kullanabilirsiniz.

 

Küçük salonu daha geniş göstermenin 5 kolay yolu

 

Pratik ev dekorasyon fikirleri ile ekonomik tasarımlar…

• Vazolarınızı bu yağmurlu günlerde şemsiyelik olarak kullanabilirsiniz. Uzun ve kullanmadığınız bir vazonuzu atmak yerine, antrenizde şemsiyelik olarak kullanabilirsiniz.

• Sehpalarınızdan sıkıldınız ve yenilik istiyorsanız, özel zemin boyaları ve desen kalıpları alarak, sehpaların üzerine renkli ve keyifli desenler çizebilirsiniz. Böylece en az maliyetle sehpaları yenilemiş olursunuz.

• Takı kutularınız yatak odanızda fazla yer kaplıyorsa, hem takı kutusu hem ayna olarak tasarlanan, kapalı özel ürünleri tercih edebilirsiniz.

• Mutfak tezgahında fazlaca yer kaplayan kavonozlarınızı, duvara monte edeceğiniz pratik raflara yerleştirerek, mutfağınızı daha kullanışlı ve dekoratif bir hale getirebilirsiniz.

 

 


BENZER YAZILAR

Yorum Yap