Avanos Grup Gayrimenkul Diyor ki:

Gayrimenkul yatırımları uzun vadeli yatırımlardır. Kimi zaman kendimiz kullanmak veya yaşamak için alırız kimi zamanda da yatırım amaçlı... Öncelikle doğru karar verebilmek için amacımızın netleşmesi gerekiyor.

Almak kolaydır, ama satmak her zaman değil. Alırken ödediğimiz bedel, uygun fiyatta/altında değilse satarken zararımız söz konusudur. Dolayısıyla satıcının gerçekten satıcı olup olmadığı, ya da neden sattığını bilmemiz önemlidir. Her alıcının da gerçek kararlı bir alıcı odlunu söyleyemeyiz.

İhtiyaçlarımızın da tespiti önemlidir. Hangi tür gayrimenkul, hangi boyutta ve hangi lokasyonda? Her fazladan özellik gayrimenkule artı değer kazandırdığı gibi; her bir eksik özellik veya problem, değeri azaltıcı etki gösterir. Bu nedenle gayrimenkulün karakteristik özelliği, çıkacak hukuki ve ekonomik sorunlar ile bunlara katlanıp katlanamayacağımızı ve hangi risklerin olduğunu başta bilmeliyiz.

Her ne kadar emsal olarak birbirleri ile karşılaştırsak da; yapıların kalitesi, yaşı, güvenliği ve marka değerleri farklı farklıdır. Bu farklar da aynı bölgede bile değerlerini hemen hemen yarı yarıya etkiler.

Yatırım için ne kadar özkaynak ayıracağız ve ne kadar borçlanacağız, ya da ne kadar kredi kullanacağız? Söz konusu yatırım için vazgeçtiğimiz diğer alternatiflerimiz neler? Gayrimenkul piyasasında da belirsizlikler çoktur. Bu alış-verişi veya kararı vermekle gelecekte ne bekliyoruz? Bakım –onarım, aidat, vergi v.s. giderleri ne olacak, ne kadar net kadar net gelir umuyoruz? Kapitalizasyon oranları beklediğimiz değerde mi, borçlanmamızın zamanlaması ve boyutları uygun mu, satma zaman mı alma zamanı mı vs. Bu alanda mevzuat çok dinamik ve kompleks. Buradaki değişiklikler bizi olumlu veya olumsuz ne kadar etkileyecek, bunları fırsata çevirip zamanında doğru karar verebilecek miyiz?

İşte ihtiyaç duyduğunuz yukarıda belirtilen gayrimenkul işleri konularında yardım için haftanın 7 günü sizlere hizmet sunmaktan mutluluk duyarız.

Tüm banka, tapu işlemleriniz ile abone, kiralama ve gerekli tadilat işleriniz güvencemiz altında olup, siz yorulmadan takibini yapıyoruz.

Özet olarak; gayrimenkullerinizin danışmanlığı, alımı, satımı ve kiralanması ile, geliştirilmesinde, değerlemesinde ve yönetilmesinde biz varız.

Ayrıca; plan, proje ve sözleşmelerinizin danışmanlığında, projelerinizin hazırlanmasında, binalarınızın yapımı ve yenilenmesinde her zaman yanınızdayız...

“Bugün daha iyisi” diyor ve sizlerle tanışmaktan büyük mutluluk duyarız.
Avanos Grup Gayrimenkul


Lütfen detaylı bilgi için Faruk BİLEN’i arayınız. Sizinle daha iyi ilgilenebilmek için gelmeden önce lütfen randevu alınız.

Firma iletişim bilgilerimiz: Avanos Grup Gayrimenkul
Adres: İlkyerleşim Mah. 1901. Cad. Güldem Sitesi No:31/3c
Batıkent/Ankara
Tel: 0530 505 06 50
: 0545 569 26 50
e-posta:avanosgrup@gmail.com
www.avanosgrup.com