Gaziosmanpaşa, İstanbul Bölge Raporu

Gaziosmanpaşa satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları %14.44 artış gösterdi. Gaziosmanpaşa ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 27.947 TL olurken, geri dönüş süresi 11 yıl olarak hesaplanmaktadır.
Buna göre, 2023 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Gaziosmanpaşa ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 2.096.053 TL ile 3.493.400 TL arasında oldu. Daha Fazla
  • Satılık
  • Kiralık

Gaziosmanpaşa - Satış Fiyatları Trendi

Gaziosmanpaşa - Kira Fiyatları Trendi

Gaziosmanpaşa - Satış Fiyatları Değişimi

14.44%
1 Aylık Değişim
727.8%
3 Yıllık Değişim
855.8%
5 Yıllık Değişim

- Kira Fiyatları Değişimi

6.23%
1 Aylık Değişim
1121.2%
3 Yıllık Değişim
1495.9%
5 Yıllık Değişim

Bu sayfada yer alan fiyat, nüfus bilgileri ve grafikler REIDIN verileri baz alınarak oluşturulmuştur.

2.93 / 5
Toplam 8 Yorum
YORUM YAP
Geceleri güvenli bir şekilde yürüyebilirim
3.00
60%
Toplu taşımayla kolayca ulaşabilirim
3.50
70%
Market ve kafelere yürüyerek ulaşabilirim
4.00
80%
Aracımı kolayca park ederim
3.00
60%
Çocuklar için oyun ve park alanları yeterlidir
1.00
20%
Sokaklar geceleri yeterince aydınlıktır
3.00
60%
Bölgede insan ilişkileri iyidir
3.00
60%
Değerlendirme, bölgeye ilişkili gerçek kişiler tarafından yapılmıştır.
8 Onaylı kullanıcı değerlendirmesi gösteriliyor.
Reidin Saha S.
Diğer
5 yıl önce
Gaziosmanpaşa Belediyesinin bölgede gerçekleştirmeyi planladığı Kentsel Dönüşüm projeleri ile ilgili Kentsel Tasarım Müdürlüğü ile yapılan görüşmede; Projeler ile ilgili vatandaşlarla anlaşma sürecinde olduklarını ve anlaşma sonrasında müteahhit firma anlaşması gerçekleştikten sonra kat maliklerine verilecek dairelerin dışında kalan daireler için satış ofisinin kurulup satışa çıkacağını beyan etmişlerdir. Gaziosmanpaşa bölgesinde mahalle bazında kıyaslandığında özellikle Sarıgöl, Yenidoğan, Karlıtepe ve YıldızTabya mahallelerinde kentsel dönüşüm çalışmalarının daha yoğun olduğu gözlemlenmiştir.
Özlem K.
Diğer
5 yıl önce
Yahu bu nasıl satış fiyatı, ben 90 metrekare evimi yaz ortasında 600 bin tl ye sattım, burada 100 metrekaresi 250 bin, raporun güncellenmesi mi gerekiyor?
z.
Diğer
5 yıl önce
Merhaba, bölge raporlarımız tüm bölgenin ortalaması alınarak sizlere sunulmaktadır, ayrıca daha doğru bir tespit için evinizin bulunduğu mahalleyi de girerek arama yapmanız özellikle Gaziosmanpaşa gibi kentsel dönüşüme çok açık bir bölgede sizi kendi evinizin fiyat bandına yaklaştıracaktır.
Ramiz B.
Diğer
5 yıl önce
Rapor güzel duruyor da moralimi bozdu açıkçası, neye dayanarak kira fiyatını belirlediniz? Ben şuan Gaziosmanpaşa da 102 metrekare bir evde yaşıyorum, 1900 tl kira veriyorum, pek anlayamadım, kazıklanıyor muyum?
z.
Diğer
5 yıl önce
Merhaba, oturduğunuz bölge özelinde konuşacak olursak, Gaziosmanpaşa kentsel dönüşüme açık ve yeni projelerin ortaya çıktığı bir bölge olarak göze çarpmaktadır, dolayısıyla fiyat farklılıkları oturduğunuz evin özellikleriyle doğru orantılıdır. Moralinizi bozmayın, fiyatlar bölge ortalamasını baz almaktadır, sizin için daha doğru bir tespit yapılabilmesi için, mahalle bilgisini de girerek arama yapmanızı tavsiye ederiz.
Reidin Saha U.
Diğer
5 yıl önce
Bölgede yakın zamanda kentsel dönüşüm kapsamında hızlı bir değişim olacağı görülüyor. Ancak toprak sahiplerinin imza toplaması sonucu, Yargıtay'dan yürütmeyi durdurma kararı aldırmaları sebebiyle şu an kentsel dönüşüm kapsamındaki inşaatlar durmuş durumda. İnşaat firmaları bu sürecin tamamlanmasını bekliyor. Bu süreç sonrasında bölgede çok fazla sayıda konut projesi yapılacağı düşünülüyor.
Yıldızpark Modern S.
Diğer
5 yıl önce
Bölgede kentsel dönüşümle ilgili Yargıtay'ın yürütmeyi durdurma kararı alması sebebiyle inşaatlar durmuş durumda. Yakın zamanda karar neticeye bağlandığında bölgede hızlı bir değişim gerçekleşecektir. Lokasyon olarak TEM'e ve E-5 Karayoluna yakın olması, birçok özel hastane ve özel üniversitenin bölgede bulunması, Mecidiyeköy - Mahmutbey metrosunun bölgeden geçiyor olması bölgenin her geçen gün değerlenmesini sağlıyor.
Essanora Satış S.
Diğer
5 yıl önce
Gaziosmanpaşa ilçesi İstanbul'un en büyük kentsel dönüşüm alanına sahip, İlçede yaklaşık 4 milyon metrekarelik bir alan kentsel dönüşüm kapsamında yenilenecek. Bu yenilenmeyle birlikte bölgedeki metrekare fiyatları çok kısa sürede %100 artış gösterecektir. Bölgede bulunan Avrupa'nın en büyük tema parkı konut fiyatlarında doğrudan artış gösterdi.
2.62 / 5
Ziyaretçi
Diğer
5 yıl önce
bölgeye göre fiyatlar çok yüksek
Aylin K.
Diğer
3 yıl önce
İst bir ilcesi güzel bir yer biraz kalabalık da gezilecek yerleri var

Öne Çıkan Satılık İlanlar - Gaziosmanpaşa

Tümü

Öne Çıkan Projeler - Gaziosmanpaşa

Tümü

We Haliç We Haliç, Kiptaş tarafından İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesinde geliştirilen bir kentsel dönüşüm projesidir. 11 bloktan oluşan projede 1057 adet daire ve 27 adet ticari alan......

Projeyi İncele

GOP Plevne İstanbul 1.Etap By Oktayöz İnşaat, Reyhan İnşaat ve Bahaş Holding tarafından Gaziosmanpaşa'da geliştirilen kentsel dönüşüm projesidir. Proje 3 etaptan oluşmakta ve 1.etabında 400 daire, 42 adet......

Projeyi İncele

Nef Ortayaka Nef Ortayaka, Nef tarafından geliştirilen konut projesidir. 4 bloktan oluşan projede 1019 konut ve ticari alanlar bulunmaktadır....

Projeyi İncele

GOP Karayolları Mahallesi 10C Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi Neveser İnşaat tarafından İstanbul Gaziosmanpaşa'da geliştirilen bir kentsel dönüşüm projesidir. ...

Projeyi İncele