Kadıköy, İstanbul Bölge Raporu

Kadıköy satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları %3.75 artış gösterdi. Kadıköy ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 60.764 TL olurken, geri dönüş süresi 31 yıl olarak hesaplanmaktadır.
Buna göre, 2023 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Kadıköy ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 4.557.330 TL ile 7.595.600 TL arasında oldu. Daha Fazla
  • Satılık
  • Kiralık

Kadıköy - Satış Fiyatları Trendi

Kadıköy - Kira Fiyatları Trendi

Kadıköy - Satış Fiyatları Değişimi

3.75%
1 Aylık Değişim
607.5%
3 Yıllık Değişim
683%
5 Yıllık Değişim

- Kira Fiyatları Değişimi

0.39%
1 Aylık Değişim
554.7%
3 Yıllık Değişim
588.5%
5 Yıllık Değişim

Bu sayfada yer alan fiyat, nüfus bilgileri ve grafikler REIDIN verileri baz alınarak oluşturulmuştur.

Geceleri güvenli bir şekilde yürüyebilirim
3.89
77.8%
Toplu taşımayla kolayca ulaşabilirim
4.19
83.80000000000001%
Market ve kafelere yürüyerek ulaşabilirim
4.29
85.8%
Yeterince yeşil alana sahiptir.
4.25
85%
Aracımı kolayca park ederim
2.75
55.00000000000001%
Çocuklar için oyun ve park alanları yeterlidir
4.62
92.4%
Gürültüden uzak, sessiz bir bölgedir
2.75
55.00000000000001%
Sokaklar geceleri yeterince aydınlıktır
4.50
90%
Bölgede insan ilişkileri iyidir
3.88
77.60000000000001%
Değerlendirme, bölgeye ilişkili gerçek kişiler tarafından yapılmıştır.
11 Onaylı kullanıcı değerlendirmesi gösteriliyor.
Fatih D.
Diğer
5 yıl önce
Alıcı kitlesini daha çok bu bölgede halihazırda zaten yaşayan insanlar oluşturuyor. Bir apartmanda kentsel dönüşüm sonrasında yerine verilen daire alanı çok daha küçük. Oturan malik bundan rahatsız oluyor ama küçülme olmasına rağmen dairesinin değeri neredeyse 2 katına çıkıyor.
Gonca T.
Diğer
5 yıl önce
Kadıköy,Bağdat Caddesi Bölgesi dikkat edilmesi gereken bir alan. İnşaat firmaları üst gelir grubuna hitap ettiği için yeterli olmayan talep, Kentsel Dönüşüm Yasası yürürlüğe girdikten sonra gelir seviyesi yüksek olan bu bölgede hem müteahhitlerin hem de mal sahiplerinin rant sağlama çabaları bölgedeki fiyatları oldukça arttırmış durumda.
Mehmet A.
Diğer
5 yıl önce
Merhabalar,bölge Boğaziçi Köprüsü , Acıbadem ve Bağdat Caddesi’ne olan yakınlığı sayesinde büyük bir lokasyon avantajına sahip. Ağırlıklı markalı ve büyük çaplı konut projelerinden oluşuyor. Peşin ödeme indirimi olan projeleri olduğu için tercih ediliyor.
İzel K.
Diğer
5 yıl önce
Projelerinin ağırlıklı yatırım amaçlı tercih edildiği E 5 ve metroya olan yakınlığın büyük avantaj sağladığı ağırlıklı beyaz yakalı çalışanlar tarafından düşünülen bir bölge olmasından dolayı bir çok kişinin dikkatini çekiyor.
Hilal A.
Diğer
5 yıl önce
Projelerinin Ünalan metrosuna 400 metre mesafede olmasının, Boğaziçi Köprüsü’ne ve Bağdat Caddesi’ne yakın olmasının büyük bir lokasyon avantajı sağladığı ağırlıklı olarak doktorlar tarafından tercih edildiği, 5 yıl içerisinde % 40 değer sağlayacağını düşünürsek bu bölge yarar sağlayacaktır.
Reidin Saha S.
Diğer
5 yıl önce
Bölgede kentsel dönüşüm ve yeni konut projelerinin etkisiyle değişim sürmektedir. Fahrettin Kerim Gökay Caddesi ve caddeye yakın konumlu sokaklarda, devamında Şemsettin Günaltay Caddesi’ne ve sonrasında Bağdat Caddesi’nde cadde üstü konumlu yoğun olarak kentsel dönüşüm ve yeni geliştirilen konut projeleri dikkat çekmektedir.
İbrahim demirci .
Diğer
5 yıl önce
Kadıköy'de birçok bölgede kentsel dönüşüm çalışması var, özellikle Bağdat Caddesi civarında çok yoğun, burada çoğu evler yıkılmış ama inşaat hala başlamamış.
Teoman G.
Diğer
5 yıl önce
Kentsel dönüşüm çalışmaları ve imara açılan yeni bölgeler Kadıköy'ü tekrar bir yatırım cennetine dönüştürecek gibi geliyor. Bunun özellikle eskiden bu bölgede veya yakın bölgede oturan olgun gelirli insanların zaten sevdikleri bu ilçede evlerin artık yeni olması sebebiyle oluşturacağı talep ile mümkün olacağını düşünüyorum. Zira 26 sene kira ile evi çevirmek için uzun bir süre, ancak satış fiyatlarının artışı daha keskin olacağından bence bu bölge yatırım için uygun, yatırım daha çok kendin oturmak için yapılmalı. Evi elden çıkarmak gerektiği zaman bunu hızlı bir şekilde yapabilir ve aldığınız fiyat satış fiyatından yüksek olacağı için paranızı da işletmiş olursunuz. Ben Kadıköy'de kirada oturuyorum, inanın bana burada yüksek kira ödeyeceğinize eğer paranız varsa ev alın, kesinlikle daha mantıklı:)
3.6 / 5
Timuçin B.
Diğer
2 yıl önce
Lokasyon olarak çok iyi yerde bulunan bir semttir. Bu bölgede ev almak isteyenlerin tercihi daha çok Acıbadem, bağdat caddesi olabiliyor...
3.9 / 5
Sergen A.
Diğer
bir yıl önce
heryere yakın, merkezi bir yer.
4.1 / 5
Özlem Ş.
Diğer
6 ay önce
Bölgedeki fiyatlar aşırı derecede yüksek. Onun haricinde yaşanabilecek güzel yerlerden birisi.

Öne Çıkan Satılık İlanlar - Kadıköy

Tümü

Öne Çıkan Projeler - Kadıköy

Tümü

Evonapark Bal Evona Yapı tarafından geliştirilen konut projesidir.Tek bloktan oluşan projede 26 konut bulunmaktadır....

Projeyi İncele

Uplife Kadıköy Teknik Yapı tarafından Kadıköy'de geliştirilen konut projesidir. Üçü 23, biri 22 katlı 4 kuleden oluşan projede 830 konut ve 20 ticari ünite bulunmaktadır....

Projeyi İncele

Evonapark Maviköşk Evona Yapı tarafından geliştirilen konut projesidir. Tek bloktan oluşan projede 48 adet konut bulunmaktadır....

Projeyi İncele

Mina Towers Başaran İnşaat tarafınca Fikirtepe bölgesinde geliştirilen proje 120 adet ticari birim ve 1500 adet konut biriminden oluşmaktadır....

Projeyi İncele