Ümraniye, İstanbul Bölge Raporu

Ümraniye satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları %0.03 artış gösterdi. Ümraniye ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 3.705 TL olurken, geri dönüş süresi 21 yıl olarak hesaplanmaktadır.
Buna göre, 2020 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Ümraniye ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 277.875 TL ile 463.100 TL arasında oldu. Daha Fazla
  • Satılık
  • Kiralık

Ümraniye - Satış Fiyatları Trendi

Ümraniye - Kira Fiyatları Trendi

Ümraniye - Satış Fiyatları Değişimi

0.03%
1 Aylık Değişim
8.9%
3 Yıllık Değişim
57.5%
5 Yıllık Değişim

Ümraniye - Kira Fiyatları Değişimi

0.5%
1 Aylık Değişim
5.4%
3 Yıllık Değişim
50.3%
5 Yıllık Değişim

Bu sayfada yer alan fiyat, nüfus bilgileri ve grafikler REIDIN verileri baz alınarak oluşturulmuştur.

Geceleri güvenli bir şekilde yürüyebilirim
6.00
60%
Toplu taşımayla kolayca ulaşabilirim
8.67
86.7%
Market ve kafelere yürüyerek ulaşabilirim
5.33
53.300000000000004%
Değerlendirme, bölgeye ilişkili gerçek kişiler tarafından yapılmıştır.
11 Onaylı kullanıcı değerlendirmesi gösteriliyor.
Puan Yok
Çarşı Evleri Saha U.
Diğer
2 yıl önce
Yapımı devam eden Üsküdar-Sancaktepe metro hattının tamamlanmasının ardından şehrin tüm ulaşım ağlarına rahatlıkla ulaşım sağlaması bölgedeki projelerin tercih edilmesini sağlamıştır.
Puan Yok
Reidin Saha U.
Diğer
2 yıl önce
Site Mahallesi ve Tatlısu Mahallesinin Finans Merkezi’nin etkisiyle hızlı bir gelişim gösterdiğini söyleyebiliriz.
Puan Yok
Reidin Saha U.
Diğer
2 yıl önce
Tantavi Mahallesi’nde yapımı devam eden Beyce Konakları bulunduğu lokasyonda Sur Yapı Exen’den sonra en büyük proje durumundadır.
Puan Yok
Ahmet Y.
Diğer
2 yıl önce
Ümraniye,Çekmeköy metrosunun faaliyete geçmesine kısa bir süre kala bölgedeki konut fiyatarı yaklaşık olarak 2 kat arttı. Metronun açılmasıyla beraber daha da değer kazanacaktır.
Puan Yok
Smart City Satış S.
Diğer
2 yıl önce
Gelişme sancısı çeken bir bölge, Finans Merkezinin bölgedeki fiyatları 3 kat arttırdı ve artışın yatırımı daha mantıklı hale getirdi.
Puan Yok
Orya Park Satış S.
Diğer
2 yıl önce
Bölge son 5 yılda gayrimenkulde çıta çok yükseltti ve genellikle beyaz yaka yöneticilerin tercih ettiği bir yer haline geldi.
Puan Yok
Muhsine Y.
Diğer
2 yıl önce
İlçede ofis projeleri Saray, İnkilap ve Fatih Sultan Mehmet mahallelerinde daha yoğunlukta olmasından buralarda yerleşim daha hızlı oluyor.
Puan Yok
Mahsun C.
Diğer
2 yıl önce
Burada Satışı devam eden projelerin, “Peşin ödeme indirimi” güzel uygulama.
Puan Yok
Ömer O.
Diğer
2 yıl önce
İlçede genel olarak yoğun inşaat çalışması yapılmaktadır. Genellikle tek blok ve ortalama 10 katlı bloklar inşa edilmektedir. İki ve fazla bloktan projelerin sayısı daha azdır.
Puan Yok
Nilgün A.
Diğer
2 yıl önce
Ümraniye'de lüks bir sitede oturuyorum, benim oturduğum site gibi birçok proje var bu bölgede ve değerleri her geçen gün artıyor. Oturan yaş aralığı zaten genelde işine yakın ev tercih eden insanların bu bölgede yoğunlaştığını göteriyor. Bence Ümraniye'de aradığınızı bulmanız bölgenin çeşitli gayrimenkul seçeneklerine sahip olması sayesinde birçok bölgeye göre daha kolay. Kira ve satış fiyatlarının düşüklüğünün tamamen eski yerleşim alanlarıyla alakalı olduğunu düşünüyorum.
3.75 / 10
Ziyaretçi
Diğer
bir yıl önce
Berbat bir semt

Öne Çıkan Satılık İlanlar - Ümraniye

Tümü

Öne Çıkan Projeler - Ümraniye

Tümü

Sinpaş Finans Şehir Sinpaş Finans Şehir, Sinpaş GYO tarafından Ümraniye'de geliştirilen bir konut projesidir. Projede 2.550 konut, 330 ofis ve 35 adet dükkan bulunmaktadır....

Projeyi İncele

Emporia İstanbul Emporia İstanbul, Aks Yapı tarafından İstanbul Ümraniye'de geliştirilen bir konut projesidir. 4 bloktan oluşan projede 576 adet konut bulunmaktadır....

Projeyi İncele

Sinpaş Time Sinpaş Time, Sinpaş tarafından Ümraniye'de geliştirilen bir konut projesidir. Projede 297 konut bulunmaktadır....

Projeyi İncele

Sinpaş Gökorman Sinpaş Gökorman, Sinpaş GYO tarafından İstanbul'da geliştirilen bir konut projesidir. A Blok 26 katlı ve B blok 29 katlı olmak üzere 2 bloktan oluşan projede 426 adet daire ve 6......

Projeyi İncele