Ümraniye, İstanbul Bölge Raporu

Ümraniye satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları %14.24 artış gösterdi. Ümraniye ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 14.166 TL olurken, geri dönüş süresi 20 yıl olarak hesaplanmaktadır.
Buna göre, 2022 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Ümraniye ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 1.062.465 TL ile 1.770.800 TL arasında oldu. Daha Fazla
  • Satılık
  • Kiralık

Ümraniye - Satış Fiyatları Trendi

Ümraniye - Kira Fiyatları Trendi

Ümraniye - Satış Fiyatları Değişimi

14.24%
1 Aylık Değişim
292.8%
3 Yıllık Değişim
299.5%
5 Yıllık Değişim

- Kira Fiyatları Değişimi

20.11%
1 Aylık Değişim
325.6%
3 Yıllık Değişim
330.4%
5 Yıllık Değişim

Bu sayfada yer alan fiyat, nüfus bilgileri ve grafikler REIDIN verileri baz alınarak oluşturulmuştur.

Geceleri güvenli bir şekilde yürüyebilirim
2.38
47.599999999999994%
Toplu taşımayla kolayca ulaşabilirim
4.00
80%
Market ve kafelere yürüyerek ulaşabilirim
3.12
62.4%
Yeterince yeşil alana sahiptir.
3.00
60%
Aracımı kolayca park ederim
3.00
60%
Çocuklar için oyun ve park alanları yeterlidir
2.33
46.6%
Gürültüden uzak, sessiz bir bölgedir
1.60
32%
Sokaklar geceleri yeterince aydınlıktır
1.80
36%
Bölgede insan ilişkileri iyidir
1.80
36%
Değerlendirme, bölgeye ilişkili gerçek kişiler tarafından yapılmıştır.
15 Onaylı kullanıcı değerlendirmesi gösteriliyor.
Çarşı Evleri Saha U.
Diğer
4 yıl önce
Yapımı devam eden Üsküdar-Sancaktepe metro hattının tamamlanmasının ardından şehrin tüm ulaşım ağlarına rahatlıkla ulaşım sağlaması bölgedeki projelerin tercih edilmesini sağlamıştır.
Reidin Saha U.
Diğer
4 yıl önce
Site Mahallesi ve Tatlısu Mahallesinin Finans Merkezi’nin etkisiyle hızlı bir gelişim gösterdiğini söyleyebiliriz.
Reidin Saha U.
Diğer
4 yıl önce
Tantavi Mahallesi’nde yapımı devam eden Beyce Konakları bulunduğu lokasyonda Sur Yapı Exen’den sonra en büyük proje durumundadır.
Ahmet Y.
Diğer
4 yıl önce
Ümraniye,Çekmeköy metrosunun faaliyete geçmesine kısa bir süre kala bölgedeki konut fiyatarı yaklaşık olarak 2 kat arttı. Metronun açılmasıyla beraber daha da değer kazanacaktır.
Smart City Satış S.
Diğer
4 yıl önce
Gelişme sancısı çeken bir bölge, Finans Merkezinin bölgedeki fiyatları 3 kat arttırdı ve artışın yatırımı daha mantıklı hale getirdi.
Orya Park Satış S.
Diğer
4 yıl önce
Bölge son 5 yılda gayrimenkulde çıta çok yükseltti ve genellikle beyaz yaka yöneticilerin tercih ettiği bir yer haline geldi.
Muhsine Y.
Diğer
4 yıl önce
İlçede ofis projeleri Saray, İnkilap ve Fatih Sultan Mehmet mahallelerinde daha yoğunlukta olmasından buralarda yerleşim daha hızlı oluyor.
Mahsun C.
Diğer
4 yıl önce
Burada Satışı devam eden projelerin, ’Peşin ödeme indirimi’ güzel uygulama.
Ömer O.
Diğer
4 yıl önce
İlçede genel olarak yoğun inşaat çalışması yapılmaktadır. Genellikle tek blok ve ortalama 10 katlı bloklar inşa edilmektedir. İki ve fazla bloktan projelerin sayısı daha azdır.
Nilgün A.
Diğer
4 yıl önce
Ümraniye'de lüks bir sitede oturuyorum, benim oturduğum site gibi birçok proje var bu bölgede ve değerleri her geçen gün artıyor. Oturan yaş aralığı zaten genelde işine yakın ev tercih eden insanların bu bölgede yoğunlaştığını göteriyor. Bence Ümraniye'de aradığınızı bulmanız bölgenin çeşitli gayrimenkul seçeneklerine sahip olması sayesinde birçok bölgeye göre daha kolay. Kira ve satış fiyatlarının düşüklüğünün tamamen eski yerleşim alanlarıyla alakalı olduğunu düşünüyorum.
1.88 / 5
Ziyaretçi
Diğer
3 yıl önce
Berbat bir semt
2.8 / 5
Sude Ö.
Diğer
bir yıl önce
yapılan metro hattı ve ulaşım olanaklarıyla gelişti ve bu yüzden evlerin fiyatları oldukça artış gösterdi. Bunun dışında güvenli ve huzurlu bulduğum bir bölge değil. Fazla kalabalık.
1.43 / 5
Ozan B.
Diğer
bir yıl önce
Asla güvenli ve huzurlu bulduğum bir bölge değil. Her yere yakın olsa bile insan profili kötü ve rahatsız hissedeceğiniz yerler çok. Siteler ve kentsel dönüşüm projeleri ile değerlense bile pek uygun bulduğum bölge değil.
2.67 / 5
Deniz G.
Diğer
bir yıl önce
Her mahallesi güzel ve iç açısı bir ilçe değil. Hatta bazı mahallelerinin bir çocuk yetiştiren biri olarak hiç güvenli olduğunu düşünmüyorum. Fazla kalabalık gürültülü havasını sevmediğim bir yer.
3.1 / 5
Atakan B.
Diğer
4 ay önce
Ümraniye'de parseller çok geniş olduğu için Anadolu Yakasının genel olarak uğradığı ada bazlı dönüşüm var. Bu sebepten dolayı değerleşti. Ama çok fazla kişinin yaşadığı, her ne kadar dönüşüm olsa da sokaklarının daha çok köyü andırdığı bir ilçe, bana göre.

Öne Çıkan Satılık İlanlar - Ümraniye

Tümü

Öne Çıkan Projeler - Ümraniye

Tümü

Limonlu Bahçe Konakları Akyapı tarafından geliştirilen konut projesidir. 15 bloktan oluşan projede 509 adet konut ve 148 adet ticari ünite bulunmaktadır....

Projeyi İncele

Sinpaş Koru Aura Sinpaş GYO tarafından geliştirilen konut projesidir. 5 bloktan oluşan projede 477 adet konut ve 2 adet ticari ünite bulunmaktadır....

Projeyi İncele

Sinpaş Finans Şehir Sinpaş Finans Şehir, Sinpaş GYO tarafından Ümraniye'de geliştirilen bir konut projesidir. Projede 2.550 konut, 330 ofis ve 35 adet dükkan bulunmaktadır....

Projeyi İncele

Sinpaş Park Yaşam Sinpaş Finans Şehir projesinin 4.etabıdır. 2 bloktan oluşan projede 58 adet konut bulunmaktadır....

Projeyi İncele