6 adımda evinize baharı getirin!

Yazıyı paylaş:


Evde daha çok vakit geçirdiğimiz şu günlerde vaktinizin bir kısmını ev dekorasyonunu düzenleyerek değerlendirebilir, evde geçirdiğiniz zamanı daha kaliteli hale getirebilirsiniz.  

 

İşte 6 adımda evinizi bahara hazırlamanın yolları…

Gün ışığından daha çok yararlanacağımız aylarda, yapacağınız birkaç küçük değişiklikle evinize baharı sığdırabilirsiniz. İşte 6 kolay adımda evinizde baharı yaşamak için yapmanız gerekenler…

 

 

1) Gün ışığı evinize girsin

Güneşli günlerin görünmesiyle birlikte evinize daha çok gün ışığı girmesini sağlayabilirsiniz. Pencerenizdeki kalın perdelerin yerine, evinize daha çok gün ışığı girmesini sağlayacak ince, keten türü perdeleri tercih edebilirsiniz. Gün ışığı evinizin daha ferah ve huzurlu görünmesini sağlayacaktır. Evinizin gün ışığı almayan alanlarında da uygun aydınlatma sistemleriyle farklılık yaratabilirsiniz.

 

2) Halıları kaldırın

 

 

Kışı anımsatan ağır halıların temizlenip, kaldırılma vakti geldi! Eviniz özellikle de salonunuz halısız daha güzel ve ferah görünecektir. Ancak halıdan vazgeçemiyorsanız, ilkbahar/ yaz aylarında halı yerine ince kilim de kullanabilirsiniz.

 

3) Evinizi çiçeklerle donatın

Baharı müjdeleyen çiçeklere, evinizde de yer açın. Eviniz sevdiğiniz çiçeklerle daha ferah ve güzel görünecektir. Çiçekleri evinizin dekorasyonuna ve tarzınıza göre seçebilirsiniz. Çiçek vazosu olarak sürahi, soda şişesi ya da minyatür kova kullanarak evinize farklı bir hava katabilirsiniz.

 

4) Kışlık aksesuarları paketleyin

Kışı ve soğuk havaları anımsatan kışlık aksesuarlarınızın tozunu alıp, paketleyerek depoya kaldırın! Bunlar yerine bahar aylarına uygun şeffaf cam ve kristal objeleri tercih edin. Renkli dekor objelerini ya da yazı anımsatan hasır sepetleri de aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Obje seçerken ağır ve koyu renklerden kaçının.

 

5) Ahşabı kullanın

 

Bahar dekorasyonunun ilk akla gelen teması olarak kabul edilen ahşap, evinizi daha sıcak ve huzurlu gösterecektir. Ahşap bir masa, sandalye ya da aksesuar evinize tarz katacaktır.

 

6) Fotoğrafları değiştirin

Mutluluk saçan bahar aylarında, evinizdeki fotoğrafları da değiştirmeye ne dersiniz? Size bu ayları ve mutlu anlarınızı hatırlatan fotoğrafları çerçevenize yerleştirebilirsiniz.

 


BENZER YAZILAR

Yorum Yap