Çiçek açan balkonlara özel dekorasyon önerileri

Yazıyı paylaş:

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte evlerde balkon düzenlemeleri de başladı. Sıcak havalarda balkonda vakit geçirmek isteyenler, balkon dekorasyonuna ayrıca önem veriyor.

Çiçeklerle dolu bir balkon için dekorasyon önerileri

Çiçek açan bir balkon hayal ediyorsanız bu öneriler tam size göre! Çiçekler, aksesuarlar, küçük mobilyalar, kilimler, dekoratif masa ya da minderler… Küçük dokunuşlarla bambaşka bir balkona sahip olabilirsiniz.

Balkonun yıldızı rengârenk çiçekler

 

Rengârenk çiçekler hem kokuları hem de görünümleriyle balkonunuzu güzelleştirir. Özellikle yazın çiçek açan bitkileri tercih etmelisiniz. Balkonda çiçekleri bir dekor unsuru olarak kullanıyorsanız, uygun saksılar seçmelisiniz. Balkonunuzun tarzıyla uyumlu ahşap ya da farklı renklere boyadığınız saksılarla da hoş bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

 

Zarif mobilyalar şık bir etki yaratmanızı sağlar

Balkonunuz için şık ve kullanışlı mobilyalar arıyorsanız, zarafetten vazgeçmeyin. Aynı zamanda masa ve sandalye seçimi yaparken, kullanışlı olmasına da dikkat etmelisiniz. Balkonunuz geniş ise konforlu bir salıncak keyifli bir seçenek olacaktır.

 

Yazın renkleri duvarlara yansısın

Balkon duvarlarını canlı renklerle boyayabilirsiniz. Böylelikle balkonunuza enerjik bir hava katabilirsiniz.

 

Ayrıntıların gücünü keşfedin

Aksesuarlarla tarzınızı balkonunuza da yansıtabilirsiniz. Hem alanınızı kişiselleştirmiş hem de estetik bir görünüm sağlamış oluşunuz. Mum, fener, küçük biblolar, renkli minderler, minik bir bitki sehpası… Seçenekleri zevkinize göre çoğaltabilirsiniz.

 

 


BENZER YAZILAR