Emlak satışını hızlandıracak 4 taktik!

Yazıyı paylaş:


Gayrimenkul danışmanları faaliyet gösterdikleri şehirlerde belirli bölgelerde uzmanlaşmayı tercih ediyor. Uzmanlaştığı bölgeyi mahalle mahalle, sokak sokak takip ediyor; gayrimenkul taleplerine ve emlak pazarına hâkim oluyorlar. 

 

Hangi bilgiler emlak satışını hızlandırıyor?

Söz konusu emlak ise ev satın almak ya da kiralamak isteyenlerin beklentilerini en kısa sürede, en doğru seçeneklerle karşılamanın ayrı bir önemi var. Aynı zamanda emlak alıcılarının farklı sorularını yetkin bir şekilde yanıtlayabilmek ikna ve satış gücünü artırıyor.

Peki hangi bilgilere sahip olmak, bir gayrimenkul danışmanının emlak satışını hızlandırır?

İşte profesyonellerin emlak satışını hızlandıracak bilgiler… 

1) Gelişmekte olan bölgeleri takip edin

• Şehirde prim yapacak bölgeleri yakından takip edin.

• Bir bölgede trafik şeritleri genişlemesi o bölgede yeni yatırımların olacağına dair önemli bir işarettir. Bu tür gelişmeler potansiyel yatırımcılar için son derece cazip olabilir. Arsa satışları hızlanan bölgelerde yeni projeler, inşaatlar, okullar ve alışveriş merkezleri yapılıyorsa orada yeni bir yaşam alanının temelleri atılıyordur. 

• Alternatif olarak belirlediğiniz bölgenin belediyesini ziyaret etmekte gecikmeyin. Ziyaretinizde yeni yapılaşmalarla ilgili konuşabilir, özellikle yeni markalı projelerle ilgili kimlerle iletişime geçmeniz gerektiğine dair destek alabilirsiniz.

 

2) Kentsel dönüşümü yakından izleyin

• Genellikle anayollar üzerine kurulan ve şehrin ana arterlerine yakın konumdaki kentsel dönüşüm bölgeleri gün geçtikçe daha çok değer kazanmaya başladı.

• Müşterilerinizin bu bölgelerde kârlı yatırımlar yapabileceğini göz önünde bulundurarak, onları yönlendirebilirsiniz.

• Kentsel dönüşümle ilgili en yeni gelişmeleri ve bilgileri Zingat.com Kentsel Dönüşüm bölümünden de takip edebilirsiniz.

3) Yerel fiyatlara hâkim olun

• Bölgedeki ortalama ev fiyatlarını öğrenerek, potansiyel yatırımcılar için uygun bir fiyat belirleyebilirsiniz. Çevredeki gayrimenkul fiyatlarını bilmeniz taleple ilgili de size fikir verecektir.

• Farklı fiyatları karşılaştırarak hangi fiyatın daha yüksek, hangisinin daha “adil” olduğunu ölçebilirsiniz. Gayrimenkul satın almak isteyenler ağırlıklı olarak asgari fiyata baktıkları için bu bilgi çok değerli olabilir.

• Peki bölgenin fiyat araştırmasını nasıl yapabilirsiniz? Zingat.com Bölge Raporu bölümünde bölgenizdeki gayrimenkullerin ortalama fiyatına ulaşabilirsiniz.

 

4) Bölgedeki okulları araştırın 

• Bölgenizde eğitimiyle tavsiye edilen okullar hakkında bilgi sahibi olun. Çünkü bu okullara yakın yerler, ev satın almak isteyen ailelerin ilk tercihi olacaktır.

• Bölgenizdeki okulların listesine ulaşmanın birçok yolu vardır. Zingat.com Bölge Raporu’na girerek bölgenizdeki tüm ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitelerin listesine ulaşabilirsiniz.


BENZER YAZILAR