Göktürk’ün en yeni konut projesi

Yazıyı paylaş:

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) imzalı Özak Göktürk projesinin lansmanı yapıldı. 22 dönümlük, ormanlarla çevrili bir arazide hayata geçirilen projede toplam 157 konut bulunuyor.

Özak Göktürk, en fazla beş kat yüksekliğindeki nefes aldıran binaları, arazinin 4’te 3’ünün peyzaja ayrıldığı nitelikli yaşam alanları ve farklı büyüklüklerdeki 157 konut tipiyle satışa çıktı.

Ahmet Akbalık: “Pandemi ile konut tercihleri değişti”

Projenin lansmanında açıklamalarda bulunan Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık şunları söyledi:

“Özak GYO olarak bugüne kadar Büyükyalı’dan Hayattepe’ye birçok nitelikli projeyi hayata geçirdik. Tüm projelerimizde, verdiğimiz sözlerden çok daha fazlasını zamanından önce yerine getirerek Özak GYO’nun kalitesini ve güvenirliğini net bir şekilde ortaya koyduk ve tüketicilerde güçlü bir ‘Özak projesi’ algısı oluşturduk. Bu doğrultuda, ‘Özak’ adını bundan böyle markalaşma stratejimizin temeline almaya karar verdik ve Göktürk projemize de ‘Özak Göktürk’ adını verdik. Kalite, estetik, fonksiyonellik, mimari tasarım ve yaşam biçimi geliştirme gibi konulardaki yetkinliğimizin tescili olan Özak adı, artık hayata geçireceğimiz tüm projelerde çatı markamız olarak öne çıkacak” diye konuştu.

Pandemi ile birlikte konut beklentileri ve tercihlerinin değiştiğine dikkat çeken Ahmet Akbalık, “Bu dönemde açık, yeşil, doğa ile iç içe, nefes aldıran, sağlıklı ve steril yaşam alanlarına çok daha fazla ihtiyaç duymaya başladık. Bu değerlere sahip olurken yaşamın özünden koparak tamamen içimize kapanmayı ise hiç istemedik. İşte Özak Göktürk bu noktada çok önemli. Çünkü daha ortada pandemi yokken, ‘insanı insan yapan’ değerlerle birlikte renkli bir sosyal yaşam düşüncesiyle tasarlanmış bir proje. Yani özetle salgın öncesinde de tüketicilerin beklenti ve taleplerinin bu yönde şekilleneceğini öngörüyorduk. Pandemi sadece bu talebi çok daha güçlü ve hızlı bir hale getirdi” diye konuştu.

Doğa ile iç içe olmak, yürüyüş yapmak, bisiklet sürmek, bahçeye açılan geniş evlerde zaman geçirmek gibi beklentilerin öne çıktığını söyleyen Ahmet Akbalık, “İnsanlar huzurlu, güvenli, sağlıklı ortamlarda sosyalleşmek, komşuluk kültürünün yeniden şekillendiği sıcak bir sosyal çevrede, gerektiğinde evi hem bir yaşam alanı hem de bir çalışma alanı olarak kullanabilmek istiyor. Bu da, sosyal yaşama kolaylıkla ulaşılabilen bir lokasyonda, tüm beklentilere cevap veren konutlara, ferah yaşam alanlarına olan ilginin giderek artmasına neden oluyor” dedi.

 

Özak Göktürk projesi hakkında bilmek gerekenler

22 bin 500 metrekarelik bir arazide, 4’te 3’ü yeşil alan olacak şekilde planlandı.

Projenin birinci etabında 157 konut var. Tüm konutlar doğaya, yeşile, ormana açılan balkon, teras ve yaşam alanlarına sahip.

Özak Göktürk’ten, Levent’e ve Maslak’a 15, İkitelli’ye ise sadece 20 dakikada ulaşmak mümkün.

2021 yılının ilk çeyreğinde açılması planlanan metro ile ulaşım kolaylıklarına bir yenisi daha eklenmiş olacak.

Proje alışveriş merkezlerinden sağlığa, nitelikli okullardan sinema, tiyatro ve konser gibi kültürel faaliyetlere, kafe ve restoranlardan gurme marketlere kadar akla gelebilecek her ihtiyaca yürüme mesafesinde.

157 konut 2+1’den 5,5+1’e kadar her beklentiye uygun tiplerde tasarlandı.

Projedeki konutların tamamının çatı terası, podyum terası ya da büyük balkonlara, zemin kattaki konutların da bahçe alanına sahip.

Projede ayrıca sosyal tesis, yüzme havuzu, havuza ve tesise hizmet veren kafeterya, toplantı salonları, çocuk oyun alanı, fitness salonu, sauna ve buhar odası gibi fonksiyonlar yer alıyor. Bahçe katında ise çocukların servis bekleyebileceği ve site sakinlerinin sosyalleşebileceği özel bir lounge alanı bulunuyor.

Lansman dönemindeki metrekare fiyatları 18 bin lira seviyesinden başlıyor. Bu da neredeyse metrekare fiyatında 2 bin Euro gibi bir seviyeye karşılık geliyor.


BENZER YAZILAR