Riskli yapılarda oturanlar için konut kampanyası!

Yazıyı paylaş:

KİPTAŞ; Pendik ilçesinde bulunan Yeşilce Aydos projesindeki stok daireleri öncelikle İstanbul’da riskli yapı raporlu binalar veya riskli alandaki evlerde oturanlar için satışa çıktı.

Hemen teslim 100 daire peşin 347 bin liradan başlayan fiyatlar

10 blok 331 konuttan oluşan Pendik Yeşilce Aydos projesindeki hemen teslim 100 daire peşin 347 bin liradan başlayan fiyatlarla sunuluyor. Kampanya ile ilgili bilgiler KİPTAŞ’ın (kiptas.istanbul) internet sitesinin yanı sıra sosyal medya hesaplarında yer alıyor. Ayrıca Merkezefendi’de bulunan KİPTAŞ Genel Müdürlüğü’ne başvurarak detaylı bilgi almak mümkün.

Kampanya 14 Ekim’e dek sürüyor

Kampanya kapsamında; 30 Eylül-14 Ekim tarihleri arasında, İstanbul’da oturduğu riskli yapı raporlu veya riskli alandaki evi dışında herhangi bir evi olmayan, 18 yaşını doldurmuş ve ödeme alışkanlığına sahip kişiler için satış süreci başlayacak. KİPTAŞ; kampanyadan ev alanlarla yapacağı sözleşmeye riskli yapısından veya riskli alandaki evinden kendisinin ya da kira yoluyla bir başkasının yararlanmayacağı taahhüdünü ekleyerek bu verileri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile paylaşacak.

Satış kampanyasından elde edilecek gelir sosyal konut ve kentsel dönüşüm projelerine kaynak yaratmak için kullanılacak.

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt: “Farkındalık yaratmak istedik”

Kampanyayı kamuoyu ile paylaşan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt: “İstanbul’un dayanıklı yapı kullanım oranının artırılmasına yönelik kısıtlı kaynak maksimum verim temelli dönüşüm modeli geliştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Afet risklerinin doğurduğu kırılganlıklara karşı dayanıklı kentleşme hedefleri çerçevesinde kamu otoritesi koordinasyonunda riskli yapı sahiplerini mevcut yapı stoğu ile eşleştirmemiz tartışmasız en hızlı çözümdür. Biz de bu model kapsamında farkındalık yaratmak için stok dairelerimizi öncelikle riskli yapıda veya riskli alanda oturan mülk sahiplerine satışa sunuyoruz. 2020 Şubat ayında da benzer kampanyayı 272 konut için yapmıştık. Mevcut yapı stoğunun verimli kullanımı için bu adımları atmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 


BENZER YAZILAR