TOKİ 50 bin konut projesi kuraları başladı

Yazıyı paylaş:

TOKİ’nin yaptığı açıklamaya göre, 50 bin yeni sosyal konut projesinde kuralar başladı.  Türkiye’nin 67 ilinde 140 projeyle hayata geçirilen 50 bin yeni sosyal konutun kuraları, 6 Mayıs Pazartesi gününden itibaren çekilecek. 50 projede konut almaya hak kazananlar için belirlenecek kura takvimiyle yaşayacakları daireler belirlenecek.

TOKİ tarafından her ilde ayrı ayrı kura çekilişi gerçekleştirecek, bütün konutların kura tarihlerine TOKİ’nin resmi internet sitesi üzerinden ulaşılabilecek. Aynı zamanda kura sonrası hak sahibi olamayan vatandaşların yatırdığı başvuru bedelleri geri verilecek.

 

Ankara kuraları mayıs ve haziran ayında

Ankara’da talep toplanan 3 bin 661 konutun kuraları mayıs ve haziranda yapılacak. İlk kura ise Ankara Kuzeykent’te talep toplanan 809 konut için olacak. 6 Mayıs’ta noter huzurunda yapılacak kura töreniyle hak sahipleri belirlenecek. Sincan Saraycık projesinde 10 Haziran, Yenimahalle Yakacak’ta ise 11 Haziran’da kuralar gerçekleştirilecek.

 

İstanbul’daki konutlar için haziran ve temmuz aylarında kura yapılacak

Proje kapsamında İstanbul’da talep toplanan 5 projedeki 6 bin 300 konuta 318 bin 511 başvuru yapıldı. İstanbulluların beklediği kuralar haziran sonu ve temmuz başında olacak.
Projeye toplam 636 bin 949 kişi başvurdu. İlk olarak 80 proje için belirlenen takvimde hak sahipliği belirleme kuraları pazartesi günü Ankara’da başlayacak.

Silivri Alipaşa’da yer alan 685 konut için 28 Haziran’da, Tuzla’da yer alan 500 konut için 1 Temmuz’da, Başakşehir Ayazma’da yer alan 311 konut ile Başakşehir Hoşdere’de yer alan 337 konut için ise 2 Temmuz’da kura çekimi gerçekleşecek.

 

2019 Mayıs ayı kira artış oranı belli oldu

 


BENZER YAZILAR