“Türkiye, girişimciler için büyük ve değerli bir pazar”

Yazıyı paylaş:


Türkiye’yi girişimci ruhu taşıyanlar için önemli bir sıçrama tahtası olarak tanımlayan Zingat.com CTO’su ve Kurucu Ortağı Mehmet Erkek, yapay zekâ çözümlerinden faydalanmayan şirketlerin 10 yıl sonra var olmayacağına dikkat çekti. İstanbul Aydın Üniversitesi Girişimcilik Zirvesi’nin konuşmacılarından biri olan Mehmet Erkek, projesini Türkiye’de başlatacak girişimcilerin dünyaya açılma fırsatının büyüklüğüne vurgu yaptı.

 

Gayrimenkulde bilgi ve verinin değerini öne çıkaran çalışma ve projeleriyle öne çıkan Zingat.com, İstanbul Aydın Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Kulübü ile Women in Business tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen “Imagine the Future Summit” isimli Girişimcilik Zirvesi’nde yer aldı. Zirveye, trend teknolojilere ve girişimciliğe meraklı gençlerin ilgisi yoğun oldu.

 

Girişim liderleri ve mentorler ile üniversite öğrencilerini buluşturan zirvede, üniversiteli gençlere girişimcilik tecrübelerini aktaran konuşmacıları arasında Zingat.com CTO’su ve Kurucu Ortağı Mehmet Erkek’in yanı sıra arabam.com CEO’su Zafer Terzioglu, DijitalPara Teknoloji A.Ş CEO’su Ali Sermet Taşdöğen, QNB Finansbank Startup Engagement Manager Özge Öz, Invalue Co-founder Sonat Kaymaz, CepteTamir Co-founder İsa Uysal, Turkcell Akademi’den Abdullah Ata ve Gamefed’den Mona Aykul da yer aldı.

 

Yapay zekâ teknolojisiyle ülke olarak kazanırız!

 

“Yapay zekâ çözümlerinden faydalanmayan şirketler 10 sene sonra var olmayacak”

Zingat.com’un başarı hikâyesinin ana mottosunun “emlak, bilgi ve güven” olduğuna dikkat çeken Zingat.com CTO’su ve Kurucu Ortağı Mehmet Erkek, bir gayrimenkul sahibi olmanın insanların hayatlarında verdiği önemli finansal kararlardan biri olduğunu söyledi. “Hepimizin karar verme süreçlerinde en temel ihtiyacımız güvenilir bilgi oluyor. Bu nedenle emlak alım ve satımında güvenilir bilgiye kolayca ulaşılmasına odaklandık, aynı zamanda gayrimenkul geliştiricileri ve gayrimenkul profesyonelleriyle bir ekosistem kurduk.” diyen Mehmet Erkek, Zingat.com’da teknolojiye yatırımı önemsediklerine de vurgu yaparak sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı yerinde Ar-Ge Merkezi sertifikası alarak gayrimenkul sektörünün ilk yerinde Ar-Ge Merkezini kurduk. Özellikle yapay zekâ ve makine öğrenmesi teknolojilerini işin içerisine katıyoruz. Yapay zekâ çözümlerinden faydalanmayan şirketler 10 sene sonra var olmayacak. Şahsen açık kaynak kodlu projelerin savunucusuyum. Şirketimizde de her yerde açık kaynak kodlu yazılımlar var, hep böyleydi, böyle olmaya da devam edecek.”

 

“Türkiye girişimciler için önemli bir sıçrama tahtasıdır”

Girişimcilik Zirvesi’nde girişimci ruhu taşıyan gençlere tavsiyelerde de bulunan Mehmet Erkek, Türkiye’nin büyük ve değerli bir pazar olduğuna değinerek, “Genç nüfus var, internet erişimi yüksek. Türkiye girişimciler için önemli bir sıçrama tahtasıdır, buradan globale yayılabilirsiniz. Yeter ki girişiminiz için doğru pazarda, doğru adresleme yapın; kullanıcı bunun karşılığını size kesinlikle verir. Girişim yapmak istediğiniz sektörde 7-8 yıl çalışın, deneyimleyin, problemleri görün ve çözüm üretin. Başarısızlık da yaşanır, kaybederseniz öğrenirsiniz. Denemekten vazgeçmeyin. Zingat benim dördüncü girişimimdir. Başarılı olduğunuzda da kullanıcıyı dinlemekte, yeni çözümler üretmekten ve çok çalışmaktan vazgeçmemelisiniz.” diye konuştu.

 

 

Gayrimenkul sektörü fiyat beklentisi endeksi açıklandı!

 


BENZER YAZILAR