Ünlü oyuncu 1 Euro’ya aldığı evi baştan aşağı yeniledi!

Yazıyı paylaş:

The Sopranos dizisi yıldızı Lorraine Bracco, İtalya’da 1 Euro’ya satın aldığı harabe haldeki evi üç yılda yeniledi. Yenileme süreci, bir TV kanalı tarafından kayda alındı.

Son birkaç yıldır, güney İtalya’daki şehirlerde terk edilmiş, harap olmuş evler 1 Euro gibi sembolik rakamlara satılıyor. Kasaba sakinlerinin, daha yüksek maaşlar için terk edip büyük şehirlere gittikleri küçük kasabalarını yeniden doldurmaları için çalışılıyor. İşte o evlerden birini alan bir isim de The Sopranos dizisi yıldızı Lorraine Bracco.

Ünlü oyuncu, İtalya’nın Sicilya Adası’nda hayallerini gerçeğe dönüştürmek için çalıştı. Sadece 1 Euro’ya satın aldığı 200 yıllık evi, My Big Italian Adventure adlı TV programı kapsamında yeniledi. Elektriği, suyu, mutfağı, banyosu, hatta zemini ve çatısı bile olmayan yaklaşık 100 metrekarelik yeri gerçek bir eve dönüştürmeye çalıştı.

Bracco’nun, Sicilya’nın Sambuca adlı küçük bir kasabasında bulunan evi yenilemesi üç yılını aldı. Mimar, inşaat ustası ve pek çok inşaat işçisiyle işbirliği yaparak giriştiği renovasyon işi için Bracco, “Hayatın bir macera olduğuna inanıyorum. Sambuca’da 1 Euro’ya ev alabilirsiniz şeklinde bir haber okuduğumda hemen üstüne atladım. Uçağa bindim ve bu evi satın aldım” diye konuştu.

Evi yenileme sürecini TV yayınında sergileyen Bracco, “Burada olmaktan, burada yaşayan insanlarla tanışıp birlikte çalışmaktan dolayı mutluyum. Burada Sicilya kökenli aileme bağlılığımı gösterme fırsatı buldum” ifadesini kullandı ve ekledi: “Ben bir yapı ustası değilim. Dekoratör değilim. Bir oyuncuyum. Bunu daha önce hiç yapmamıştım. Nasıl yapacağım konusunda hiçbir fikrim yoktu. Çok fazla iş vardı ve ben inandım” diyen Bracco’nun harabeden bir ev yaratma süreci HGTV’de dizi olarak yayınlanacak. 1954 yılında New York’ta doğan Bracco’nun anne ve babası İtalyan kökenli.

 

Kaynak: ntv.com.tr

 


BENZER YAZILAR