2019’da en çok satılık ve kiralık daire aranan 5 ilçe belli oldu

Yazıyı paylaş:


Zingat.com, 2019 yılında en çok satılık ve kiralık daire aranan 5 il ve ilçelerini açıkladı. Zingat.com raporuna göre ilk sırada yer alan İstanbul’u Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya takip etti. 2019’da en çok ev aranan ilçeler ise satılık dairede İstanbul Beylikdüzü, kiralık dairede ise İstanbul Bayrampaşa oldu.

“Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com, 2019 yılında Türkiye genelinde en çok satılık ve kiralık daire aranan ilk 5 il ve ilçeyi açıkladı. Zingat.com ziyaretçilerinin 2019 yılı boyunca en çok satılık ve kiralık daire araması yaptığı 5 il arasında İstanbul ilk sırada yer alırken, İstanbul’un ardından Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya listede yerini aldı.

Konut satışlarında 2019 Aralık ayında tarihi rekor!

2019 yılında en çok bu il ve ilçelerde satılık daire arandı
Zingat.com raporuna göre Türkiye genelinde 2019 yılı boyunca ev alacaklar en çok İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde satılık daire araması yaptı.
İlk 5 il ve ilçe sıralamasına bakıldığında ise İstanbul’da Beylikdüzü ilçesini sırasıyla Ankara’nın Polatlı, İzmir’in Buca, Bursa’nın Mudanya ve Antalya’nın Manavgat ilçeleri takip etti.

Zingat Bölge Raporu verilere göre, Türkiye’de en çok satılık daire aranan ilçelerde ortalama 100 metrekarelik bir dairenin metrekare fiyatı ise Beylikdüzü’nde 2.480 TL, Ankara’nın Polatlı ilçesinde 1.329 TL, İzmir’in Buca ilçesinde 2.788 TL, Bursa’nın Mudanya 2.429 TL ve Antalya’nın Manavgat ilçesinde ise 1.839 TL değerine sahip.

 

2019’da en çok kiralık daire araması bu 5 ilçede yapıldı
Konut kiralamak isteyenlerin ise 2019 yılında Zingat.com’da en çok kiralık daire araması gerçekleştirdiği bölgeler arasında ilk sırada İstanbul’un Bayrampaşa ilçesi yer aldı. Kiralık daire aramasında İstanbul Bayrampaşa’yı Ankara’nın Polatlı, İzmir’in Bergama, Bursa’nın Gemlik ve Antalya’nın Manavgat ilçeleri izledi.

Zingat Bölge Raporu verilere göre, Türkiye’de en çok kiralık daire aranan ilçelerde 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kira fiyatlarına bakıldığında, İstanbul Bayrampaşa’da 1.546 TL, Ankara’nın Polatlı ilçesinde 510 TL, İzmir’in Bergama ilçesinde 827 TL, Bursa’nın Gemlik 743 TL ve Antalya’nın Manavgat ilçesinde ise 826 TL olduğu gözlemleniyor.

 

Bir yılda yabancıya konut satışı yaklaşık yüzde 15 arttı!

BENZER YAZILAR

Yorum Yap