Amerikan mutfaklı salonlar için 5 iyi fikir!

Yazıyı paylaş:

Evlerin metrekareleri küçüldükçe yaşam alanına daha çok yer açma isteği Amerikan mutfaklarını popüler kılmaya başladı. Açık mutfak anlayışına sahip bu tarzda salonlar mutfakla aynı mekânı paylaşıyor. 

 

Amerikan mutfaklar hakkında

İlk kez Amerika’da kullanılması nedeniyle “Amerikan mutfak” adını alan tarz daha çok “açık mutfak” olarak da biliniyor. Az odalı konutlarda, özellikle yaşam alanıyla mutfağın birbirine entegre edildiği bu mutfaklar modern görünümleriyle de ilgi çekiyor.

Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan Amerikan mutfaklar için dekorasyon önerileri de yepyeni fikirleri beraberinde getiriyor. Modern görünüme sahip Amerikan mutfaklar, yaşam alanlarına daha ferah bir atmosfer katıyor. Diğer yandan yemek kokusunun açık mutfakla iç içe olan salonda hissedilmesi anlamına da gelebiliyor. Bu gibi dezavantajları ortadan kaldırmak için iyi bir havalandırma sistemine özen göstermek gerekiyor.

İşte ev dekorasyonunda yenilikler sunan Amerikan mutfaklı salonlar için 5 iyi fikir!.. 

 

Amerikan mutfaklı salonlar için 5 dekorasyon fikri!

1. Açık mutfaklı salonunuzun metrekaresi küçükse her iki alanı bütünlüklü şekilde dekore etmelisiniz. Açık tonlar hem salonu hem de Amerikan mutfağı daha geniş gösterecek, ferah bir hava katacaktır.

2. Salon kanepesinin sırtını mutfağa çevirebilir, hatta dar uzun bir masayı paravan olarak kullanabilirsiniz. Bu seçim daha spor ve şık bir dekorasyona kavuşmanızı sağlayacaktır.

3. Açık mutfağın zeminini, duvarını ve mutfak dolaplarını farklı renklerde kullanmak, salon ve mutfağı ayrı bir alanlar gibi gösterecektir. Mutfak için renk seçimini yaparken salondaki mobilyalara kontrast olanları tercih etmeyi ihmal etmeyin.

4. Mutfak adası fikrine sıcak yaklaşır mısınız? Mutfak adaları hem yemek hazırlama ve yeme aşamasında yer kazandırır, hem de açık mutfağın salondan ayrılmasını sağlar.

5. Yarım ya da tavana dek yükselen alçıpan duvarlar ekonomik ve şık bir alan oluşturmanıza yardımcı olabilir. Alçıpan duvarı salonunuza uygun şekilde renklendirebilir, duvar kâğıdı kullanabilirsiniz. Salona bakan yüzüne tablolar asabilir, mutfağa bakan yüzüne mutfak aletleriniz için raflar yapabilirsiniz.

 


BENZER YAZILAR