Emlak Konut’tan 5 dev proje!

Yazıyı paylaş:


Emlak Konut GYO, aralarında Galatasaray’ın Riva’daki arazisi ile Tariş Kooperatifler Birliği’nin İzmir Alsancak’taki arazisinin de olduğu 5 dev proje için düğmeye bastı.

Haziran ve temmuz aylarında ihalesi gerçekleştirilecek İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla ve iki etap şeklinde ihale edilecek olan İzmir Alsancak’taki projeler toplamda 1 milyon 327 bin metrekarelik araziyi kapsıyor.

Türkiye’nin en büyük ve en yenilikçi gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi olarak gelişen vizyonlarıyla beraber daha güçlü Türkiye için çalışmaya ve üretmeye devam ettiklerini belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum şunları kaydetti:

“2017 planlarımızı açıklarken bu yıl için 1,5 milyar TL’lik arsayı ihale edeceğimizi ve bu ihaleler neticesinde 10 milyar TL’lik iş yapacağımızı söylemiştik. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde toplam büyüklüğü 1,3 milyon metrekareyi bulan çok değerli 5 projenin ihalesi ile bu hedefimizin önemli bir bölümünü gerçekleştirmiş olacağız. Ayrıca, yine yaz döneminde bu projelere ek olarak Şişli Teşvikiye ve Küçükçekmece Halkalı’da bulunan 2 proje için de ihaleye çıkmayı planlıyoruz.”

 

Riva’da EKO-KÖY projesi

Emlak Konut GYO ile Galatasaray Spor Kulübü arasında 29 Haziran 2016’da imzalanan protokol kapsamında kulübün Riva’daki 1 milyon 76 bin 20 metrekarelik arazisi için ihale başvuruları 12 Mayıs’ta başlıyor. Projenin ihalesi ise 8 Haziran’da gerçekleştirilecek.

Ekolojik ve sürdürülebilir mimari yaklaşımlarla tasarlanan EKO-KÖY projesi, doğal yaşam alanları sunuyor. Toplamda 869 bin 522 metrekare konut alanına sahip olan arazide ayrıca, 206 bin 497 metrekarelik özel orman alanı da bulunuyor.

Orman, sebze ve meyve bahçeleri, ticari ve hobi amaçlı tarım alanları, hayvancılık tesisleri gibi köy ve doğa yaşantısının modern yaşantı ile harmanlandığı birçok farklı konsept projede hayat bulacak.

 

Diğer Emlak Konut ihaleleri ve detayları

Emlak Konut GYO ve Tariş Kooperatif Birlikleri arasında 1 Aralık 2016’da imzalanan protokol ile Emlak Konut GYO, İzmir Alsancak’ta “Liman Arkası” olarak bilinen bölgede yeni bir proje hayata geçiriyor. 2 etap halinde ihaleye çıkılacak projenin ilk ihale ilanı 15 Mayıs’ta, ihalesi ise 12 Haziran’da yapılacak.

Projenin diğer etabının ihale ilanı 16 Mayıs’ta yapılırken, ihalesi ise 14 Haziran’da gerçekleştirilecek. Toplamda 143 bin 366 metrekare büyüklüğünde iki etap üzerinden gerçekleştirilecek proje, bölgenin sosyal, kültürel ve teknik altyapı ihtiyaçlarını da karşılayarak geliştiriliyor. Turizm, konut, ticaret ve kültür odaklı 2 etaptan oluşacak projenin İzmir’in ekonomik dinamiklerine, turizm potansiyeline ve kültürel faaliyetlerine önemli katkı sağlamasını hedefleniyor.
İstanbul Zeytinburnu Beştelsiz bölgesinde 96 bin 968 metrekare büyüklükteki arsa için Emlak Konut GYO, 6 Haziran’da ihaleye çıkıyor. İstanbul’un ana arterlerinden olan D-100 kara yolu ve Kennedy Caddesi arasında ayrıca Avrasya Tüneli’ne yakın bir bölgede yer alan değerli arazideki projede, turizm, ticari ünite, konut ve kamunun kullanımına açık park alanları bulunacak.

İstanbul’un gelişen bölgelerinden Tuzla-İçmeler’de 10 bin 998 metrekare alan üzerinde hayata geçirilecek projede de 17 Mayıs’ta ihale başvurularına başlanacak. D-100 karayolu üzerinde Tuzla Devlet Hastanesi ve Tuzla Belediyesi ile komşu olan arazi üzerinde ticari ünite, turizm ve konut olarak inşa edilecek.

 

 


BENZER YAZILAR