Emlak yatırımı için okula yakın evler tercih ediliyor

Yazıyı paylaş:

Emlak yatırımı yapmak, konut sahibi olmak ve ev kiralamak isteyenlerin aradığı özelliklerin başında “okula yakın” olması geliyor. İlkokul, ortaokul ve liseler ile birlikte üniversitelerin de açıldığı dönemde okula yakın evler öğrenciler ve aileler kadar kira getirisi elde etmek isteyen yatırımcıların da tercihi oldu.

“Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com, son üç aylık dönemde okula yakın ev aramalarının gösterdiği artışa dikkat çekti. Okula yakın satılık ve kiralık ev arayışına giren aileler için Zingat Okullar uygulaması ile bu zorlu sürece katkı sağlayan platform, kiralama ve satış oranlarının yükseldiği bir dönem içerisinde bulunulduğuna işaret etti.

 

Zingat.com ayda 80 bin kişinin konut problemini çözüyor

 

Okula yakın evler sahiplerine düzenli kira geliri sağlıyor

Birikimini emlak yatırımı yaparak değerlendirmeyi planlayanların düzenli kira geliri elde etmek amacıyla kiralama sirkülasyonu yüksek bölgelere yönelmesi, okula yakın emlak pazarını canlı tutmaya devam ediyor. Kira getirisi avantajından yararlanma talebi olan okula yakın evlere yönelen yatırımcılar, satın aldıkları evleri kısa sürede kiracı bulma imkânı sunmasının yanı sıra konut satışında da alıcı bulmakta zorlanmıyor.

 

İstanbul’da okula yakın ev aranan popüler ilçeler!

 

Kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise yakını ev satın alan yatırımcıların tercihi 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler olurken, uzun süreli kiralama yapabiliyor ve daha yüksek kira geliri elde edebiliyor.

Emlak yatırımında üniversite yakını daireleri tercih eden yatırımcılar ise seçimlerini 1+0, 1+1, 2+1 ve eşyalı konutlardan yana kullanıyor. Böylelikle daha düşük bütçelerle sahip oldukları dairelerden üniversitelerin açık olduğu 10 ay boyunca düzenli kira geliri kazanabiliyorlar. Metrekare, oda sayısı, eşyalı olması gibi iç özellikler nedeniyle kiralama rakamları üniversiteye mesafelerine ve bulundukları bölgenin kiralık daire fiyat ortalamasına göre değişiyor.

 

Zingat Okullar, okula yakın kiralık ve satılık evleri bulmanın en kısa yolu

Zingat.com Kurucu Ortağı ve CEO’su Ahmet Kayhan, okula yakın evlerin yıllar içerisinde değerine değer katacak bir emlak yatırımı olduğuna vurgu yaptı ve şu değerlendirmede bulundu:

“Okul çevresindeki evler toplu ulaşıma yakınlık, park olanağı, alışveriş alternatifleri, otopark gibi avantajları beraberinde getiriyor. Tüm bunlar okula yakın evlerin değerinin her yıl prim kazanmasını sağlıyor. Kiraya verme veya satışa çıkarma planında da bu işlemi kısa zamanda ve yüksek fiyattan gerçekleştirme şansı artıyor.”

Ahmet Kayhan, ülke çapında yaklaşık 70 bin okulun yer aldığı Zingat Okullar hakkında ise “Zingat Okullar sayfamızda binlerce eğitim kurumuyla ilgili bilgi sahibi olunabilirken, okul çevresindeki güncel satılık ve kiralık emlak ilanları da listelenebiliyor. Zingat Okullar, bu yönüyle okula yakın kiralık ve satılık evleri bulmanın en kısa, kolay ve hızlı yolu olarak değerlendirebilir.” dedi.

 

Zingat Okullar uygulaması okula yakın ev arayanlara sesleniyor

 


BENZER YAZILAR