Evinizde huzurlu bir atmosfer yaratmak için harika fikirler!

Yazıyı paylaş:


Eviniz şık, temiz ve düzenli ancak yine de bir eksiklik olduğunu mu düşünüyorsunuz? Evinizde kullandığınız renklerden, seçtiğiniz eşyalara kadar her şey huzurunuzu etkiliyor. Ev dekorasyonundaki karmaşa ya da yanlış uygulamalar dinlenmenize engel olabilir. Peki evde zamanı yavaşlatmak ve huzurlu bir atmosfer yaratmak için neler yapmalısınız?

İşte evinizde sizi ve ailenizi mutlu edecek harika fikirler…

 

Pop art dekorasyon stili için şık ipuçları

 

Öncelikle renklerin psikolojik etkileri birçok bilimsel araştırmayla kanıtlandı. Örneğin; evinizin girişinde açık gri renkte olması evinize, size ve misafirlerinize huzur verir. Oturma odanızın duvarlarında kullanacağınız mavi renk, size huzur verecektir. Ancak eğlenceli bir oda istiyorsanız odanızın duvarlarını pembe ve turuncuya da boyayabilirsiniz.

 

 

Yatak odanızda rahat ve romantik bir hava yaratmak isterseniz gül kurusu tam odanızın duvarlarına göre bir renk! Ancak yatak odasında açık renklerden yana değilseniz ve odanızın sofistike görünmesini istiyorsanız koyu gri ya da mavi gibi renkler kullanabilirsiniz.

 

Ev eşya ve tekstil ürünlerinde doğal malzemeleri kullanmak, yaşam kalitenizi artırır. Ahşap mobilyalar, sıcak bir atmosfer yaratırken, organik tekstil ürünleri daha rahat ve sağlıklı hissetmenizi sağlar.

Bitkiler her zaman evinizdeki negatif enerjiyi yok eder. Evinizin enerjisinin pozitif olmasını istiyorsanız saksı bitkilerini ve taze çiçekleri dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz.

 

Banyoda doğru aydınlatma farklılık yaratır, banyo apliklerini ve spot ışıkları tercih edebilirsiniz. Havlularınızı ve kişisel bakım eşyalarınızı banyo dolabınızda saklayın. Banyoda kendinizi daha rahat hissetmek için kokulu mum ya da oda kokusu kullanabilirsiniz. Örneğin; meyveli kokular canlılık verirken, lavanta kokusu rahatlamanızı sağlayacaktır.

 

Mutfak tezgâhı ve yemek masasının üzerinde fazla eşya bulundurmayın. Mutfak eşyalarınızı kullanım alanlarına göre gruplara ayırarak düzenleyebilirsiniz. Mutfak dolaplarında açık renkleri tercih edebilir, sevdiğiniz tabloları sergileyebilirsiniz.

 

Balkon dekorasyonu için 5 renkli öneri!

 


BENZER YAZILAR