Evinizdeki kötü enerjiden nasıl kurtulursunuz?

Yazıyı paylaş:

Evimiz, hayatımızın tüm gidişatını belirleyebilir mi? Bununla ilgili bilimsel veriler yok ancak Uzakdoğu felsefesine göre düzenli bir ev, huzurlu bir hayatın da başlangıcını oluşturuyor.

Özelikle son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan Uzakdoğu felsefesi Feng Shui, evimizdeki birkaç küçük değişiklikle huzuru bulacağımızı söylüyor. Evde bereket, huzur, aşk gibi birçok konuda tüyolar veren Feng Shui’nin temelinde kozmik ve metafiziksel enerjiler bulunuyor.

Evinizde pozitif enerji oluşturmanın yolları

 İşte evin farklı bölümlerinde için Feng Shui önerileri…

 

Feng Shui ile Evin Girişi

1. Enerji akışı sağlamak için evinizden içeriye adım attığınız alanı sürekli temiz tutmayı unutmayın. Kapının hemen dibinde ayakkabılık ya da evinizin enerjisini kesecek şeyler koymaktan kaçının.

06

2. Evinizin girişine koyacağınızın saksı bitkileri evin enerjisinin sürekliliğini sağlar.

3. Bu yılın Feng Shui rengi olan kırmızıyı, kapınızda ya da duvarlarınızda kullanabilirsiniz. Ancak kırmızı duvar baktığı yöne bağlı olarak kimi zaman şansızlık da getirebilir, bu sebeple kırmızı küçük eşyalar daha çok işinize yarayacaktır.

 

Feng Shui ileOturma Odası

1. Evinizi sadeleştirmek Feng Shui’nin ilk adımıdır. Eğer kendinizi ruhsal olarak kötü hissediyor ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, dolabınızı ya da çekmecenizi temizleyin. Buralarda işinize yaramayan ya da kullanmadığınız eşyaları bir hayır kurumuna bağışlayarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

2. Bitkiler her zaman evinizdeki negatif enerjiyi yok ederek, güzel bir enerji yayar. Bu sebeple evinizin enerjisinin pozitif olmasını istiyorsanız mutlaka saksı bitkilerini evinizde bulundurun.

3. Feng Shui için sadece köşeleri yuvarlak olan mobilya kullanmak yeterli değildir. Odanın boyutuna göre mobilyaları orantılamak önemlidir. Küçük odalarda büyük mobilyalardan, büyük odalarda da küçük mobilyalardan kesinlikle kaçınmalısınız.

4. Işık, enerjiyi etkinleştirir. Evinizin karanlık köşe ve alanları ihmal edilen düşüncelerinizi gösterir. Evinizin girişini ve karanlık noktalarını aydınlatmak önemlidir.

 

Feng Shui ile Mutfak

1. Mutfağınızdaki gereksiz, kullanmadığınız eşyaları alanınızdan çıkarın.

2. Güvenliğiniz için bıçakları, tezgah üzerine koymaktansa mutfak dolabına koymayı tercih edin. Yine mutfaktaki sivri ve ağır objelerden kurtularak kendinizi daha güvenli ve hafif hissedebilirsiniz.

 

Feng Shui ile Yatak Odası

1. Yatak odanızda yatağınızın yönüne dikkat edin! Yatağınızı banyo ya da mutfağa bitişik bir duvara koymaktan kaçının. Bunun sağlık açısından negatif bir enerji yaydığına inanılıyor.

2. Büyük aynalardan kaçının. Büyük aynalar bedeninizi yansıttığı için uykusuzluğa neden olur. Eğer yatağınızın karşısında ayna varsa ve kaldıramıyorsanız üzerine bir örtü örterek uyumayı tercih edin.

3. Yatak odanızda televizyon varsa, gece fişi çekin ve üzerine bir örtü örtün. Bunun yanı sıra, laptop ve cep telefonu gibi elektronik aletlerin yanı başınızda komodinde bulunması sirkadiyen ritmini (insanlarda 24 saatte bir tekrar eden ritmlerin günlük değişimleri) rahatsız eder. Bu sebeple uyurken elektronik cihazları başka bir odada saklamayı unutmayın!

 


BENZER YAZILAR