Halk GYO yatırımlarına devam ediyor

Yazıyı paylaş:

Nitelikli ofis, konut ve otel projeleri ile portföyünü zenginleştiren Halk GYO, 2016 yılında da istikrarlı büyümesini sürdürerek; dönemi, 1,9 milyar TL’ye yaklaşan aktif büyüklük ve 107,7 milyon TL net kâr ile tamamladı.

 

Halk GYO konut projeleri için tıklayın!

 

Dönem içerisinde en büyük paydaşlarından biri olduğu İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesi dahilinde inşa edeceği 46 ve 34 katlı iki kule ve sekiz katlı üç binanın ana yüklenici seçim sürecini tamamlayan ve projenin inşaat sürecini başlatan sektörün genç şirketi, büyüklük ve kârlılık açısından daha üst sıraları hedefliyor.

İnşa edeceği ofis kulelerinin ihtiyaç dahilindeki kısmının ana ortak Türkiye Halk Bankası A.Ş.’ye kiralanması yönünde iyi niyet sözleşmeleri olduğunu belirten Halk GYO A.Ş. Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, “2017 yılında projemizin hızla yükselişini görmek en büyük önceliğimiz olacaktır.” dedi ve ekledi:

“Ülkemizin önde gelen finans kurumlarını bir araya getirecek ve 24 saat yaşayan canlı bir çekim merkezi olacak proje, ülkemizde yeni istihdam olanakları yaratılmasına ve ekonomik büyümeye destek olacak, Ülkemiz finans piyasalarının derinliğinin ve uluslararası yaygınlığının artmasına katkı sağlayacaktır. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinin en büyük paydaşlarından biri olarak, Halk GYO Ofis Kuleleri projesini hayata geçirecek olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.”

 

Halk GYO projeleri

Gayrimenkul portföy büyüklüğü 1,9 milyar TL’ye yaklaşan Halk GYO, yıl içerisinde yeni projelere de imza attı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi iştiraki Er Konut A.Ş. ile ortaklığa giden ve Erzurum Yakutiye bölgesinde konut projesine başlayan Halk GYO, İstanbul dışındaki ikinci, toplamda ise dördüncü konut projesini de hayata geçirmiş oldu.

“Şehrin Gözdesi” sloganıyla yükselen Şehristan Konutları projesinde 620 konut ve 13 ticari ünite bulunuyor. 2015 yılında Vakıf GYO işbirliği ile İstanbul Sancaktepe’de hayata geçirilen Bizimtepe Aydos projesinde ise satışların yıl boyunca planlanan seviyelerin üzerinde devam ettiği ve satış ile inşaat faaliyetlerinin eş zamanlı yürüdüğü her iki projede teslimlerin 2018 yılında başlayacağı belirtiliyor.

Şirketin ilk konut projeleri olan, yaşamın başladığı Eskişehir merkezli Panorama Plus ve İstanbul merkezli Referans Bakırköy projelerinde ise sınırlı sayıda kalan bağımsız bölümlerin satışlarının 2017 yılında tamamlanması öngörülürken, daha öncesinde İstanbul merkezli Park Dedeman Levent Otel binasını Dedeman Group International’a kiralayan Halk GYO, portföyüne ikinci bir otel projesi eklemek üzere, ofis ve banka şubesi olarak kullanılan Salıpazarı Binasının da otele dönüşüm süreci için harekete geçmiş bulunuyor. Dr. Feyzullah Yetgin, “doğru lokasyonda, doğru proje” stratejisiyle, 2017’de de yatırımlara devam edeceklerini belirtiyor.

 

Halk GYO 2016 Yılsonu Mali Verileri

Toplam Aktifler: 1.855 milyon TL

Özkaynaklar: 1.630 milyon TL

Net Dönem Kârı: 107,7 milyon TL


BENZER YAZILAR