Hızlı kiralanacak evler için ilan fotoğrafı ipuçları

Yazıyı paylaş:


Eylül ayı gayrimenkul danışmanları için yoğun kiralama sezonunu işaret ediyor. Kiralık ev arayanların sizin emlak ilanlarınızla ilgilenmesinde ilan fotoğraflarının etkisi büyük.

Fotoğrafların potansiyel kiracılarınız için önemli olduğunu biliyorsunuz, çünkü emlak ilanlarını sadece kelimelerin yapamayacağı şekilde satmaya yardımcı oluyorlar.

Okulların açılması, üniversiteli öğrenciler, tayini çıkan meslek grupları derken kiralama sezonu canlılık kazandı. Bir gayrimenkul danışmanı olarak portföyünüzdeki satılık emlakların yanı sıra kiralık daireler için de ilan hazırladınız, epeyce fotoğraf çektiniz ve yayınladınız.

 

Emlak kiralama sayısını artırmak için 4 taktik

 

Emlak ilan fotoğrafları için 5 taktik

Kiralık ev arayanların büyük çoğunluğu aramalarına emlak siteleri ile başlıyor. Peki ilan fotoğraflarınızın kiralık evi doğru olarak yansıttığından ve potansiyel kiracıları ikna edici rol oynadığından emin olmak isterseniz, danışmanlar için ilan fotoğrafları ile ilgili ipuçlarına bir göz atın.

1) Kiracıların kiralık ev ilanında ne görmek istediğine odaklanın

Kiracılar kiraya sunduğunuz evler hakkında bir fikir edinmek için önce fotoğraflara bakar. Fotoğraflarda bir dış bir de iç mekan görüntüleri gerekli oluyor. Dış mekan derken, bulunduğu binanın dıştan görünümü, binanın girişi gibi detaylar özellikle çevredeki binalara yakınlığını anlayabilmek için önemli.

İç mekan fotoğrafları çekiyorsanız, önceki kiracıların kişisel eşyalarının fotoğrafta bulunmadığından emin olun. Çünkü bu fotoğraf başka birinin alanı gibi hissettirebilir.

2) Kiralık evi en iyi şekilde anlatan fotoğraflar çekin

Fotoğrafları çekerken ışık seviyelerini düşünün. Bunun en iyi yolu, kiralık daire fotoğraflarını güneşli veya hafif bulutlu bir günde çekmek. İç çekimlerde perdeleri mutlaka açın.

 

3) İstediğiniz kadar fotoğraf çekmekte kendinizi sınırlamayın

Çektiğiniz her fotoğraf mükemmel olmaz, bu yüzden sabırlı olun. Profesyonel olmasanız bile, iyi fotoğraflar çekebilirsiniz: Sadece doğru çekimi yapmak için pratik yapmanız gerekir. Çekimin ardından evden ayrılmadan önce çektiğiniz fotoğraflara tekrar bakıp kontrol edin.

4) Fotoğraf kalitesini önemseyin

Yüksek kaliteli görüntüler elde etmek için iyi bir fotoğrafçı olmanıza gerek yok, sadece doğru kamerayı kullanmanız yeterli. Emlak sitesinde görüntülenen ilan fotoğraflarını netleştirmek için en az 2 megapiksel çözünürlük sunan bir kameraya sahip makine ya da akıllı telefon kullanın. Fotoğrafların net olması, yani flu / bulanık görünmemesi için ekstra çaba harcamanız iyi olacaktır.

 

5) Etkileyici ilan fotoğrafları için vakit ayırın

Ev arayan kişileri etkileyecek ilan fotoğrafları için hem çekim öncesinde hem de sonrasında zaman ayırmanız gerekecek.
Çekim öncesinde evin temiz olmasına (dağınık eşyalarla dolu oda fotoğrafları hiçbir şey anlatmaz), eşyalı bir daireyse mobilya ve eşya yerleşiminin düzenli görünmesine özen gösterin.

Fotoğraflarda potansiyel müşterilerin evi görürken dikkatini dağıtacak başka unsurlar taşımaması (salonda açık bir televizyon görüntüsü, izlenen kanal ve programa dikkati toplayabilir!) da önemli…

Fotoğrafı çektikten sonra, fotoğrafın kendisinde küçük kusurlar veya yapılacak bazı kırpmalar varsa, fotoğraflarınızı yayınlamadan önce düzenleyin.

 

Gayrimenkul fotoğraflarında drone kullanmanın avantajları!

 


BENZER YAZILAR

Yorum Yap