Stil sahibi genç odası dekorasyonu için 3 ipucu!

Yazıyı paylaş:

Gençlerin odaları kendilerini rahat hissettikleri en önemli yaşam alanlarından bir tanesi. Dolayısıyla bir gencin  odası yetişkin yatak odalarından farklıdır. Çalışma ve dinlenme alanını kullanışlı ve estetik bir şekilde dizayn etmek bu noktada önem taşır. Genç yatak odası fikirlerini değerlendirirken, oda dekorasyonunun kişinin karakterini yansıtması gerektiğini unutmayın!

İşte stil sahibi genç odası dekorasyonu için 3 ipucu!

 

1- Çok amaçlı bir oda planlayın

Yetişkinler sakin ve sade bir oda tercih ederken; gençler canlı, yüksek enerjili bir odada rahat edebilir. Çünkü genç odaları hem çalışma odası hem salon hem de yatak odasıdır. Bir gencin odası; ders çalışabildiği, uyuduğu ve arkadaşlarını ağırlayabildiği bir yaşam alanı olmalıdır.

 

2- Depolama alanı olan mobilyaları tercih edin

Depolama seçenekleri, küçük odalar için hayat kurtarıcı olacaktır. Aynı zamanda daha düzenli bir odaya sahip olmak için de teşvik edicidir. Örneğin; duvara monte edilebilen bir çalışma masası, duvar rafları, kitaplık ve bazalı yatak alandan tasarruf etmenizi sağlar.

 

3- Yaratıcı fikirlere yer açın

Huzur veren bir oda, yetişkin yatak odası tasarımı için kulağa hoş gelebilir ancak gençler, eğlenceli ve kim olduklarını yansıtan bir oda isteyebilir. Cesur ve yaratıcı mobilyalar gençleri heyecanladırır. Genç odasını kullanacak kişinin fikirleri yaratıcılığınızı artıracaktır. Duvara monte edilmiş bir akvaryum, salıncak, kara tahta vb. öneriler de bulunabilir, birlikte yapabileceğiniz aksesuarlar da seçebilirsiniz.

 

Bebek odası dekorasyonu için ilham veren fikirler!

 


BENZER YAZILAR