Sultangazi’de konut fiyatları arttı!

Yazıyı paylaş:

İstanbul’un gelişen ilçelerinden biri olan Sultangazi’de son yıllarda konut fiyatlarının artışı dikkat çekiyor. Üçüncü Köprü ve Kanal İstanbul güzergahında bulunan Sultangazi’de son 9 ayda metrekare fiyatları yüzde 11 arttı.

Kentsel dönüşüm projelerinin de odak noktası olan Sultangazi’de yaşanan gelişmeler emlak fiyatlarına da yansıdı. TGM Trend Gayrimenkul Genel Müdürü Hakan Erilkun, Sultangazi’de satılık konutta 9 ay önce 2 bin 200 TL olan metrekare fiyatlarının yüzde 11 oranında artışla 2 bin 420 TL seviyesine çıktığını söyledi. Hakan Erilkun, kısa bir zaman öncesine kadar 120 bin – 150 bin TL arasında değişen konut fiyatlarının yerine bölgede nitelikli konut projelerinin bugün 600 bin TL’ye satıldığını belirtti.

Sultangazi Bölge Raporu için tıklayın!

Beyazıt – Sultangazi arası metroyla 19 dakika
Sultangazi’de gayrimenkul değerlerinin hızlı yükselişini değerlendiren TGM Trend Gayrimenkul Genel Müdürü Hakan Erilkun; “Bölgenin en önemli üç özelliği, konumu, yeni projeye uygun bakir alanları ve kentsel dönüşüm kapsamına alınabilecek çok karlı ve gözde lokasyonlarının bulunmasıdır” dedi. En büyük belediye binasının ve Çağlayan Meydanı’nın iki katı büyüklüğünde bir meydanın bölgede yapılmasıyla ilk modernizasyonun başlayacağını hatırlatan Hakan Erilkun şunları söyledi: “İstanbul Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu ve iki ayrı fakültenin buraya alınma kararı ile bölgenin niteliksel gelişimi hızla yükselecektir. Bölgenin tek olumsuz yönü olan ve 10 kilometrekarelik bir alanı alan eski taş ocakları da bu hızlı gelişimle beraber faaliyetine son verecektir. Bölgedeki bu hızlı gelişimin tamamlanmasının son halkası ise metro olacak. Zira henüz üç noktada olduğu düşünülen Sultangazi, Vezneciler’den başlayan yeni metro hattının bu bölgeye 2019’da ulaşmasıyla asıl değerine ulaşacaktır. 15 istasyondan oluşan bu yeni metro hattı ile Sultangazi – Beyazıt arasındaki mesafe sadece 19 dakikaya inecek. Yeni İstanbul’un yeni çekim merkezi üçüncü havalimanına ve Kanal İstanbul’a sadece 10 dakika uzaklıkta olan Sultangazi olacaktır.”

9 ayda yüzde 11 artış
Bu hızlı gelişmelerin bölgenin her noktasında emlak değerlerine yansıdığını belirten TGM Trend Gayrimenkul Genel Müdürü Hakan Erilkun bölgedeki konut fiyatlarının da arttığını vurguluyor. Kısa bir zaman öncesine kadar 120 bin TL – 150 bin TL arasında değişen konut fiyatlarına değinen Hakan Erilkun, “Bugün Sultangazi’de 600 bin TL’ye pazarlanan nitelikli konut projeleri görülüyor. Satılık konutta 9 ay önce 2 bin 200 TL olan fiyatlar bölgedeki gelişmelerin tek tek açıklanmasıyla yüzde 11 oranında artış göstererek, 2 bin 420 TL seviyesine çıktı. Kiralık konutta ise metrekare fiyatı 23 TL civarında seyrediyor’ dedi.


BENZER YAZILAR