Ev alırken bu risklere dikkat edin!

Yazıyı paylaş:

Yarım kalan inşaatlar, bir türlü teslim edilemeyen daireler, yıllarca iskânı alınamayan binalar ya da örnek dairede gösterilip alınan evde bulunmayan özellikler gibi durumlar, ülkemizde gayrimenkul alıcılarının karşı karşıya olduğu ciddi riskler… Eskidji Gayrimenkul Ankara Merkez Bölge Ortağı Köksal Ünal, yurttaşların internetten ya da kendi başına yaptıkları alımlarda bu risklerle karşılaşma oranının son derece yüksek olduğu ve birçok yurttaşın bu yüzden mağduriyet yaşadığına dikkat çekiyor. 
 
Bu uyarılara göz önünde bulundurun!
Ünal, ev, arsa, işyeri almak ya da kiralamak isteyenlere; bu tür risklerden korunmak için “kurumsal gayrimenkul firması aracılığı ve profesyonel danışman desteğinden” yararlanmalarını tavsiye ediyor.
Gayrimenkul alma veya kiralama planı olan yurttaşların şu uyarıları dikkate almalı: 
  • Öncelikle ev alacak ya da kiralayacak kişiler, lokasyonu belirlemeli; buna karar verdikten sonra o lokasyondaki kurumsal bir gayrimenkul firmasına gitmeliler.
  • Elbette internetten ya da düşündükleri lokasyonda kendileri de arayabilirler. Ancak bu, birçok riski de beraberinde getiriyor. İskânsız binalar, teslim edilemeyen daireler, yarım kalan inşaatlar, örnek dairede gösterilen ama aldıkları evde olmayan özellikler, en çok şikâyet edilen konular. Bu nedenle evin lokasyonu belirledikten sonra o bölgedeki kurumsal bir gayrimenkul firmasına gidilerek tüm istekler ve bütçeler paylaşılarak en hızlı, doğru ve güvenli biçimde bir ev almak en akılcı davranış olur.
  • Çünkü kurumsal bir marka altında çalışan danışman iyi eğitimli, işini bilen bir profesyoneldir. Profesyonel yardım alıcıyı birçok sıkıntıdan korur. Kapıdan girdiğiniz andan başlayarak alım işlemleriniz tamamlanana ve daireniz teslim edilene kadar; gayrimenkul danışmanı pazarlık, sözleşme ve teslimat sürecinde sizin hakkınızı korumakla yükümlü. Hatta tüm bunlardan sonra taşınma ve ev içi tadilatlarınızda içmimar, usta bulmak gibi birçok konuda da kendisinden yardım alabilirsiniz.

BENZER YAZILAR