Ev dekorasyonu için yaratıcı fikirler

Yazıyı paylaş:

Ev kiralamak ya da ev satın almak kadar önemli olan bir konu varsa o da evi doğru şekilde dekore edebilmektir! İtinayla yaptığınız araştırmalar sonucu tam da hayal ettiğiniz gibi bir ev bulmuş olabilirsiniz. Fakat evinizi bir uyum halinde olan eşyalarla ve doğru püf noktalarıyla dekore etmediyseniz, eviniz her ne kadar güzel olursa olsun her zaman bir parça eksik kalacaktır.

 

Yatak odası için yaratıcı kitaplık önerileri!

 

Yeni trend: minimalist dekorasyon
Diğer yandan artık daha minimalist ve sade evler tercih ediliyor. Az ve öz eşyanın yer aldığı evler, hem verdiği enerji hem de işlevsellik anlamında daha ön planda yer alıyor. Bu sebeple evinizi dekore ederken, öncelikle sadece ihtiyacınız olan eşyaları almalısınız. İçi tıkış tıkış eşyalarla dolu olan, serbest hareket alanı yetersiz olan hiçbir dekorasyon kimse için cazip gelmez. Cazibesi bir kenara, işlevsellik açısından da ev sakinleri için sorun çıkartabilir.
Peki, ev dekorasyonunda başka nelere dikkat etmeli? İşte ev dekorasyonu için ilginç fikirler…

dekorasyon

 

• Küçük olan odayı büyük göstermek için yapmanız gereken şey aslında çok basit. Tek ihtiyacınız olan şey odada bir ayna kullanmak! Ayna sayesinde mekâna katılan derinlik odanızı daha büyük gösterecektir.
• Eşyalardan çabuk sıkılıyorsanız, bu önerimiz tam size göre! Koltuklarınızın kenar veya altındaki ahşap kısımları istediğiniz zaman renkli mobilya boyaları ile boyayarak koltuklarınızı yenileyebilirsiniz! Aynı şekilde masa ve vitrinlerinizi de aynı boyalarla yenileyebilirsiniz.
• Küçük olan oturma odanızda portatif eşyalar kullanmanız en mantıklısı olacaktır. Ayrıca köşe koltuk tercih ederek odanızda yerden tasarruf sağlayabilirsiniz.

 

Yazlık evler için şık dekorasyon önerileri!

• Banyonuz küçük ve yetersiz ışık alıyorsa veya hiç ışık almıyorsa, banyonuzda beyaz parlak lake dolap ve yine açık renk aksesuarları seçmeniz odanıza biraz da olsa ışık katacaktır.
• Duvarlarınız fazla sadeyse; boş ve müsait olan duvarlarınızda niş alanlar oluşturarak odanıza hem şıklık katmış olursunuz hem de ölü alanları değerlendirmiş olursunuz. Bu işlem için birkaç alçıpan yeterli.
• Mutfağınızda yer varsa bir tane masa da mutlaka olmalı! Mutfağınız küçük ise iç mimarlar ufak dokunuşlarıyla küçük de olsa bir masayı mutfaklara dâhil edebiliyorlar.


BENZER YAZILAR