Ev dekorasyonunda sonbahar trendleri

Yazıyı paylaş:


Sonbahar, güzel renkleri ve hafif esintili havasıyla geldi. Havanın değişmesiyle birlikte evler de değişmeye başladı. Bu sonbaharda ev dekorasyonunda koyu renkler, siyah objeler, kadife kumaşlar ve kemikli mobilyalar ön planda! İşte ev dekorasyonunda sonbahar trendleri…

  • Koyu yeşil ahşapla birleşiyor

Bu sonbaharda koyu yeşil eşyalar ön plana çıkıyor. Özellikle mutfak dolaplarında baskın olan renk, doğal ahşapla buluştuğunda mükemmel bir uyum sağlıyor.

 

  • Kadife sandıktan çıkıyor

Sonbaharda kadife kumaşlar sandıktan çıkıyor ve evin en özel alanlarında yerini alıyor… Rahatlatıcı ve yatıştırıcı bir özelliği olan kadife, metaller ve seramiklerle birlikte kullanıldığında ortama çok farklı bir hava katıyor. Ya da kadife koltuklarla evinizde konforlu bir alan oluşturabilirsiniz. Bunların hiçbiri yoksa kadife bir yastığa hayır dememelisiniz…

 

  • Hasır aksesuarlar ön planda                                      

Soğuk havalarda hasır sepetler, aksesuarlar ya da halılar evinize sıcaklık katmayı vaad ediyor. Yazın sıcaklığını yansıtan bu hasır ürünlerle evinizde kolayca farklı bir ortam oluşturabilirsiniz.

  • Pembe geri döndü

Artık sonbaharın tek rengi sarı değil… Pembe rengi ev dekorasyonundaki yerine geri döndü. Mobilyada kullanılan bu renk, evin ortamına sıcaklık katarken, renkli bir görüntü de oluşturuyor.

  • Patchwork ile evinizi renklendirin

Yorgan ya da kullanmadığınız kumaşları kesmek için can mı atıyorsunuz? O zaman bu sonbaharda istediğiniz kumaşı rahatça kesebilirsiniz. İngilizce’de “Patchwork” olarak adlandırılan ve Türkçe’ye “Kırkyama” olarak çevrilen bu yöntemle kumaş parçaları birbirine dikip anlamlı bir bütün oluşturabilirsiniz. Bu şekilde dikkat çeken, renkli battaniyeler yapmanız mümkün.

  • Koyu renkli duvarlar moda

Artık bembeyaz ya da açık gri duvarları unutun! Bu sonbaharda koyu renkli duvar renkleri moda…

  • Kemikli mobilyalar ile farklı bir hava katın

İnce, elle oyulan kemikli mobilyalar bu sonbaharda evinizin en büyük ihtiyaçlarından biri. Bu güzel süslemeleri eşyalarla evinize çok farklı bir hava katabilirsiniz.

  • Mat siyah ev aksesuarları her yerde

Bu sonbaharda evde siyah mat aksesuarlar ön plana çıkıyor. Mat siyahı bu sonbaharda evin salonunda, mutfakta, banyoda kısacası her yerde karşımıza çıkacak.

Kaynak:goodhousekeeping

BENZER YAZILAR

Yorum Yap