Gayrimenkul fiyatlarında artış beklentisi yüksek!

Yazıyı paylaş:

Türkiye İş Bankası desteği ile hazırlanan ‘REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi’ ve ‘REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi’ 2017 yılı 2. çeyrek dönem sonuçlarına göre, gayrimenkul fiyatlarında artış beklentisi yükseldi.

Gayrimenkul sektörü ile ilgili güncel verilerle derinlikli analitik bilgiler sunan REIDIN’in, Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven ve Fiyat Beklenti Endeksi 2017 2. çeyrek dönem sonuçlarını değerlendiren REIDIN Türkiye Ülke Müdürü Kerim Bertrand, “Güven Endeksi değeri, geçen yılın çeyrek dönemine göre yüzde 79 artışla 112.5 olarak ölçüldü. Benzer şekilde Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi’nde de geçen çeyrek döneme göre yüzde 55 artış gerçekleşti. Bu durum, gayrimenkul fiyatlarında geçmiş üç aylık döneme göre, önümüzdeki üç aylık dönemde fiyat yükseliş beklentisini artırdı. Bu artış, aynı zamanda, gelecek üç aylık dönemde gayrimenkul piyasalarının daha iyi olacağı yönünde beklentisi olan sektör temsilcilerinin sayısının bir önceki çeyrek döneme göre arttığını da göstermektedir.” dedi.
• REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi değeri, 2017 yılı 2. çeyrek döneminde, geçen çeyrek döneme göre yüzde 79 artışla 112.5 (Kısmen İyimser) olarak ölçüldü.

• REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi değeri ise, 2017 yılı 2. çeyrek döneminde, geçen çeyrek döneme göre yüzde 55 artışla 106.5 olarak ölçüldü.

 

REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Gü̈ven Endeksi 2017 yılı 2. çeyrek döneminde, geçen çeyrek dö̈nemine göre;

• Bankalar ve finansal kurumlar için yüzde 47 artışla 86,4 (Kısmen Kötümser),

• Gayrimenkul danışmanları için yüzde 72 artış̧la 133,5 (İyimser),

• Gayrimenkul değerleme uzmanları için yüzde 77 artış̧la 88,8 (Kısmen Kötümser),

• Gayrimenkul geliştiricileri için yüzde 99 artış̧la 135,7 (İyimser) olarak ölçüldü.


BENZER YAZILAR