İstanbul’un en çok kazandıran 8 ilçesi

Yazıyı paylaş:

İstanbul’da konut fiyatları artmaya devam ediyor. Metro, 3. köprü, 3. havalimanı gibi büyük altyapı yatırımları ve kentsel dönüşüm projeleri bölgelerin prim yapmasına ve konut fiyatlarının artmasına neden oluyor. Değer artışıyla dikkat çeken bu bölgeleri gayrimenkul yatırımcıları da ilgiyle takip ediyor.

Peki İstanbul’da konut fiyatlarının en çok arttığı ilçeler hangisi? Hangi ilçeler listenin başında?

 İstanbul’da konutların en çok değerlendiği ilk 8 ilçeyi açıkladı. İşte ev sahiplerinin ve yatırımcıların yüzünü güldüren o ilçeler…

1. İstanbul’un son bir yılda en çok değer kazanan ilçesi Sultanbeyli oldu. İlçede geçtiğimiz yıl satılık konutların metrekare ortalama fiyatı 1.739 TL iken, 2.726 TL’ye ulaştı. Yani konut fiyatları tam yüzde 57 oranında arttı.

2. İstanbul’un Boğaz kıyısındaki ilçesi Beykoz’da fiyatlar yüzde 49 artarak 8.003 TL ortalamasına ulaştı.

3. Merkezi konumu nedeniyle öne çıkan Eyüp’te yüzde 48 artış yaşandı ve satılık konutların metrekare ortalama fiyatı 4.000 TL oldu.

4. Yaşam kalitesi yüksek ilçeler arasında yer alan Kadıköy’de yüzde 37 arttı ve 7.647 TL oldu.

5. Son dönemde markalı konut projelerinin adresi haline gelen Bağcılar’da yüzde 34 arttı ve 2.767 TL oldu.

6. Kamu ve özel sektör yatırımları sayesinde hızla gelişen Başakşehir’de yüzde 32 artarak 3.140 TL oldu.

7. Ulaşım avantajları nedeniyle öne çıkan ve Levent Büyükdere Caddesi merkezi iş alanı aksına alternatif bir bölge olarak gelişim gösteren Kağıthane’de yüzde 32 artarak 3.000 TL oldu

8. İlerleyen dönemlerde gerçekleşmesi muhtemel kamusal atılımlar sonucunda oldukça yüksek bir potansiyele sahip olacağı düşünülen Silivri’de yüzde 32 artarak 1.550 TL oldu.


BENZER YAZILAR