Okmeydanı kentsel dönüşüm için hazır

Yazıyı paylaş:

Okmeydanı’nda 50 yıllık tapu sorununu çözdükten sonra kentsel dönüşümün startını veren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Tapusunu almış, uzlaşmayı tamamlayan adalarda tamamı belediyemize ait Beyoğlu Dönüşüm A.Ş. firmamız kat karşılığı anlaşmalara başlayacak” sözleriyle hak sahibi vatandaşlardan da yoğun destek aldı.

Okmeydanı dönüşüm istiyor

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın 2 bin kişinin katılımıyla düzenlenen ikinci etap uzlaşma toplantısında söz alan bir vatandaş şunları ifade etti: 

“Bizim sokaklarımızda çocuklarımız oynayamıyor, çünkü parklarımız yok; mezarlıklarda oynayan çocuklarımızı görüyoruz, hepimiz rahatsız oluyoruz. Kentsel dönüşümünün gerekliliği ve aciliyetinin farkındayız. Yaşımız kaç olursa olsun hepimizin parka ihtiyacı var; semtimizin parka ihtiyacı var; semtimizde parkımız yok. Okul ihtiyacımız var. Hepimiz sinemaya, tiyatroya gidiyoruz ama semtimizde tiyatro da yok. Bunlar hepimizin acil ihtiyacı. Trafik sorunundan hepimiz çok muzdaripiz. Okmeydanı’nda yaşadığımızı söylediğimiz zaman herkes bize acınası bir şekilde bakıyor. Ne gerekiyorsa bir an önce yapalım, biz dönüşüm için hazırız.”


BENZER YAZILAR