Ortadoğu’nun emlak devi yatırım için Zingat’ı seçti

Yazıyı paylaş:

Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki yedi ülkede lider emlak platformlarına sahip Dubai merkezli Propertyfinder Group (PFG), Zingat‘a yatırım yaptı. Zingat’ın yüzde 16,95’lik hissesini satın alan şirketin kurucusu ve CEO’su Michael Lahyani, bundan böyle Zingat’ın yönetim kurulunda yer alacak. Zingat CEO’su Ahmet Kayhan yatırımla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Bu ortaklıkla beraber Zingat’ı tercih eden gayrimenkul profesyonelleri, emlaklarını birçok ülkede tanıtma fırsatı yakalayacak” dedi.

Ortadoğu’dan gelen yatırımla Türkiye’deki emlak piyasası yurtdışına açılacak. Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde 10 yıllık deneyimiyle yedi büyük emlak platformuna sahip Propertyfinder Group, “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul ve bilgi pazarlama platformu Zingat’ın yüzde 16,95’lik hissesini satın aldı. Zingat’ın hissedarı olan Propertyfinder Group Kurucusu ve CEO’su Michael Lahyani, bu ortaklıkla birlikte şirketin yönetim kurulunda yer alacak.

“Propertyfinder Group’un Zingat’a yaptığı yatırım bizim doğru yolda olduğumuzu gösteren bir gelişme”
Doğuş Grubu CEO’su Hüsnü Akhan, Propertyfinder Group’un Zingat’a yaptığı yatırım ile ilgili olarak şu yorumda bulundu: “Kuruluşundan bu yana sadece bir buçuk yıl gibi kısa bir süre geçmesine rağmen Zingat’ın sektörün önemli uluslararası oyuncularından PFG’nin ilgisini çekmiş olması, yaptığımız yatırımın doğru yolda ilerlediğinin en büyük göstergesi. Ayrıca platformumuz, Türkiye emlak portalları arasında bu düzeyde yurtdışından yatırım alan ilk şirket. Doğuş Grubu olarak her zaman gayrimenkul sektörüne çok büyük önem verdik. PFG’nin sektördeki tecrübesinin yanı sıra Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki yerleşik ticari yapısıyla güçlenecek olan Zingat, gayrimenkul yatırımına önem veren kitleler için çok daha değerli bir platform haline gelecektir.”


“Gayrimenkul profesyonelleri, emlaklarını birçok ülkede tanıtma fırsatı yakalayacak”
Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı ve Zingat Yönetim Kurulu Başkanı İzi Adato ise yaptığı değerlendirmede; “PFG’nin Zingat’a yaptığı yatırım Türkiye gayrimenkul piyasasının özellikle Ortadoğulu yatırımcılara tanıtılması için büyük ve önemli bir fırsat. Bu ortaklıkla beraber Zingat’ı tercih eden gayrimenkul profesyonelleri, emlaklarını birçok ülkede tanıtma fırsatı yakalayacak.” diye konuştu.


“Bu yatırımla güçlü Ortadoğu emlak pazarının kilit aktörlerinden biri olduk”
Zingat CEO’su Ahmet Kayhan, Propertyfinder Group’un yaptığı yatırımı değerlendirdi. Kayhan, “Türkiye ile ilgili elimizdeki benzersiz gayrimenkul veri ve bilgilerinin gücünü kullanarak tüketicileri doğru emlak profesyonelleriyle buluşturmayı amaçlıyoruz. Zingat’ı 2015’in sonlarında kurduk ve platformumuz resmi olarak Ocak 2016’da faaliyet göstermeye başladı. O zamandan bu yana Zingat; altı milyondan fazla aylık ziyaretçi ve 18 binden fazla emlak danışmanı üyeliği kazanarak Türkiye’nin en hızlı büyüyen emlak platformlarından biri haline geldi.
Michael Lahyani ve ekibi, etkileyici hissedar profilinin de desteğiyle son 10 yılda Ortadoğu’nun en büyük ve en güçlü gayrimenkul platform ağını kurdu. Şimdi Zingat’ın da bu uluslararası emlak platformunun önemli bir parçası olduğunu gururla söyleyebiliriz.” dedi.


“Hem Türkiye’ye hem de Türkiye’nin istikrarına güveniyoruz”
Propertyfinder Group Kurucusu ve CEO’su Michael Lahyani de Zingat’a yaptıkları yatırımı değerlendirdi. Lahyani, “Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ferit F. Şahenk’in yeni sektörlerdeki vizyonunu ve girişimlerini çok yakından takip ediyor ve takdir ediyoruz. Yaptığımız ortaklığın birçok başarıyı da beraberinde getireceğine inanıyoruz. Şirketin kurucu ortaklarından Ahmet Kayhan ve Mehmet Erkek’i de Dubai’deki girişimleri REIDIN’den biliyor ve izliyorduk. REIDIN Kurucuları ve Doğuş Grubu’nun bir ortak yatırımı olan Zingat’a katılmaktan çok memnunuz. Şirketi, Türkiye’nin en önemli emlak platformlarından biri yapmak için, tüm kaynak ve tecrübemizle, vizyonun hayata geçirilmesinde destek sağlayacağız. Türkiye’ye ve Türkiye’nin istikrarına güvenimiz tam” diye konuştu.

Propertyfinder Group kimdir?
Propertyfinder Group; Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde 10 yıllık deneyimiyle yedi büyük emlak platformuna sahip bir kuruluştur. Yatırımcıları arasında İngiltere’nin en büyük emlak platformlarından Zoopla, İsveç menşeli Vostok New Ventures ve BAE’nin ilk risk sermayesi şirketlerinden BECO Capital de bulunan Propertyfinder Group, bulunduğu bölgenin en güçlü emlak platformlarındandır.


BENZER YAZILAR