Sur Yapı’dan sadece taksitle ev sahibi yapan kampanya!

Yazıyı paylaş:


Sur Yapı, peşinatın ve ara ödemenin bulunmadığı, yüzde 0,69 vade oranı ve 3 bin TL taksit ödeyerek ev sahibi olma fırsatının sunulduğu yeni kampanyasını başlattı. Yüzde 15 indirimin de sunulacağı kampanya bir ay geçerli olacak.

 

Yüzde 15 indirimle taksit ödeyerek ev sahibi olma imkânı

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, gelecek 1,5 yıl içinde yaklaşık 7 bin 500 konut ve iş yerini teslim etmeye hazırlandıklarını belirterek, Türkiye’de bir ilke imza atarak sadece taksitle ödemeli yeni bir kampanya başlattıklarını söyledi. Elmas, tüm Sur Yapı projelerinde geçerli olan kampanyanın peşinatsız, ara ödemesiz, yüzde 0,69 vade oranıyla ve 3 bin TL’den başlayan sabit taksitlerle ev alma fırsatı sunduklarını bildirdi.

Ekonomideki dalgalanma ve yüksek faiz oranları nedeniyle konut sektöründe bir süredir durgunluk yaşandığını dile getiren Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, bu süreci indirimlerin ve geniş vadelerin bulunduğu kampanyalarla yürütmeye çalıştıklarını aktardı ve şunları söyledi:

“Faizleri yüzde 0,69’a düşürdüğümüz ara ödemeli kampanyamız kapsamında 50 günlük bir sürede son bir yıldaki satış kaybımızın neredeyse büyük kısmını telafi ettik. 50 günde sadece Antalya’da 300 civarında daire satarken, İstanbul’da da 40 günde bu sayı 100 adet civarında gerçekleşti.” dedi.

 

Sur Yapı konut projeleri için tıklayın!

 

Ara ödeme yok

Altan Elmas, faizlerin düşürülmesi sonrası başlattıkları kampanyada müşterilerin en çok takıldığı konunun “ara ödeme” olduğunu belirterek, burada takılan çok ciddi bir kesim bulunduğunu, bu kesim için de yeni kampanyayı başlattıklarını söyledi.

Bu kampanyanın özel sektörde ilk olduğunu vurgulayan Elmas, şu bilgileri verdi:

“Türkiye’de ilk defa tamamı taksitlerle ödenebilecek kampanyamız, peşinat ve ara ödeme olmadan yüzde 0,69 faiz oranıyla sadece taksit ödeyerek ev almayı mümkün hale getiriyor. Kampanya kapsamında öncelikle yüzde 15 indirim uygulanıyor. Daha sonra ev tutarının yüzde 50’lik kısmı için 180 ayda yüzde 0,69 vadeyle banka kredisi kullandırılıyor. Kalan yüzde 50’lik kısım içinse Sur Yapı bünyesinde 120 ayda yüzde 0,69 vadeyle sabit taksitlerle ödeme imkanı sunuluyor. Böylece konut alıcısı sadece taksit ödeyerek ev sahibi olabiliyor.”

Elmas, liste fiyatı 563 bin TL olan 2+1 bir daireye öncelikle yüzde 15 kampanya indirimi yaptıklarını kaydederek, konutun indirimli satış fiyatının 478 bin 550 TL’ye düştüğünü aktardı.
Bunun yarısı için 180 aya varan yüzde 0,69 vadeyle banka kredisi kullandırdıklarını dile getiren Elmas, şu ifadeleri kullandı:

“Bankaya ödenecek taksit 2 bin 325 TL oluyor. Geri kalanını ise 120 ayda yüzde 0,69 vade oranıyla taksitlendiriyoruz. Sur Yapı taksiti de 2 bin 939 TL oluyor. 120 ay boyunca toplam taksit tutarı 5 bin 264 TL. Böylece peşinatsız, ara ödemesiz ev sahibi olma fırsatı sunuyoruz. Üstelik 120 ayda Sur Yapı ödemeleri tamamlandıktan sonra kalan 60 ayda sadece banka ödemeleri gerçekleştiriliyor. Yani 120 ay sonrasında müşteri taksiti 5 bin 264 TL yerine 2 bin 325 TL’ye düşüyor.”

 

1+1 dairelerde aylık 2 bin 241 TL’ye ev alma fırsatı

• Kampanya kapsamında 60 metrekare 219 bin TL’lik 1+1 dairenin yüzde 80’lik kısmı için 180 ayda yüzde 0,69 vadeyle bankaya aylık bin 703 TL ödeme yapılıyor. Kalan yüzde 20’lik kısım için ise 120 ayda Sur Yapı’ya yüzde 0,69 vadeyle aylık 538 TL ödeme gerçekleştiriliyor.

• Toplam taksit tutarı 120 ay boyunca aylık 2 bin 241 TL olarak ödenirken, Sur Yapı ödemeleri bittikten sonra kalan 60 ayda sadece bankaya bin 703 liralık taksit ödemesi yapılıyor.

• Kampanya kapsamında sunulan tamamı taksitli ödeme seçeneği dışında alternatif ödeme planı da sunuluyor. Buna göre de öncelikle yüzde 15 kampanya indirimi yapılıyor. Başta hiç peşinat alınmazken, peşinat bir yıl öteleniyor. 12, 24, 36, 48 ve 60. aylarda peşinatı 5 eşit taksitte ödeme seçeneği sunuluyor. Ev bedelinin kalan kısmı için ise yüzde 0,69 vadeyle 180 ay da banka kredisi olarak ödeniyor.

 

Sur Yapı kampanyası hangi konut projelerinde geçerli?

Sur Yapı yeni kampanyasını tüm projelerinde uygulamaya aldı. İşte sadece taksit ödeyerek konut sahibi olunabilecek Sur Yapı projeleri:

• Kağıthane’de Tempo City

• Topkapı’da Topkapı Evleri

• Ispartakule’de Bahçeyaka

• Bahçekent’te Semt Bahçekent

• Sancaktepe’de Lavender ve Muhit

• Sultanbeyli’de İlkbahar 1-2. Etap ve Gölbahçe Evleri

• Koşuyolu’nda Excellence

• Ümraniye’de Exen İstanbul ve Şehir Konakları

• Maltepe’de YeşilMavi

 

Ayrıca;

• Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Sur Yapı’nın 8 milyar TL yatırımla geliştirdiği Antalya Projesi’nin de yeni kampanyaya dâhil edildiğini dile getirdi. İlk etabının kaba inşaatının tamamlandığı ve diğer iki etabının da aynı anda devam ettiği projede, 6 bin 417 bağımsız konut ve iş yerinin teslimleri için sona yaklaşıldı. İlk faz tesliminin 2019 sonunda başlayacak.

• Sultanbeyli’de İlkbahar 1. ve 2. Etap, Ümraniye’de Exen İstanbul ve yeni teslimleri başlayan Sancaktepe’de Lavender projelerinde de kampanya kapsamında peşinat ve ara ödeme yapmadan hemen taşınma ve sadece taksit ödeme fırsatı geçerli.

• Lavender’de 535 konut ve 59 dükkanın teslimlerine başlandı. Gölbahçe Evleri’nde 227 konut ve 5 dükkanın teslimatları 2019 sonuna kadar gerçekleşecek.

 


BENZER YAZILAR

Yorum Yap