TOKİ konut projelerinin en çok ilgi gördüğü 7 şehir

Yazıyı paylaş:

TOKİ konut projeleri sık sık gündeme geliyor ve uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi olmak isteyenler tarafından ilgiyle takip ediliyor. TOKİ’nin sosyal medya hesaplarında da vatandaşların konut projeleri ile ilgili mesajlarına yanıt veriliyor. 2019 yılında TOKİ sosyal medya hesaplarına iletilen mesajlar ise en çok merak edilenleri ortaya koyuyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresinin (TOKİ), sosyal medya hesaplarına geçen yıl gelen sorulardan il bazında en çok merak edilenleri açıkladı. Buna göre en çok merak edilen TOKİ’nin İstanbul’daki yeni projeleri ve satış detayları oldu.

En çok İstanbul’daki TOKİ projeleri merak edildi

TOKİ’nin 2019 yılında sosyal medya platformları Twitter, Facebook ve Instagram üzerinden gelen 179 bin 479 soruya cevap verildi. Ay ay soru sorulma rakamları şöyle:

TOKİ’ye ocak ayında 7 bin 829, Şubat’ta 6 bin 660, Mart’ta 15 bin 377, Nisan’da 21 bin 154, Mayıs’ta 14 bin 772, Haziran’da 14 bin 797, Temmuz’da 28 bin 200, Ağustos’ta 12 bin 521, Eylül’de 19 bin 496, Ekim’de 8 bin 449, Kasım’da 10 bin 466, Aralık’ta 19 bin 776 soru soruldu.

Vatandaşlar, il bazında TOKİ’den en çok İstanbul’daki yeni projeler ve satış detayları hakkında bilgi talebinde bulundu.

 

TOKİ’nin en çok merak uyandıran konut projeleri bu şehirlerde

TOKİ İstanbul konut projeleri

• TOKİ Ankara konut projeleri

• TOKİ İzmir konut projeleri

• TOKİ Adana konut projeleri

• TOKİ Gaziantep konut projeleri

• TOKİ Bursa konut projeleri

• TOKİ Hatay konut projeleri

50 bin sosyal konut soruları arttırdı

50 bin Sosyal Konut Projesi, TOKİ’ye gelen soruları artırdı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının koordinasyonunda yürütülen projenin açıklanmasıyla, mart ve nisan aylarında 36 bin 531 soruya cevap verildi. Vatandaşlar, çoğunlukla başvuru şartlarının detayları hakkında sorular sordu.

638 bin başvurunun olduğu kampanya sonrası ise çoğunlukla kura tarihleri hakkında bilgi talebinde bulunuldu. TOKİ tarafından düzenlenen indirim kampanyaları döneminde ise en çok kampanyaların detayları merak edildi.

 

Yeni projeler için soru yağmuru

TOKİ’ye gelen soru kategorilerinin en başında yeni projeler bulunuyor. Vatandaşlar çoğunlukla yaşadıkları illerde yapılacak yeni projeler hakkında bilgi sahibi olmak istedi.

Yeni projelerden sonra ise vatandaşlar, daha çok satışa sunulan projelerin detayları ve başvuru şartları hakkında bilgi aldı.
TOKİ’den konut sahibi olanlar ise inşaatları devam eden konutlarının teslim tarihleri hakkında soru sordu. TOKİ konutlarında yaşayanların soruları da cevapsız bırakılmazken, vatandaşların istekleri, önerileri ve şikayetleri ilgili birimlere iletildi.


BENZER YAZILAR