Dubleks daire tipleri nelerdir?

Yazıyı paylaş:

Kendine ait bahçesi, çatısı ya da teras katı olan dubleks ev nedir? Kaç tip dubleks daire vardır? İşte dubleks daire ile ilgili bilinmesi gerekenler…

 

Dubleks daire fiyatları!

 

Son zamanlarda özellikle geniş aileler tarafından tercih edilen dubleks daireler yapılış şekillerine göre farklı tiplere ayrılıyor. İki katlı ev anlamına gelen dubleks daire; standart dubleks, ters dubleks, çatı dubleks ve bahçe dubleks olmak üzere dörde ayrılıyor. İşte dubleks daireler ve özellikleri…

Standart dubleks: İki katlı ev şeklinde olan bu dubleksler, müstakil ya da apartman dairelerinde bulunur. İkinci kata merdivenle bağlanan bu dubleks tiplerinde alt katlarda salon ve mutfak üst katlarda ise yatak ve çocuk odaları bulunur. Apartmanlarda genellikle en üst katlar dubleks olarak kullanılır.

 

Dubleks ev nedir?

 

Çatı dubleks:
Özellikle gençlerin tercih ettiği bu tip dublekslerin standart dubleksten farkı ikinci katının çatı katı olmasıdır. Metrekare olarak daha küçük olan bu tip dublekslerin ikinci katları da yükseklik olarak daha alçaktır. Geniş bir terasları vardır.

 

Dubleks evlerin avantajları

 

Ters dubleks: Apartmanların alt katlarından bulunan bu dublekslerde, giriş kat daha çok güneş alırken alt katlar bahçeye bakar. Bu tür dublekslerin büyüklüğü metrekaresine göre değişir. Yatak odaları ve banyo giriş katında, salon ve mutfak ise üst katta yer alır. Özellikle bahçe isteyen ve evcil hayvan besleyenler tarafından tercih edilir.

Bahçe dubleks: Bu dubleksler ters dublekslere benzerler ancak bahçe dublekslerde giriş üst kattan olur. Bahçe dublekslerde giriş katında mutfak ve yatak odası, alt katında ise bahçeye açılan salon yer alır.


BENZER YAZILAR