Emlak Konut’tan üç şehire 4 bin 500 konut!

Yazıyı paylaş:


Emlak Konut GYO Ankara, Kocaeli ve Niğde’de 4 bin 500 konutu ekim ayı sonunda satışa sunacak! Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Ankara, Kocaeli-Gebze ve Niğde‘de orta ve ortanın altına hitap eden 4 bin 500 konutu ekimin sonu ve kasımın başı itibarıyla satışa sunacaklarını belirterek, “Burada da tarihi bir satış ve talep bekliyoruz. Bunun 2 bini Ankara‘da, 2 bini Gebze’de ve 500 adedi Niğde‘de olacak” diye konuştu.

Sektöre canlılık getirecek teşvikler devam edecek

Emlak Konut GYO’nun Tahincioğlu Gayrimenkul işbirliğiyle hayata geçirdiği Nidapark Kayabaşı projesinin tanıtın toplantısında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, hayata geçirdikleri projelerle kritik süreçlerden geçen Türkiye’nin istikrarına bir nebze de olsa katkıda bulunmayı hedeflediklerini ifade ederek, bugüne kadar yaptıkları her işte ülkenin yarınlarına katkı sağladıklarının bilincinde olduklarını ve bu misyonlarını devam ettirme arzularını hiç kaybetmediklerini söyledi.

İnşaat sektörünün toplam istihdamda yaklaşık yüzde 8 paya sahip olduğunu, bu açıdan inşaat ve gayrimenkulün ülke adına çimento ve demirden çok daha büyük anlamlar taşıdığını belirten Kurum, “Sektörün önemine istinaden, sıklıkla gayrimenkul sektörünü hareketlendirmeye yönelik önemli olduğunu düşündüğümüz noktalara dikkat çekmeye çalışıyoruz. Tapu harçlarının daha makul seviyelere çekilmesi, ilk defa konut alacaklara yönelik avantajlar sağlanması, konutlarda yüzde 1, yüzde 8 veya yüzde 18 gibi KDV oranlarının belirleyen, arsa rayiç bedellerinin hesaplanmasında değişikliğe gidilmesi daha önce de dile getirdiğimiz öneriler. Konutta kredi kullanma oranının artırılması, 150 metrekareden büyük konutlarda KDV’nin düşürülmesi gibi gelişmeler, sektöre bakış açısının çok olumlu olduğunu gösteriyor. Sektöre canlılık getirmeye yönelik bu tür teşviklerin devam edeceğini ümit ediyoruz” dedi.

Başakşehir’de satışta olan 2 bin 500 bağımsız bölüm

Ağustos sonu itibarıyla yaklaşık 5 bin 400 bağımsız bölüm satışı gerçekleştirdiklerini ve 3 milyar 700 milyar lira ciro elde ettiklerini duyuran Kurum, şu anda 12,5 milyar liraya varan değer ile Türkiye’nin 15’inci firması olduklarını, Türkiye’nin geleceği için bütün güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Başakşehir-Kayabaşı bölgesinde bugüne kadar 12 bin 300 bağımsız bölümün ihalesini gerçekleştirdiklerini kaydeden Kurum, bunların 9 bin 500’ünü sattıklarını, şu anda satılmayı bekleyen sadece 2 bin 500 adet bağımsız bölüm olduğunu bildirdi.


BENZER YAZILAR