Ev satın almadan özgeçmişini öğrenin!

Yazıyı paylaş:


Satılık ev ilanları arasında aradığınız evi bulduğunuzda harekete geçmeden yapmanız gereken yeni bir işlem var: Konut özgeçmişi hakkında bilgilenmek! Peki konut özgeçmişi nedir? Emlak almayı düşünenler için bulunduğu konutun özgeçmişini öğrenmek nasıl bir fayda sağlar?

 

Bu 4 şehirden ev almak daha kârlı!

 

Konut özgeçmişi nasıl öğrenilir?

Konut özgeçmişini öğrenmek, çipli beton sistemi sayesinde mümkün. Çipli beton sistemi uygulaması, esasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü’nün üzerinde çalıştığı ve son iki yıldır Afyonkarahisar, Düzce ve Karaman’da pilot uygulama yaptığı yeni bir uygulama. Bu yeni uygulama sayesinde bir konutun özgeçmişi, tek tıkla öğrenilebilecek.

Konut özgeçmişini öğrenenler satın almayı düşündükleri evin bulunduğu binanın inşaatında kullanılan beton ile ilgili tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilecek. Kalitesiz beton kullanımının önüne geçmeyi amaçlayan çipli beton sistemi sayesinde, her konut için bir özgeçmiş bilgisi oluşacak. Çipli beton sistemi uygulamasının yaygınlaştırılması ve 2017 yılının ilk çeyreğinde 81 şehirde kullanılması hedefleniyor.

 

Ev satın alma kararını 5 duyu veriyor!

BENZER YAZILAR